ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 38 193
  • 709
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 1 397
Моят син е много ентусиазиран в спорта. Забелязах, че почна през ден да се прибира със закъснение, а то се оказа, че оставал на модул спорт. Трябвало да направи 36 часа за годината, но той сигурно ще събере 80 посещения. Надявам се, че няма да го спрат, ако идва повече от 36 часа.

Не познавам човек, който едновременно да е велик художник, да пее като славей и да покрива нормативи в метри и сантиметри. Smiley

Дъщеря ми е такава. Обаче, ако видиш положението с математиката и БЕЛ какво е, а е 7клас. Братчетата на Гаврош било разказ, разказвало за бедните деца, а че било в рими, е... Каквото - такова, аз съм намерила учители, дано напредне. Simple Smile

# 346
  • София
  • Мнения: 418
И аз набързо по няколко теми Simple Smile
Във 2АЕГ за стипендия се изисква и участие в извънучилищни мероприятия, да не си бил без униформа, без отсъствия, и още някакви такива. За ненавършилите 14 години се допуска стипендиите да се получават на каса на ръка. Синът ми има карта от две години за джобни и за спестявания от дядовци и баби, основно я ползваше за онлайн покупки и разплащания - преди беше дубъл карта към моя сметка, сега вече има и в ПИБ на свое име. Ако трябва да си прави и трета карта за един срок стипендия, по-добре да си я вземе кеш на края на срока, хем да я спести Simple Smile.
За нормативите по ФВС - горе-долу госпожата вместо да им съобщава резултатите, кимала съчувствено на повечето "Е, нищо де, няма страшно, те не са важни" Simple Smile.
При нас Школото се подкара - има оценки, има съобщения за родителски, програма и т.н. Вече имат по 4-5 оценки по АЕ, едно входно по БЕЛ. Домашните не са никак съкрушаващи, не се преучват, но изглежда всички са с много прилично входно ниво по английски и вървят напред с бясна скорост. Ще видим.
Екстра-14-тото момиче в класа му е родена и учила в чужбина, в Англия, няма НВО - резултати.

# 347
  • Мнения: 38

Дъщеря ми е такава. Обаче, ако видиш положението с математиката и БЕЛ какво е, а е 7клас. Братчетата на Гаврош било разказ, разказвало за бедните деца, а че било в рими, е... Каквото - такова, аз съм намерила учители, дано напредне. Simple Smile
[/quote]

stanislavchen, значи трябва да се помисли и за училище за многостранни таланти по изкуствата, където МАТ и БЕЛ да са със "зачита се" Satisfied

# 348
  • Мнения: 371
..Стипендиите почват от 9 клас, като освен над 5:50 трябва да нямаш неизвинени отсъствия.
За набор 2005 са от осми клас, защото основното си образование завършиха в седми.
Спунк, и ние така мислехме, но на род. среща директорът каза, че при тях е така. Няма да споря с тях, макар че и двамата щяха да получават стипендии по успех, ако даваха в 8 клас.

# 349
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Благодаря ви за подкрепата!
Зная,че ще се справи младежът,просто му трябва време.На мен ми е трудно,на сестра му още повече.Липсва ми всяка минута!Иначе е много оправен-питал какъв документ му трябва,за да може ако закъснява след 22часа да му отворят вратата(общежитието го заключват след 22 часа за горните класове,за него важи вечерен час 21),говорил с треньора,взел бележка,намерил възпитателката и я предал.
За него огромен плюс е,че е изключително ведър и с тънко чуство за хумор и самоирония.

Светкавичка,точно така правя с бурканите.Каквото наготвя-винаги отделям по порция за него и в сряда изпращам.Отделно е запасен с огромен буркан с овесени ядки,смлени семена от лен,слънчоглед,чия и сушени плодове,които си забърква с кисело мляко от вечерта и ползва като закуска сутрин.Това като му свършат запасите от домашно приготвен кекс,солени мъфини или палачинки.

Izida,на Спортната палата са му тренировките.Първоначално пресичаше през Княжеската градинка,за да стигне до Орлов мост и оттам с тролей 4/11 до общежитието.Сега чака някакъв превоз за две или повече спирки-или до Орлов мост,или до БТА или на Площада на авиацията и там пак смяна със същите тролеи.

Aleksandra,детето само си избра клуба,аз намеса нямам.Въобще не зная какви са му критериите,защото първоначално спрягаше друг клуб,от който впоследствие се отказа.Много е доволен от треньорите си,много.Тренировките са качествени.Каза,че и съотборниците му са страхотни деца-разбира се с всички,дори един от съотборниците му е падарил някаква екипировка,която да ползва,а и те се отнасят с уважение към него.Много бързо се е вработил в новият колектив.Доколкото разбрах от него са деца,които са много възпитани,трениращи редовно и учещи в добри училища-ФЕГ,АЕГ,СМГ.Него плуването го спасява в тежки ,кризисни моменти.Ти сама знаеш как е със спортистите.Желая от сърце успехи на твоята госпожица!

Drina,Шарлотче,знаете,че имам телефоните ви и ако нещо наистина извънредно се наложи, ще звъня.

Русалке,римите ти винаги ме зареждат с положителни емоции.

За нормативите по физическо и аз разбрах вчера.Детето каза,че се е поизложило на бягането,но не беше притеснен и не го беше взел присърце.Каза,че не се е напънал на макс,за да си щади коляното,защото има една луксация на капачката отпреди 2 години и не желае отново да е с шина,с обездвижване и последваща рехабилитация.За скок от място не е споменавал,но той в четвърти клас скачаше 210 см и след това не съм чувала повече да е скачал.

# 350
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
pisho ме подсети - при нас също го има това със спиране на стипендията, ако ходиш без униформа (на теория). Класният го каза на родителската. Обаче от друга страна никой не ги задължава да ходят ежедневно с униформи и... все едно нищо.

Скрит текст:
Та по темата започваме с 30 метра по улиците да не стряскаме минувачите, а с 200 метра вече ще се разгърнем на стадиона. Stuck Out Tongue Winking Eye

Извинете ме, но в 30-метровото бягане няма да мога да се включа. За него се тръгва от нисък старт, пък аз не ходя с панталони, ще взема да се възспъна точно на старта и финишът ще ми се стори мираж. Мисля да ви чакам директно на финала. Мога да го играя окуражителен викач. Joy А ако не побързаме със срещата, ще ни се наложи да търсим свободен "балон", поради влошаване на метереологичните условия Simple Smile

# 351
  • София
  • Мнения: 2 113
Съгласна съм, че по ФВС не ги тренират и обучават, а само замерват постижения. Ама откъде ги имаш тези постижения...няма значение. Дори когато няколко часа упражнят нещо, то е толкова малко, че не може да върши работа за шампионатски нормативи, а само да те ориентира какво точно се иска от теб. Но това е характерна особеност за цялото ни образование (с малки светли изключения, които трябва да поощряваме). Вижда се колко упорит и постоянен труд цяла година е нужен за добра основа на един език. Всичко друго не прави изключение - трябва си повтаряне и трениране. Или да намалят обема, или да снижат критериите, или да се намери друг начин на обучение. Сега просто се разграничават хора с талант по рождение или, което е по-вероятно, умения, добити другаде ( вж. НВО)😁

# 352
  • Мнения: 722
Рisho, благодаря за мнението. Предстои да уточним може ли кеш или в друга карта, но засега инфото от класния е, че НЕ може освен ако не си навършил 14 години.

# 353
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И при нас минаха нормативите по ФВС.Оценката е 5.Досега никой не им е показвал как се скача.Аз също не знам,а като се сетя едно време май скачах най-малко Simple Smile
Предполагам има срок за подаване на документи за стипендии.Рових в сайта на училището,но има информация само за мината година/срокът е бил до 20.10.2018г/.

# 354
  • София
  • Мнения: 9 977
Чувала съм, че в доста държави физическо, музика и изобразително са часове само със "зачита се", без оценки. Тези часове са между предметите, които изискват концентрация, а не талант.
Това ми се вижда най-разумното решение, ако училището не е специализирано за изкуства или спорт.

# 355
  • София
  • Мнения: 6 094
..Стипендиите почват от 9 клас, като освен над 5:50 трябва да нямаш неизвинени отсъствия.
За набор 2005 са от осми клас, защото основното си образование завършиха в седми.
Спунк, и ние така мислехме, но на род. среща директорът каза, че при тях е така. Няма да споря с тях, макар че и двамата щяха да получават стипендии по успех, ако даваха в 8 клас.
Не съм те разбрала. Помислих, че говориш по принцип, а то е било частен случай.

# 356
# 357
  • Варна
  • Мнения: 440
Сега, не че нещо, но на сина ми са гарантирани шестиците по ФВС и музика. И вие с това "зачита се" ще му сринете успеха.

# 358
  • Мнения: 1 812
-те
Чувала съм, че в доста държави физическо, музика и изобразително са часове само със "зачита се", без оценки. Тези часове са между предметите, които изискват концентрация, а не талант.
Това ми се вижда най-разумното решение, ако училището не е специализирано за изкуства или спорт.
По мое време в гимназията поне две години не съм имала оценка по физическо, а само зачита се, говорим за началото на 90-те.

# 359
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Абе днес има страхотна атмосфера в темата. Само се хилосвам. Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт