Нашите кухни - 80

  • 53 537
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 437
По принцип не готвим всеки ден, но пък често правим паста и други неща за които си трябват повече котлони. Със сигурност ще са четворка котлоните. Плота до мивката смятам ще ми е напълно достатъчен, а до котлоните ще остане малко място, където да си сложа например подправките.
  Сетих се и нещо друго. Кои мивки са най-лесни за поддръжка? Водата ни е много варовита и предпочитам нещо, което няма да е на петна постоянно.
Надали това е най-удачното място за подправките предвид това, че има много изпарения и мазнини в зоната около котлоните. Всички бурканчета ще станат на нищо, въпреки чистенето и абсорбатора.

# 76
  • Мнения: 477
Здравейте момичета! Аз съм готова с моята кухня (почти) утре ще я снимам но сега идва ред на посудата искам да е красива. Що се отнася до котлоните за мен двойката са неудобни когато се нанесохме в къщата беше с двойка още на първият месец го махнах.

# 77
  • Мнения: 4 393
Колко време е необходимо за монтиране на стандартна кухня в панелка? Горе-долу?

# 78
  • Мнения: 325
Здравейте!
Правя си кухнята.
До последно ММ не може да реши вградени котлони и фурна или свободностояща готварска печка.
Пространството е малко и от двете страни на печката ще има шкафове.
Неговите притеснения относно вградената техника са, следните:
1. Ако нещо се развали и се демонтира, ще се счупят и мебелите. Дори и да не се счупят, къде да търсим котлони или фурна с точно същия размер;
2. Стъклокерамичният плот е вграден в кухненски плот, на който се приготвят нещата за готвене. Какво ще стане ако се разлее нещо - няма ли да проникне между кухненския плот и плота с котлоните и да стане късо съединение?
3. Категорично отхвърля идеята за сензори на котлоните, иска механично включване. Какво става ако нещо изкипи и ги полее - ключовете не се ли развалят, не става ли късо съединение и т.н.
4. В този ред на мисли, не съществуват ли котлони за вграждане с механични ключове, разположени не на самия плот а отпред......като на стандартна печка?
5. Ако сложим свободностояща готварска печка, може ли да е в непосредствена близост със съседните шкафове?

# 79
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
Nephrite, ММ-а вероятно по-трудно приема новостите (колко и да са новости)... Ся нищо не се чупи ако се демонтират фурната и котлона за вграждане, тези уреди са със стандартни размери, заменяш ги с други ако се счупят, предполагам не мислите че ще ги сменяте през 2-3 години, все пак имат гаранция. Като се разлее не би трябвало да стане нищо понеже ако се работи правилно изрязания плот се маже със силикон за да предпази от проникване на влага а също така котлона има уплътнение към страната на плота. Има котлони с копчета, дори са и по-евтини,но трудно се почиства под тях.  Има котлони които се управляват от фурната, но се купуват комплект фурна и котлон като се набляга на това, че котлона се командва от фурната, че в магазина може да ви предложат друго, но пък развали ли се едното и не може да се ремонтира може да смениш и двете. Ако сложите обикновена печка между нея и шкафовете все ще пада нещо и няма как да се изчисти, има вероятност да ви се разлепят кантовете към печката и гърба на кухнята все ще е влажен (това според модела печка).

# 80
  • Мнения: 40 280
1. Ако нещо се развали и се демонтира, ще се счупят и мебелите. Дори и да не се счупят, къде да търсим котлони или фурна с точно същия размер;
Всичко се демонтира без вреда по мебелите. И новите ще са със същия размер.
2. Стъклокерамичният плот е вграден в кухненски плот, на който се приготвят нещата за готвене. Какво ще стане ако се разлее нещо - няма ли да проникне между кухненския плот и плота с котлоните и да стане късо съединение?
Да, бе. Нищо няма да стане - има си уплътнения. Все пак говорим за разлято, не за накисване под метър вода.
3. Категорично отхвърля идеята за сензори на котлоните, иска механично включване. Тъпо, мислех си, че подобни предрасъдъци са умрели преди десет години. Какво става ако нещо изкипи и ги полее - ключовете не се ли развалят, не става ли късо съединение и т.н. Не се равалят, но за сметка на това около тях се мие много трудно.
4. В този ред на мисли, не съществуват ли котлони за вграждане с механични ключове, разположени не на самия плот а отпред......като на стандартна печка? Може би, ама за много пари ще купите нещо уникално ( т.е. с кофти сервиз) и ако нещо стане с едното ще излязат от строя и двете.
5. Ако сложим свободностояща готварска печка, може ли да е в непосредствена близост със съседните шкафове? Може. Ама баш печката трудно ще уплътните до плота и ако нещо изкипи ще се излее между плота и печката право на пода.

# 81
  • Мнения: 325
Много благодаря! Simple Smile
Ще му покажа отговорите - да си ги чете!

# 82
  • София
  • Мнения: 6 248
Здравейте!
Правя си кухнята.
До последно ММ не може да реши вградени котлони и фурна или свободностояща готварска печка.
Пространството е малко и от двете страни на печката ще има шкафове.
Неговите притеснения относно вградената техника са, следните:
1. Ако нещо се развали и се демонтира, ще се счупят и мебелите. Дори и да не се счупят, къде да търсим котлони или фурна с точно същия размер;
2. Стъклокерамичният плот е вграден в кухненски плот, на който се приготвят нещата за готвене. Какво ще стане ако се разлее нещо - няма ли да проникне между кухненския плот и плота с котлоните и да стане късо съединение?
3. Категорично отхвърля идеята за сензори на котлоните, иска механично включване. Какво става ако нещо изкипи и ги полее - ключовете не се ли развалят, не става ли късо съединение и т.н.
4. В този ред на мисли, не съществуват ли котлони за вграждане с механични ключове, разположени не на самия плот а отпред......като на стандартна печка?
5. Ако сложим свободностояща готварска печка, може ли да е в непосредствена близост със съседните шкафове?


Мъжът ти предполагам е поне на 65+ години... Rolling Eyes

И не разбирам, ти си правиш кухня, но мъжът ти избира какво и как?!

# 83
  • Мнения: 9 684
Преди няколко години - 3-4 може би, търсих свободно стояща печка с индукционни котлони. Е, намерих, но беше много трудно - свободностоящите печки са много по-малко и често много по-бедни откъм функции в сравнение с комбинацията котлони плюс фурна. Покажи на мъжа ти какво се предлага на пазара като свободностоящи печки - примерно сайтовете на Техно магазините, Зора и Техномикс. Обърнете и внимание, че част от моделите са доста стари и ги има в 1-2 магазина някъде из страната, а не в повечето магазини на веригата, т.е. предполага се, че са стари модели и са изостанали единични бройки. Това е негатив от гледна точка на евентуален сервиз в случай на необходимост.
Между свободностоящата печка и шкафовете винаги ще се събират боклуци - ще се стичат течности, конденз и т.н. За да изчистиш, ще трябва да дърпаш цялата печка, да бършеш и връщаш обратно, и това при много малко разстояние до шкафовете. От топлината на печката наистина вероятно има опасност от разлепяне на кантовете на шкафовете.
За копчетата и сензорите - сензорите не би трябвало да може да се развалят от изкипяване, те трябва да са капсуловани в самия плот с котлоните. Естествено, ако се развалят, вероятно не може да се ремонтират и заминава целия плот. Но пък, както казах, моделите с копчета са много по-малко и по-стари като технология, така че има вероятност, ако се развалят да не може да се намери резервна част или да е трудно или да се чака много за набавянето й. Ако трябва да чакаш месец за доставка на механичния чарколяк и извънгаранционно да ти струва примерно 100 лв. с демонтаж/монтаж, а нов плот струва 200 лв., е въпрос на преценка кое е по-добро - да сложиш нов плот с нова гаранция или да сменяш извънгаранционно части.
Преди десетилетия, при социализЪма, като имаше само 2-3 марки макс., които се произвеждаха в България, резервните части за копчетата ги имаше във всяка железария и се сменяха лесно, бързо и евтино. Сега марките са много, копчетата на всяка марка са различни и не се продават по железариите, а ги има само по специализираните сервизи. Та ремонт или смяна с нови със собствени сили сега е почти невъзможна. 
Както са ти писали вече, котлоните и фурните са със стандартизирани размери - можеш да смениш с друг от друга марка, ако се налага.
Моето лично притеснение е вентилацията при вградените, казват ми, включително и тук във форума, че няма проблеми, но аз не съм убедена 100%. Смятам, че вентилацията при свободностояща печка е по-добра в сравнение с вградените уреди. Въпреки това си мисля, че след като по-голяма част от потребителите са с вградени и си ги ползват безпроблемно 5 и повече години, този минус с вентилацията, според мен, се компенсира многократно от плюсовете - по-лесна замяна, по-голям избор от модели, включително цените, при необходимост от замяна в полза на вградените.
Офтопик - не смятам, че наличието на технически грамотен мъж в къщи - съпруг/баща, е лошо. Понякога на нас жените ни трябва лека техническа/прагматична спирачка на естетическия ни устрем. Но пък по отношение на кухнята, където най-вече ние се вихрим, нашата гледна точка трябва да е водеща. Т.е. ние да кажем как го искаме, как ни е удобно и красиво, естествено, а технически грамотният мъж да мисли и да измисли подходящото техническо решение.

# 84
  • Мнения: 1 223
До колкото знам фурните са с универсален размер.

# 85
  • Мнения: 477
Скрит текст:
Скрит текст:
Това е моята мечтана кухня
1.Котлони 4-ка
2.Фурна пиролитична
3.микровълнова вградена
4.Котлони четворка
5.Миялна малка
Почти всичко от долната страна на кухнята е чекмеджета

# 86
  • Мнения: 39 041
Хубава кухня, но нещо пода ми се бие с тавана. Или така са излезли цветовете само на снимката? Със здраве да си е ползвате! А защо прозореца е топлова малък?

# 87
  • Мнения: 4 393
Страхотна кухня, с удоволствие да си готовите в нея!

# 88
  • Мнения: 540
Допада ми решението ти за мивка на късата страна. Така ти остава повече непрекъснат работен плот. Първоначално я търси човек с поглед на другата стена, после забелязах къде е 😏.

# 89
  • София
  • Мнения: 12 006
Над мивката защо е празно? Като недовършена ми е така, все едно още не са монтирали последния шкаф горе.

Общи условия

Активация на акаунт