Нашите кухни - 80

  • 53 816
  • 746
  •   1
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 926
Ако някой може да ми препоръча фирми за Варна ще съм много благодарна.
Мебели Авангард. Сега ми правят кухнята и целият апартамент, виж ги във Фейсбук.

На повечето места във Варна примерният проект е безплатен, плащаш си го, ако искаш да си го вземеш, за да го поръчаш на друго място.
Хит Дизайн, май имат най- добри цени за мдф боя гланц.

# 196
  • Мнения: 9 794
Аз ще посъветвам да поискате от човека който ще ви прави кухнята да събере плотовете под 45 градуса, на кухня с външен ъгъл друго решение няма (ако искате да стане както трябва).


Имам въпрос - ако се използва цял слаб с необходимите размери, няма ли да могат да го изрежат по размер, без да се налага снаждане? Предполагам, че е сръткава процедура и трябва много прецизно да се вземат размерите, за да не се получи разлика.

# 197
  • Мнения: 40 924
Имам въпрос - ако се използва цял слаб с необходимите размери, няма ли да могат да го изрежат по размер, без да се налага снаждане? Предполагам, че е сръткава процедура и трябва много прецизно да се вземат размерите, за да не се получи разлика.

Ако си с камък (технически или естествен) плоча с размери 180 х 100 е съвсем ОК и ще ти я изрежат. Но ще си платиш цялата плоча заедно с фирата.  Може би е удачно от фирата да си направиш гръб. За термоплот не знам дали има над 90 см широки и дали става да се кантира така, че да не личи (да не е различен ръбът на едната страна). Може би ако е плот с право чело и ръбове да става, да кажат специалистите. Но с камък нямаш проблеми, освен парите.

# 198
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Това слаб не го разбрах, инак ако се вземе шаблон няма да с много сложно, подготовката в цеха а другото на място, инак става право до заоблено, мога да нагодя някаква снимка ако има желание.

# 199
  • Мнения: 9 794
Да, малко със закъснение, след като писах, съобразих, че не съм уточнила, че искам плот от естествен гранит.
Слаб е цяла гранитна плоча, неразкроена, по правило е голям правоъгълник с ширина над 1,80 м, дължината е поне 2,50 м. 
Искам заобляне на ъгъла на Г-то между дългата и късата част, за шкафа отдолу също. Ръбовете на плота също предпочитам леко заоблени, но челото (това отпред предполагам, че се казва така) да си е право, предпочитам по-изчистен дизайн, без детайли тип "фрезоване". Тези заобляния ги искам, защото съм нервак, който редовно си прави синки по ръбове на мебели, един да има - и е мой Cold Sweat А и ми изглежда по-красиво.
Ще се радвам на снимки, ако си правил такива плотове.
ЧС, ако се плаща целия слаб (най-вероятно), тогава по-скоро бих използвала остатъка за подпрозоречни первази, от каквито имам нужда. За гръб засега съм се ориентирала към широкоформатни плочки (по-малко фуги за чистене), но ако не си харесам плочки, вероятно ще сложа някакъв по-засукан (като шарка) гръб от ПДЧ ли са.

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Моля за идеи за плочки за гръб за тази кухня:
Скрит текст:
Трябва бързо да си харесам плочки, за да продължим нататък.
Ще се радвам на вашите мнения.

ПП: Не знам колко вярно е излязъл цветът на плота /дъб класик/.

# 201
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Ако е с камък е вече друга работа, тук зависи от каменара, мисля може и от парчета, но това зависи от вас.

# 202
  • Мнения: 15
Има едни много свежи рустик плочки, които са шарени и правят голям акцент на бялата кухня.
Нещо подобно тези са много сини, но има и други подобни

https://baniastil.com/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B … tavira-13784.html

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Нещо такова и аз си представям, ама тези са много сини.Simple Smile
Благодаря!

# 204
  • Мнения: 375
Аз поръчах от плот и гръб от Силестон. 2см и 1,2см респективно.
Ако има шарки тип мрамор е по-добре да е една и съща плоча, за да съвпадне шарката, но излиза по-скъпо.

# 205
  • Мнения: 39 361
Бенджи, на коя фирма е кухнята?

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Модулна кухня на "Ирим" Русе

# 207
  • Мнения: 15
Нещо такова и аз си представям, ама тези са много сини.Simple Smile
Благодаря!

Виждала съм и едни плотове готови с фотоколажи, но не седят винаги много добре

# 208
  • Мнения: 39 361
Има я на реклама тази кухня и при нас на витрината в един магазин, но няма цена на нея. Вашата колко излезе?

# 209
  • Мнения: 11 624
Моля за идеи за плочки за гръб за тази кухня:
Скрит текст:
Трябва бързо да си харесам плочки, за да продължим нататък.
Ще се радвам на вашите мнения.

ПП: Не знам колко вярно е излязъл цветът на плота /дъб класик/.
Три вида са:
https://www.estetiko.bg/carina-plochki-za-bania.html

Общи условия

Активация на акаунт