ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 38 209
  • 709
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 2 687
Вилиан, всичко ще е наред, ще се справи младежът.
И аз много се радвам на самостоятелни деца.

Имам една колега - по 10 пъти на ден минимум и звънят децата.
Дето се вика филия няма да си намажат ако не и звъннат...това не го разбирам.., но така си ги е научила, а може и да и харесва да има пълен контрол.

за ФЕГ за стипендиите така чуваме, но какво ще се окаже може би ще разберем другата седмица.

# 316
  • Мнения: 1 814
Добро утро!
Изпуснах скулптората, язък!
За стипендиите във ФЕГ така са обявени уж, но не е сигурно, нещо имаше някакъв неясен текст, че определена комисия накрая определя кой и колко получава. Ако има критерии за НВО примерно 85 точки и моята гори нищо, че е с 96 и 84 точки.
За нормативите по физическо, 2 стотни не са и стиганали на 30 метра за петица ха-ха, 5,38 трябвало да има, тя е с 5,40 и четворкааа, при хвърляне на топката метрите били разчертани,а сантиметрите на око ги мерила госпожата, поглежда и казва Satisfied  200 метра 44 секунди, пак 2 стотни и бягат за петица. Учителките по физическо мислят за бюджета на ФЕГ за стипендии.

# 317
  • София
  • Мнения: 532
Здравейте, не съм писала тази седмица, но ви чета. Младежът отпразнува РД и ходихме да вадим лична карта. Днес трябва да отида да я взема. Тази седмица съм почивка, преди да почна нова работа, и я запълних със задачки-закачки. Иначе дните/вечерите минават основно в караници с пуберското тяло. Confounded

В 35то също са по Exakt на Klett. Вчера получиха учебниците барабар със Schritt fuer Schritt помагалото, но без книжка с отговори Grinning
А с тези нормативи нямам думи. Та не очаквам високи оценки по ФВС.
За стипендиите е взето решение от училището да се дават спрямо точките от НВО.

# 318
  • София
  • Мнения: 6 182
Аа, ако обсъждането за нормативите е още активно може и аз да им драсна някой ред. Моята дъщеря обича да се движи: да плува, да кара колело, да играе федербал, да ходи на фитнес или в планината. Но няма дадености на спортен шампион. Честно казано за сега не съм се разстроила от оценките ѝ по този предмет. И в прогимназията имаше 4-ки на нормативите, но със старание, добра дисциплина и водене на няколко разгрявки на класа го добутваше до 6 Stuck Out Tongue Winking Eye Та дано имат разумни учители.
Скрит текст:
Няма да забравя 1-вата година от следването си. Имах се за много схваната, но в първия час по физическо се събираме не само момичета, а и направо жени - някои успели да влязат едва на 3-тата година, наедряли, някои пък  дори родили. А преподавателя ни кара да скачаме троен скок, като за загрявка 2 обиколки на стадиона Joy Още помня с какво презрение го изгледаха някои. И колко им бях благодарна, че има и по-зле от мен.
ММ също е бил гимназист в друг град и свеки е пращала буркани с манджа по шофьора на автобуса. Него пък го било срам да ги държи в хладилника на хазяйката и те се вмирисвали чудесно на перваза в стаята.

# 319
  • София
  • Мнения: 1 326
Здравейте, гледам нормативите за ФВС обсъждаме. Още не съм ги разглеждала, но много се учудих, че преподавателят по ФВС беше предал на щерката да ѝ напиша бележка да не покрива нормативи свързани с бягане (вероятно я е страх да не колабира, че кг ѝ са страшно много). Написах за днес, но на РС ще уточня какво се случва.

# 320
  • Мнения: 725
Izida, благодаря за съвета. Точно това не ми харесва, че идва малко извиване на ръце с тази конкретна банка. В понеделник има родителска среща и ще доуточни с отговорните лица ситуацията. Добре би било ако повече родители повдигнат въпроса.
Иначе за мен 6.00 успех за стипендия си е висока летва. Масово децата има отлични оценки по основните балообразуващи - мат и бел, но по другите предмети не винаги. Например в бившия клас на синковеца децата са масово с четворки по география - ужасен учител, който накара децата да я намразят.
За мен нормативите по физическо са доста забавни и нелепи, но в момента много се държи на тях във всички класове. Синът ми има проблем единствено с хвърлянето на 8 кг медицинска топка т.е с взривната сила на горни крайници Joy Мисля, обаче, че рядко срочните оценки са тясно свързани с тях.

# 321
  • София
  • Мнения: 532
Еми гледам таблицата сега и умирам от смях Joy
За момчета на 14 г. макс. точки за скок на дължина от място се дават за 238 см. За момичета е 210 см. Не е ли много това?

# 322
  • Мнения: 1 814
Ох, последно казвам за физическото във ФЕГ, че вече сме досадни, но е смешно Stuck Out Tongue
На първата родителска среща класната ни, която е по френски казва на родителити"И моля, обърнете внимание на децата да имат сериозно отношение към физическото като предмет", част от незапознатите родители почват да се смеят, а тя се обръща към тях"Ама не се смейте , моля ви, всяка година съм квестор в комисиите на поправителните" Та моята девойка с четворки трябва да е щастливка.

# 323
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 401
Моят син на бягане 30 м. бил за 4-ка, но с други деца помолили учителя да им даде още един шанс, да се поправят. Трябваше тази седмица уж да се случи, но играли волейбол. Та искам да кажа, че май повсеместно деца получават "добър" с тези нормативи.

Скрит текст:
Мъкненето на тежки сакове, ежеседмично, никога няма да ги забравя.Simple Smile Носех си храна, нашите ми даваха пари и към средата на седмицата вече всичко беше финиширано (...защото цигари, кафета, книги) и се почваха някакви невероятни "гурме" творения като намазана филия с мазнината останала от буркан консервирано месо.Simple Smile А иначе в квартирата имахме и хладилник, и печка раховец (със светлата идея на родителите ни, да сме си готвили аз и съквартирантката ми...Ма кой ще седне да ти готви в онез години...Simple Smile ).

# 324
  • София
  • Мнения: 6 182
Еми гледам таблицата сега и умирам от смях Joy
За момчета на 14 г. макс. точки за скок на дължина от място се дават за 238 см. За момичета е 210 см. Не е ли много това?
Да се посмеете с мен. Имаме едни 20 сантиметрови плочки в коридора и сутринта по пижама си викам я да отскокна аз да видя какъв норматив покривам. Първи опит 80 см., втори под 60 ха-ха. А се приземявах с такъв трясък, че как не съборих етажа - не знам. Преди малко, направих още един опит и о, чудо - някак съм нацелила техниката защото прелетях цял метър и даже се приземих леко.  Та ако продължа да тренирам, може и да вържа тройката и да не съм на поправителен. Joy А може и да си счупя някой крайник...

Изида, а аз съм била свидетел на кулинарния шедьовър "от краставиците салата, но пази обелките за таратор".

# 325
  • Мнения: 4 588
Еми гледам таблицата сега и умирам от смях Joy
За момчета на 14 г. макс. точки за скок на дължина от място се дават за 238 см. За момичета е 210 см. Не е ли много това?
Според мен също е много и веднага казвам защо. Моят син е добре подготвен физически, спортува от години ежедневно, печелил е медали в различни спортове. Покривали са нормативи в училище и на този скок не е успял да покрие норматива за малко, но все пак не е успял. Съответно съучениците му са останали доста под чертата. Това ме кара да мисля, че нормативът не е съобразен с възрастта и възможностите на децата, извън спортните училища.

# 326
  • Мнения: 1 814
И ние спретнахме един турнир по скок в хола с баткото и девойката ха-ха. Скочих 1,70 сега, но да кажа, че някога в четвърти клас скачах 2,20. Тогава като скокнах и учителката звънна на майка ми да ме запише лека атлетика. Не ме записаха и формата ми е паднала Simple Smile Laughing
M_I_A , направо си те представих Stuck Out Tongue

# 327
  • София
  • Мнения: 6 182
Леле, Ради...закопа ме Hug Няма пък да ходя да покривам нормативи с вас Joy
А може пък да се срещнем и да ме тренираш...ха-ха

# 328
  • Мнения: 1 814
Леле, Ради...закопа ме Hug Няма пък да ходя да покривам нормативи с вас Joy

Не се отказвай, явно ти си във възход, аз съм в регрес, ще се срещнем към 1,50  Laughing

Някой на шега подхвърли форумската среща на стадиона, явно ще стане реалност Laughing

# 329
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 401
M_I_A, Joy Joy

Аз ви предлагам (M_I_A и Rady) да се потрениросате още малко и после да ходите да покривате нормативите на децата по заявка. Joy

Общи условия

Активация на акаунт