Нашите кухни - 80

  • 53 784
  • 746
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 3 457
Вътре бяло ПДЧ най-обикновено, отвън подобни вратички МДФ.
Ся механизмите сигурно са им различни, ама самата кухня колко да е различна?!?? Разбирам цялата да беше МДФ, ама не е.
Не съм чувала да правят корпуса или рафтовете отвътре с мдф....
А за мебелите на Ирим...  Единична мостра разкривена  на някаква си мебел не ми дава особена обективна представа за качеството на други мебели...
Иначе и аз като теб се оглеждам за компромисен вариант за мебел.От кухнята не спестих-поръчах и платих за модел, механизми и материали,но за секция  мисля че може да икономисам някой лев...Че ремонтите увличат и от едно после се сменят 101 неща Simple Smile

# 226
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Мога да напиша няколко реда за разликата от модулните и поръчката (дори и да е направена с евтини материали).

# 227
  • Мнения: 6 874
Мога да напиша няколко реда за разликата от модулните и поръчката (дори и да е направена с евтини материали).
Аз с удоволствие бих ги прочела.
Ние в момента се чудим какво да изберем - имаме много разходи догодина и да смъкнем почти двойно цената би било голямо облекчение. Въпросът е заслужава ли си. Така че, ако ти се занимава, напиши! Сигурна съм, че на много хора ще си полезен.

# 228
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Някой ползва ли черна мивка на Фат (фатгранит)? Този цвят ми е най-подходящ, а вече 2 продавачки ме плашат, че много се цапат от варовитата вода във Варна. Бих помолила за реална снимка!
Аз съм с черен фатгранит,но в София.Водата не е даровита при нас и нямам проблем за момента

# 229
  • София
  • Мнения: 1 423
Нещо такова и аз си представям, ама тези са много сини.Simple Smile
Благодаря!
Аз си взех такива, много ме кефят:

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
И аз ги загледах тези.
И тези, пак там:
https://baniastil.com/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B … C429MPRlVDa8icS-U
Ще ходя да ги видя „на живо”.

# 231
  • Мнения: 67
PureFlower Мисля че цената на кухня по поръчка изобщо няма да те устрои защото индивидуалният проект е в пъти по скъп особено с механизмите с плавно затваряне. Но предимството е че ще е точно както искаш и няма да правиш компромиси. А колкото до проекта всяка една фирма би трябвало да може да ти направи проект и да ти го визуализира на компютър, даже моята понеже бяхме купили уредите и ги бяха монтирали на проекта.
Аз останах с впечатление, че при поръчка на отделни елементи ще е по изгодно. Нали в Айко пак работят пи размери, които клиента даде и шкафовете с механизмите отново си ги избираш, та в този ред на мисли, пак ще е както аз искам. Бих искала да събера оферти от няколко места, за това попитах за фирми във Варна, към които мога да се обърна.

За Варна попитай в Камко, правят всичко по поръчка, имат и готови и цените са нормални.

# 232
  • София
  • Мнения: 3 457
Някой ползва ли от този тип вградени кошчета за боклук https://www.djesur.com/Kuhnensko-koshche-za-vgrajdane-21750-inox-12L
Търся мнения.В бързината не предвидих кош и място за него.А в шкафа под мивката,който в глух,има рафт.Не искам да се лишат от рафта.Усвоено ми е всяко местенце.Обмислям евентуално такъв кош под рафта на силно ниво.Размвра ме устройва.shadowmen,ще се радвам ако се изкажеш

# 233
  • Мнения: 40 912
Защо мислиш, че ще стане под рафта? Да, със затворен капак ще се събере, ама няма да може да се отваря и изтегля както е предвидено.

# 234
  • София
  • Мнения: 3 457
Не те разбрах....Нали отварянето става след изтеглянето?Или греша...?А си го представям -изтегляне напред по релсата и отваряне вече извън шкафа

# 235
  • София
  • Мнения: 1 869
Аз пък се чудя дали да не премина към модулен вариант след държанието на няколко "консултантки" на фирми за изработване по поръчка по телефона... Очевидно искат да правят само големи и кухни със стандартни размери, а като чуят за по-тясно и нестандартно почват да се карат. Никакви предложения не получих за оптимизиране на варианта, който аз съм си измислила, само обяснения, че това не може ама нещо да се предложи, премести - няма... Последните такива бяха Стемар. Уникално тъпо се държа по телефона служителката им.

За да си сверя часовника - наистина ли е невъзможно да се намери мивка за плот с дълбочина 50 см? Гледах, че Тека имат уж такъв вариант, но според повечето фирми не можело да се монтира мивка на такъв шкаф.

# 236
  • Мнения: 797
Meredith, виж дали тази мивка ще свърши работа, тя е 40см:

https://www.ikea.bg/products/kitchen-worktops/kitchen-taps-sinks … ka-mivka/90202126

# 237
  • Мнения: 40 912
 Така ми изглежда от снимката. Ти я виж на живо, може да се заблуждавам.

# 238
  • софия
  • Мнения: 25 459
Някой ползва ли от този тип вградени кошчета за боклук https://www.djesur.com/Kuhnensko-koshche-za-vgrajdane-21750-inox-12L
Търся мнения.В бързината не предвидих кош и място за него.А в шкафа под мивката,който в глух,има рафт.Не искам да се лишат от рафта.Усвоено ми е всяко местенце.Обмислям евентуално такъв кош под рафта на силно ниво.Размвра ме устройва.shadowmen,ще се радвам ако се изкажеш
Аз имам такъв в шкафа под мивката. При изтегляне се отваря плавно, не се отваря в момента, в който е изтеглен докрай. Не мога да си представя как ще се държи, ако влиза плътно под рафт.

# 239
  • Мнения: 9 787
Мередит, виж тези мивки  на Пирамис дали някоя от тях те устройва.
Пирамис ги харесвам, защото мивките им (поне повечето) са с 20 см. дълбочина.

Виж и в магазин Герака , имат и онлайн версия, ама сигурно на място е по-добре.Имат всякакви мивки - и китайски евтинджоси, и марковите. Имало е добри отзиви за магазина в темата, в смисъл купували са оттам.

Не знам как си мислила кухнята, но дали пък с ъглова мивка евентуално не може да се "избяга" от тесния шкаф?

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 14:15 от man_darin_ka

Общи условия

Активация на акаунт