Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 23

  • 19 038
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 732
Е детето е на почти 6м, за кога да поддържа нощна лактация... според мен пък да става повече от веднъж нощем да цеди е прекалено на този етап.
Доколкото знам препоръчват да се цеди няколло дни по малко, именно за да разбере тялото, че в този интервал производството на кърма е излишно, но да се избегнат запушвания.
Ако продължат бучките,  бих се консултирала с консултант по кърмене.

# 46
  • Мнения: 1 410
Мами моля пак помагайте, имам следния проблем: от известно време бебчо като сучи (след като слезе кърмата) изпразва едната гърда и като го сложа на другата нищо не гълта, само прави посуквания. Няма значение коя фърда ще е първа само нея изпразва а другата остава така. С помпата пробвах но повече от 10мл не излиза от втората. Имам проблем и със “слизането” на кърмата. Моля за съвет какво мога да направя. На 8м сме

# 47
  • Мнения: 2 988
Пипи, по това, което е писала Ева, съдя, че в момента тя изцежда толкова колкото му трябва на бебето. Няма резерв. И ако започне да пропуска системно изцеждания кърмата ще намалее. Това при сучещо бебе не е проблем, но при цедене е, защото нещата не са толкова прости. Надявам се Исаписа да се включи, защото тя има опит с хранене с изцедена кърма на бебе над 6 месеца.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 456
Didi I Mitko, Пипи, благодаря за отговорите.
Didi, имам резерв- изцеждането към 00.00 ч. Бебето хапва към 21.00 ч и после чак сутринта. Изцеждам се към 00 ч, за да няма голям интервал и за не намалява много кърмата.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 09:47 от Ева на третия етаж

# 49
  • Мнения: 2 988
Аааааа вярно. (Като не си спал цяла нощ така става)

В такъв случай пий Лецитин и сутрин изцеждай до капка. Ако усетиш промяна в количеството винаги можеш да върнеш нощното цедене.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 456
Притеснявам се, че като изцеждам до капка увеличавам кърмата, защото стигам до около 300 мл, а в началото стигах и до 400.
Ако не се справя със сигурност ще се консултирам с Хедра отново.
Ще си взема лецитин.
Много ви благодаря.

# 51
  • Мнения: 4 352
Е детето е на почти 6м, за кога да поддържа нощна лактация... според мен пък да става повече от веднъж нощем да цеди е прекалено на този етап.
Пипи, това изказване е по-скоро продиктувано от личните ви усещания и не е най-добрия съвет за конкретната ситуация.
Ева, ако искате да не намалее кърмата, тогава ставайте още един път нощем да цедите обичайното количество. Ако искате леко полеко да махнете едното нощно цедене, но без прекалено препълване, тогава още 1-2 седмици ставайте и цедете в намаляващи обеми и чак след това спирате едното нощно цедене. Имайте предвид, че след захранването нощните кърмения се връщат при повече бебета. Моето на 5 месеца имаше същия режим и след захранването, та до ден днешен (на година и 7) нощем се яде 3-4-5 пъти, въпреки че денем си хапва вече добре. Та аз бих посъветвала да не махате цедене с лека ръка, защото както и Диди е казала, при цедене и по-трудоемко за майката да възстанови количествата.

Ая, детето вероятно се наяжда, на следващото кърмене предложете другата гърда. Какво означава проблем при слизането на кърмата? Ако се случва бавно, може да сте стресирана в момента или под напрежение, но не се притеснявайте повечето неща са преходни и след седмица може да не е така.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 456
Може би аз не съм описала добре. Не искам да махам цедене. Притеснявам се от бучките и препълването. Храненията на бебото са с едно или две по- малко от цеденето, според деня.
Хранене - 6, 9, 12, 15, 18, 21ч
Цедене- след всяко хранене плюс едно в 00 часа.

# 53
  • Мнения: X
Какво значение има ваксината? Ваксината е срещу вируси!
Двама лекари ми потвърдиха, че не всеки антибиотик, който по принцип е безопасен при кърмене, може да се взима в периода, в който се изгражда имунитет от живата ваксина. Това е конкретно за МПР ваксината, за останалите не съм разпитвала.

Благодаря за мненията, момичета. Flowers Hibiscus

# 54
  • Мнения: 2 988
Ева, предвид огромните количества кърма, които изцеждаш и запушванията добави едно изцеждане след полунощ (към 3-4 сутринта), и действай по описания от Ваня начин. Или цеди сутрин до капка докато не се разсеят запушванията, а после започвай да цедиш в намаляващи обеми. Ако тези 300-400мл са само сутрин, то те се дължат единствено на паузата и начините да се справиш със запушванията са тези - сутрин до капка и с всеки следващ ден намалял количеството или добавяш цедене  през нощта и тогава намалял количеството.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 456
Много ви благодаря 💐 Мисля да пробвам с изцеждане до капка. Ще ви пиша как съм се справила 😉
Да попитам още нещо. Колко лецитин да взема? Ще зпочна 3* 2, колко дни така? После знам, че трябва да намалявам количеството му, нали?

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 10:43 от Ева на третия етаж

# 56
  • София
  • Мнения: 8 635
При проблем обикновено се взимат 4-5-6 таблетки на ден. На някои им действат и 4. След това се намаляват постепенно с минус 1 на ден. 
 
Момичета, ако имате бременна приятелка или друг надничат бременни потребителки, Ла Лече Лига София ще има лекция за подготовката и началото на кърменето https://www.facebook.com/events/2717537378279323/

# 57
  • София
  • Мнения: 1 456
Много благодаря, Дези.
Страхотни сте всички 🌹

# 58
  • Мнения: 2 254
Здравейте момичета,
Дъщеря ми е на 15 дни, родих с индукция по мед. причини 10 дни преди термин. Тя беше със сравнително ниско тегло 2590 гр, но вече е почти 3 кг (днес ще я мерят), изцяло на кърма. Храня я на 2,5-3 (почти не се налага аз да я будя, буди се сама). Много ли е рано да си купя помпа (за облекчаване, много често нощем гърдите ми се препълват и потичат), а четох, че е добре да се започне цедене с помпа след като бебето е навършило един месец? Няма да я храня с цедена кърма, а само за облекчаване. Опитах се тази сутрин, след като я храних да изцедя малко на ръка, но не беше особено ефективно. Вземам лецитин профилактично предимно 1 или 2 на ден.
Благодаря предварително Simple Smile

# 59
  • Мнения: 4 352
Няма такова правило като да е добре да се цеди след месец... Цеди се, когато има нужда. Още не ви се е регулирала кърмата, но скоро ще стане и няма да имате нужда. По-скоро се научете на ръка и не давайте излишни пари за помпа.

Общи условия

Активация на акаунт