ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 36 956
  • 709
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 146
Ее, Галя, сега се чудя какво ли е щяло да стане в час по физика? И дали това е някаква кодирана заплаха Joy

Моята тази вечер каза, че утре не ѝ се ходело да учи. Питам я дали мотивировката ѝ се е изчерпала Wink Тя каза, че натам върви, но учителите били много готини и щяла да учи заради тях. Защото най-гадно било да ти се кара готин учител и не бивало да го разочароваш.

# 61
  • Мнения: 1 915
Ее, Галя, сега се чудя какво ли е щяло да стане в час по физика? И дали това е някаква кодирана заплаха Joy
Действието се развива в края на първи срок и адашката на моето обяснила, че е на училище, за да я оформят по физика.
Аз си запазих бисера като картинка.
Сега пак си има съименник, но е момче и сигурно няма да ги бъркат.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 4 359
При някой работи ли известяването от мобилното приложение на Shkolo? Доколкото знам от потребители в минали години, приложението известявало веднага, когато има нещо ново. Май се претовариха с работа Thinking

# 63
  • Мнения: 4 498
При някой работи ли известяването от мобилното приложение на Shkolo? Доколкото знам от потребители в минали години, приложението известявало веднага, когато има нещо ново. Май се претовариха с работа Thinking
При мен всичко си работи - получих мейл и уведомление на екрана от мобилното приложение.

# 64
  • София
  • Мнения: 6 971
При някой работи ли известяването от мобилното приложение на Shkolo? Доколкото знам от потребители в минали години, приложението известявало веднага, когато има нещо ново. Май се претовариха с работа Thinking
Aз получих само имейл, нямам никакво известие на телефона.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 688
При мен известията работят с пълна сила.
Даже е особено дразнещо когато някой учител пусне съобщение и после получа 40 известия с въпростите на родителите, които се включват...

# 66
  • София
  • Мнения: 2 112
И аз само на мейл получавам, но вероятно не съм задала известяване в приложението. Миналата година само в сайта влизах. Тази се поддадох на предложението за приложение, но дори не ги различавам още 😆. Направи ми впечатление, че на мейл закъснява известието. Определено "юрването" към ЕД в повечето училища ги изненада и системата се забави.

# 67
  • Мнения: 11 870
       За учениците-първа смяна,моля,споделете къде и с какво се хранят.
В 8 клас се увеличават часовете, а при по-късно начало и отдалеченост на училището, моето дете се прибира след 15 часа.
Сутрин му се спи, не му е до ядене, все пак хапва нещо символично- обикновено печена филия с масло,вчера- банан, а днес-чаша мляко с какао.Но не ми се вижда достатъчно  до 15 часа.

Опитах се да му давам сандвичи ,връща ги. Говоря му много, че по-добре сандвич от дома с масло,отколкото от някакво магазинче с маргарин, а се губи и време по опашки.
Оказва се,че никое дете не си носи храна, всички купуват по нещои не мога да го убедя поне плод да си носи.Иначе аз съм чела на няколко пъти темата за "кутиите", не мога да намеря нищо полезно в нея- предварително нарязан плод го приемам за малко дете при смяна на зъбки, а студена храна, която по принцип трябва да се консумира топла също не ми е опция.

В крайна сметка детето си купува нещо ,не много здравословно и обядва след 15-15.30 часа при баба си.Беше свикнал на топла,домашна храна, но в човешко време, сега всичко се обърква. Как е при вашите деца?

# 68
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 445
Явно не мога да се ориентирам нещо в Школо. Къде излизат тестовете, какви са тези известия от родители? Видях някакви работи по различни класове и предмети, но те само за съответното училище ли са или всеки може да качи каквото иска?

# 69
  • София
  • Мнения: 1 317
Светкавица, и при нас е същата система - ранно започване, късно прибиране. Вече не закусва у дома, защото досега почваха в 8 ч на 5 мин от вкъщи, а сега от 7.30 на 15 мин с кола, но не се оплаква. Слагам ѝ в метална кутия 2-3 пълнозърнести бисквити с шоколад (това имам в момента) и шепа бадеми/лешници/орехи като храна за мозъка Simple Smile
Не знам дали имат стол, но наблизо имат домашна пекарна и със здравословни печива. Ще се канализират нещата. Няма да умрат от глад. За мен е важно да не купува бързооборотни боклуци, които съм забранила.

# 70
  • Мнения: 35 892
аз имам профил в школо.бг
детето трябва ли да има отделен собствен?

# 71
  • Мнения: 561
И за какво са ви тези известия на мига? Да разберете след десет секунди нещо и после да се извинявате какви сте ги избълвали през следващите 10 секунди. JoyJoyJoy (по Слънчевата Simple Smile )

На мен като цяло ми забива приложението от миналата година, но си получавам мейл, от там през телефона си достъпвам мобилната версия и нямам грижи, предостатъчно ми е като честота. Simple Smile
С Школо-то наистина се работи отлично и е много удобно за нас, младежът също си го обича, за да си следи оценките, а и както ganis казва, явно и за учителите е удобно.
Не знам дали не съм обърнал внимание или сега се е появила тази функционалност, но видях и попълнени теми и прогреса им до момента...не че ще зяпам там, стига ми толкова матрЯл за седми клас, второ средно няма да карам с осми и т.н. Simple SmileSimple SmileSimple Smile

п.п. Izida, още веднъж благодаря за точните инструкции, завърших процедурата и...знаеш, again. Simple Smile

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 10:42 от Na_Vesi_Pateto

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 4 359
Току-що получих известие на телефона за оценка от Школо. Вярно, това е втора оценка в ЕД, но за предишната нямах известие. Включени са в настройките на телефона. Може би ще се канализират нещата. То и нашето училище го ползва за първа година, така че тепърва ще се налива информация предполагам. Доколкото разбрах, не е лошо и детето да си направи профил.

Светкавица, моят син хич не е от ящните - може цял ден да не се сети да яде. Затова сутрин задължително закусва - това някъде към 6.40ч. Избягвам сладки закуски или онези топчета с мляко, модерни сред младежите. Гледам закуската да е питателна - протеинова. Най-често е печена филийка с филе и кашкавал. На това изкарва до 14ч., когато обядва в къщи. Опитах се да го убедя да си носи нещо в чантата - ябълка или поне някой шоколадов десерт за голямото междучасие, но не желае - не бил малък Confounded Носи само бутилка с вода. Не потърси стола в училището, а и аз се съмнявам да яде нещо там - не е по манджите. Само ще губи излишно време. В лавката нищо не му харесвало (претенцизен е дори на лакомства).

# 73
  • София
  • Мнения: 11 860
аз имам профил в школо.бг
детето трябва ли да има отделен собствен?

Препоръчително е да има. При нас понякога учителите им пращат съобщения чрез дневника, които не са видими за родителите. Например учителката по мат им беше пратила задачи за преговор по желание в началото на септември /не че адресатът ги беше видял... Smirk /

Пате, темите не са нова функционалност - не си обърнал внимание или в другото училище просто не са ги въвеждали.

# 74
  • София
  • Мнения: 6 971
Светкавица,  и при моят син същото положение. Той дори не закусва, носи си само вода и в 14 часа тича до близкия магазин за парче пица. Обядва, когато се прибере вкъщи, понякога и към 16 часа, не желае да си носи абсолютно никаква храна.

Общи условия

Активация на акаунт