Нашите кухни - 80

  • 53 879
  • 746
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 9 828
Алилуя Laughing
Много благодаря на момичето, което даде име на фирма със заоблени вратички, да видя истински кухни от БГ апартаменти, а не кухни от други държави с други разпределения и размери.

Скрит текст:

Ето на третия ред третата кухня, която прилича на стандартна панелна кухня, как е заоблено и горното и долното шкафче до вратата. Така ми харесва на мен и на мен би ми било много по-удобно, което не значи, че на всички трябва да им харесва.

Иначе за скосените шкафове и аз си мисля, че плот от камък - технически или естествен, или масивно дърво, би било по-добро решение, рязането и окантяването на термоплот явно е техническо предизвикателство.

# 301
  • Мнения: 11 681
Старите снимки, които показах, също са от българска фирма, с 20 години опит.

# 302
# 303
  • BG
  • Мнения: 2 217
......
Ето на третия ред третата кухня, която прилича на стандартна панелна кухня, как е заоблено и горното и долното шкафче до вратата. Така ми харесва на мен и на мен би ми било много по-удобно, което не значи, че на всички трябва да им харесва.

Иначе за скосените шкафове и аз си мисля, че плот от камък - технически или естествен, или масивно дърво, би било по-добро решение, рязането и окантяването на термоплот явно е техническо предизвикателство.

man_darin_ka, ние всички ти даваме идеи, информация и алтернативна гледна точка. Но всъщност, наистина не нужно всички да ти харесват кухнята (и ние от форума или гостите ти), а да си я  харесаш ти и да си я ползваш със здраве и удоволствие! Simple Smile

# 304
  • Мнения: 9 828
Стефи, наистина благодаря на всички, които пуснаха снимки с име на фирма или само име на фирма за заоблени ръбове на шкафовете. Това наистина е полезно, още повече, че имаше и снимки на кухня с обърнато Г, каквото и streetz мисля търсеше, не само аз. Та сме поне 2, които търсим обърнато Г, дали ъгълът е с ръб, загладен или скосен - въпрос на вкус. Някои от показаните заоблени шкафове не ми харесаха, нищо че са заоблени.
Аз винаги се опитвам да давам и друга гледна точка, в зависимост от собствените си разбирания и предпочитания, естествено. Пък нека потребителката (най-често) да си решава кое от всичките предложения най-много й харесва и пасва. Затова направих отново уточнението, което ти си болднала. 
Тя моята кухня дори не е технически проект все още, но я мисля непрекъснато.
И наистина не е нужно всички да харесват моята бъдеща кухня (не търся одобрение в анонимен форум), както и аз да харесвам всички показвани тук кухни. В редки случаи си позволявам да кажа, че нещо не ми харесва. Но никога (по спомен) не съм си позволявала да казвам, че нещо е грозно и демоде. Подобни изказвания няма да ме накарат да си сменя идеята за кухня и да я направя "красива и модерна", но може някой друг да се повлияе и да хвърли куп пари за кухня, която не харесва.

# 305
  • Мнения: 11 681
Какво ти пука кой какво смята за грозно или модерно!? Направи си я да радва твоята душа. Аз, например, харесвам изчистени, семпли, ненатрапчиви цветове и нелъскви кухни и най-вече да са практични и на разумни цени и хич не ме е еня какво било на мода.

# 306
  • Мнения: 3 096
Petiaivanov, пълно съвпадение с моите критерии за кухня, като изключим, че сме се спряли на лъскава кухня... Светло бежов гланц. Но ме накара да се замисля... Лъскавите кухни имат ли някакви недостатъци спрямо матовите и ако да, какви? Не искам да й слугувам на тази кухня и да съм постоянно с парцала Smiley Да не се окаже, че веднага след монтирането ще "лъснат" някои минуси и да съжалим за избора си

# 307
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Момичета и момчета, имам един такъв въпрос: защо съответните плотовете биват наричани “термоплотове“?
Не е шега и не е заяждане.
Само изхождам от това, че при мен този тип плот се нарича просто ламинатен плот и затова се опитвам да намеря логиката в приставката “термо-“.

В такъв случай компактният ламинат има ли някакво специфично име/название, вън от (евентуално) чисто каталожното?

# 308
  • Мнения: 41 165
Според мен, защото на обикновена ламинирана плоскост от ПДЧ не можеш да поставиш вряща тенджера със супа, а на термоплота можеш. Просто издържа там до 200 градуса или колко беше.

# 309
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ето, точно на “термо“-то ми се искаше да намеря обяснението, да. Simple Smile

И все пак...Плот от обикновена плоскост едва ли някой би направил, дори и само заради  подлепването  и устойчивостта на влага. Та в този смисъл някак тукашният „ламиниран плот“ сякаш ми е достатъчно описателен.



# 310
  • Мнения: 41 165
Аз мисля, че от много глава не боли. Ламинирани плоскости са всички онези, от които се сглобяват скелетите на шкафовете, а често и страниците и вратичките. Те обаче не са термоустойчиви и е хубаво да се прави разлика. То и разделение на "джинси" и "дънки" няма по света, но аз не виждам лошо, че приетата у нас разлика дава повече информация. Също и стъклото - все е стъкло, ама има термично стъкло и обикновено. И е много добре да се знае какво има човек за да си прави сметката.

# 311
  • Мнения: 9 828
Т.нар. термоплотове, освен специалното термоустойчиво покритие, са и по-дебели от ПДЧ-то за шкафове.

Аз също харесвам "изчистени" кухни в модерен стил, дори в стил industrial. Но не съм съвсем сигурна, че ще ми пасне такъв стил (индустриалният) на малкия кухненски бокс. Бях харесала кухнята на една съфорумка, която беше показана наскоро, беше комбинация дървесно ПДЧ с бетон. По принцип не харесвам дървесни декори, но ако ми предложат или си харесам някаква комбинация с бетон/камък/метални ефекти, може и да размисля, най-вече за долните шкафове.

По въпроса за вкусовете, пускам линк към едни плочки за кухня и баня, които са нова колекция, от миналата година. Жълтите лимони на бял фон биха ме подлудили, но пък на тъмносин фон ми "лепнаха". В нормалната си градска кухня обаче не бих сложила нито един от двата варианта. Ако правех кухня в къща близо до морето в средиземноморски стил, много бих се замислила.

Скрит текст:

От същата фирма, но колекция отпреди 2 години - пачуърк, за които също се твърди, че вече не са на мода. Но явно от фирмата са преценили, че има още живот в този стил и ще могат да се конкурират в него с другите. Може тези плочки вече да не са на върха на популярността, но пък на който му харесва или си пасва на концепцията, стила на човека и жилището - защо пък не.

# 312
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Аз ще питам за трапезна маса, което не е точно кухня, но е по темата... От няколко дни се опитвам да си намеря "моята" маса, като стил, размер, цвят итн. Искам разтегателна, в събрано положение 130/80/75. Днес в един магазин за уреди за вграждане, видях нещо, което много би ми паснало, още повече, че плотът на масата е точно същия дървесен декор, който съм избрала за кухнята -Gold Craft Oak, К003  на Кроношпан..
Краката са метални.
снимки на масата:
Скрит текст:
Скрит текст:
Много искам да имам такава маса, ако може и разтегателна!! Опасявам, се че дърводелецът може да ми откаже да я направи поради заетост, затова моля за помощ Hands Pray
- Има ли някой схема или др. на детайлите на подобна маса
-От какво е направен плота според вас? Аз мислех че е от кухненски (термо)плот, но гледам , че този десен няма плот с ширина 90 см.
Ще съм много благодарна за всякакви съвети, защото имам надежда, че ММ би могъл да се пробва да направи такава маса.
shadowman? Често ми помагаш с добри съвети: sweat_smile:

# 313
  • Раковски
  • Мнения: 2 171
Ако масата е от пдч тя се кантира където е и най-слабото място на плота. Лепилото не е водоустойчиво и винаги трябва да има покривка, че може да се раздуе с времето. Ако е МДФ е по-добре, но и по-скъпо. Аз като правя подобни маси използвам механизъм за разтягане на siso, има и на mepa и са по-евтини ама съм иизбрал по-доброто.

# 314
  • Мнения: 41 165
Помисли си, аз лично не харесвам разтегателна маса с такива крака, защото като се разтегне някой от допълнителните хора трябва да седи с крак между краката си или пък кракът на масата му бута неговите. За мен разтегателната маса трябва да е с централна колона или друго такова и тогава хората се подреждат както искат.

https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=16&pid=117110& … 16920&sgid=16

https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=16&pid=99558&sgid=16

https://eren.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%8 … D0%BB%D0%BD%D0%B0

П.П. Сега намерих снимката, която ми даде вдъхновение за проекта на моята маса. При мен челото на плота е с релеф и колоната е малко по-широка, защото в нея се събират парчетата за разтягането (сгъваеми). И основата е от е 5 мм шлайфана неръждаема стомана, не лъскава. По-не се цапа.

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 22:54 от Черна станция

Общи условия

Активация на акаунт