Нашите кухни - 80

  • 53 756
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 25 457
Кухнята е едно от помещенията, които се променя с много усилия и време, поради което моето разбиране е, че там трябва да се правят най-малко компромиси с удобство и качество.

# 61
  • Мнения: 3 096
Съгласна съм с Мария. Признавам, че е много удобно да преместиш тигана или тенджерата на неползван котлон, но колко лева е разликата между двойка и четворка? И на мен ми струва неразумно да се поръча четворка с този аргумент, ако няма реална нужда от такъв брой. А ако котлонът е индукционен, то той не се нагрява и няма нужда нищо да се мести Grinning

# 62
  • Мнения: 39 316
Още нещо да добавя. Мястото отделено за котлони на показаната кухня е малко за 4-ка котлони. Ще остане супер малко пространство около тях.

# 63
  • Мнения: 9 777
Признавам, че е много удобно да преместиш тигана или тенджерата на неползван котлон, но колко лева е разликата между двойка и четворка? И на мен ми струва неразумно да се поръча четворка с този аргумент, ако няма реална нужда от такъв брой. А ако котлонът е индукционен, то той не се нагрява и няма нужда нищо да се мести Grinning

Най-евтините 2-ки са към 200 лв., а най-евтините 3-ки (4-ки) са към 400 лв.
Мястото за фурна и котлони на тясната страна на кухнята наистина е малко, а на другата страна има плот за работа към 120-140 см. (над миялната и пералнята). 
Тес трябва да си прецени сама какви действия най-често извършва-дали приготвя най-вече салати или полуготови неща само ги доготвя, или примерно прави сладкиши и тестени неща, които се пекат във фурната, но изискват повече място за работа на плота. Или пък предимно пече месо/картофи/ориз във фурната, т.е. пак не й трябват повече котлони. Или пък готви неща, при които няколко етапа вървят едновременно на котлоните. Тогава пак й трябва плот, но и повече котлони. Варианти различни, трябва да се обмислят нещата добре и да се изискват съответните промени от фирмата, която ще прави кухнята. Защото дизайнерите на кухните често предлагат някакви стандартни композиции, че така е най-лесно. Примерно рафтовете до вратата ги има по този начин и в най-евтините стандартни масови кухни, та съответно дизайнерката не си е загубила съня да го мисли как да стане кухнята на Тес.

Индукционните котлони също се нагряват, не от топлоизточник отдолу, а от съда и съдържимото в него - топлообмен сигурно се казва. Като спреш котлона и дръпнеш тенджерата/тигана, съответният котлон е доста топъл, свети и индикатор за това. Ако не дръпнеш тенджерата/тигана, и яденето, и плотът ще изстиват доста дълго време.
Могат да се купят и по-малки съдове за 2-ка котлони, но по принцип са сравнително стандартни като диаметър и обем. По-малкият диаметър е с по-малък обем (с някои изключения). Та Тес да си прецени за колко хора и какви количества готви - по малко всеки ден или примерно по-голямо количество за 2-3 дни.

П.С.
Хващам се последния пост. Извинявам се, но ми се струва прекалено скъп елемент 4- ка котлони да се ползват за подложка, за да мърдаш горещите тигани.

Мариат, само от любопитство, защо реши да възразиш точно на моя пост, при положение, че Звънче и Черна станция са на същото мнение като мен.

Дори и да не ползваш и четирите котлона, плота винаги може да се ползва да се слагат съдове. Така че, ако имате място, не се колебайте. Не пречи и не е излишно.

Аз почти никога не ползвам повече от два, но ми е удобно да имам място да си местя тенджерите и да не се блъскат една друга.

# 64
  • Мнения: 11 616
Прочетохте ли поста на "zvanche"? Жената много добре го е обяснила.

# 65
  • Мнения: 6 554
Аз също мисля кухня в момента и по темата с котлоните ме интересува събира ли се тава на двойка котлони? Примерно печеш нещо във фурната и искаш да извадиш тавата, ще може ли на двойка?

# 66
  • София
  • Мнения: 3 159
Само да добавя, че като сложа тенджерата на съседен котлон, и на него му светва че е топъл. Но си е удобство 4ката, няма спор.

# 67
  • Мнения: 40 892
Аз също мисля кухня в момента и по темата с котлоните ме интересува събира ли се тава на двойка котлони? Примерно печеш нещо във фурната и искаш да извадиш тавата, ще може ли на двойка?

Събира се разбира се...ако си усучеш ръцете и завърташ горещата тава на 90 градуса Mr. Green
Всъщност (за мен поне) това е още едно удобство на големия плот четворка - вадиш тавата от фурната и я слагаш отгоре. Ако е пълна не е лесно да я завъртиш за да пасне на двойката.

# 68
  • Мнения: 2 895
Ползвам тройка котлони, първо че ми е много по удобно и функционално, второ че чисто визуално двойка котлони не ми харесва как стои на плота. В къщи за гости съм ползвала и не ми е удобно, няма как да сложиш две нормални тенджери една до друга.

# 69
  • Мнения: 39 316
Защото след трети пореден пост, в който се обяснява, че котлоните се ползват за поставка на горещи съдове ми се видя доста странно. И в поста съм започнала с това, че се извинявам.....демек, че пак се намесвам, без да искам да налагам мнение, че пак оборвам нещо, което вече е коментирано и т.н. Нищо лично, към който и да е. Hug

# 70
  • софия
  • Мнения: 25 457
Защото след трети пореден пост, в който се обяснява, че котлоните се ползват за поставка на горещи съдове ми се видя доста странно. И в поста съм започнала с това, че се извинявам.....демек, че пак се намесвам, без да искам да налагам мнение, че пак оборвам нещо, което вече е коментирано и т.н. Нищо лично, към който и да е. Hug
Доста неточно. Използва се И за поставяне на горещи съдове.
Аз също мисля кухня в момента и по темата с котлоните ме интересува събира ли се тава на двойка котлони? Примерно печеш нещо във фурната и искаш да извадиш тавата, ще може ли на двойка?
Събира се разбира се...ако си усучеш ръцете и завърташ горещата тава на 90 градуса Mr. Green
Всъщност (за мен поне) това е още едно удобство на големия плот четворка - вадиш тавата от фурната и я слагаш отгоре. Ако е пълна не е лесно да я завъртиш за да пасне на двойката.
Ако двойката е монтирана по дължина на плота, не е нужно да си усукваш ръцете.
При това монтиране, за удобството, на което винаги ще го препоръчвам, 4-ката не заема повече място и допълнително накланя везните към нея. Единствен фактор тук би бил финансовият.

# 71
  • Мнения: 39 316
Звънче, не бих казала, че е доста неточно, но....нека да е така.

# 72
  • Мнения: 2 109
По принцип не готвим всеки ден, но пък често правим паста и други неща за които си трябват повече котлони. Със сигурност ще са четворка котлоните. Плота до мивката смятам ще ми е напълно достатъчен, а до котлоните ще остане малко място, където да си сложа например подправките.
  Сетих се и нещо друго. Кои мивки са най-лесни за поддръжка? Водата ни е много варовита и предпочитам нещо, което няма да е на петна постоянно.

# 73
  • Мнения: 40 892
Повечето (а може би всички) двойки са за монтаж перпендикулярно на ръба на плота. Това не им пречи да се завъртят и да се монтират успоредно, обаче тогава не се печели плот (и от къв зор двойка тогава???) и освен това бутоните им остават отстрани и в обърнато положение. Не е много удобно за работа..

# 74
  • софия
  • Мнения: 25 457
И в двата апартамента двойката ми е монтирана по дължина за удобство при използване. Не ми пречи, че копчетата са настрани и няма никакво неудобство. Не знам с какъв акъл сложих двойка сега. Първия път преди 15 г. нямах опит, а сега го направих по инерция. За това и пиша в тази насока.

Общи условия

Активация на акаунт