Нашите кухни - 80

  • 53 728
  • 746
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 3 457
Хубава е. А как
ще е “отсреща”?
Не те разбрах?

# 331
  • Мнения: 12 473
Имах предвид - дневната. Нали са заедно?

# 332
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Здравейте! Моля за мнение за тези две мивки. Добри ли са. Препоръчвате ли ги.
1. http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=177&pid=2985
2.http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=177&pid=2856

Обърнахте ли внимание на размера им, нормалните мивки са с размер 50 см, а тези са 43,5?

# 333
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
А някой имал ли е пролеми с ел.инсталацията в апартамент, който не е ново строителство? Издържа ли мрежата на комбинацията котлони, фурна, съдомиялна + стандартните дребни и хладилник? Гледам им мощностите и се чудя дали няма да се наложи да не пускам уредите едновременно.

# 334
  • София
  • Мнения: 3 457
Имах предвид - дневната. Нали са заедно?
Да,общо помеещение е.Стандартното- голям ъглов диван, с маса и  секционна част,която предстои да сменя в новите цветове.Ще покажа като финализирам цлостната промяна

# 335
  • София
  • Мнения: 12 006
Защо този аспиратор е поставен така стърчащо, все едно е подарен по-късно? И до халдилника е трябвало да сложите от гърба, така както е ще се пулни с прахоляк, а може и да пада нещо малко отзад. Иначе е хубава.

# 336
  • София
  • Мнения: 3 457
Аспиратора унмишлено  е сложен под шкафовете, а не   в една линия с тях.Така ми харесва.Не ме дразни .КОлкото до хладилника, той се мести.Периодично   го вадя .Не е сложно и не ми е проблем.Като цяло  към подмяната на кухнята доста форсмажорно  пристъпихме вследствие на наводнение.Старата беше  в същата форма и функционалност( измененията са минимални ). Уредите са ми старите.Само аспиратора  подмених.Получих това, което исках.

# 337
  • Мнения: 6 552
А някой имал ли е пролеми с ел.инсталацията в апартамент, който не е ново строителство? Издържа ли мрежата на комбинацията котлони, фурна, съдомиялна + стандартните дребни и хладилник? Гледам им мощностите и се чудя дали няма да се наложи да не пускам уредите едновременно.

При нас ги разделиха на отделни бушони като правиха ел. инсталацията именно, за да не стане претоварване на мрежата. Така поне ми обясни елтехника.

# 338
  • Мнения: 40 850
А някой имал ли е пролеми с ел.инсталацията в апартамент, който не е ново строителство? Издържа ли мрежата на комбинацията котлони, фурна, съдомиялна + стандартните дребни и хладилник? Гледам им мощностите и се чудя дали няма да се наложи да не пускам уредите едновременно.

Хубаво е да се смени, защото е много вероятно да е с по-тънки проводници. Днес хората си набиват четири квадрата до всеки контакт, а едно време имаше силови и слаби контакти. Освен това днес се слагат повече предпазители, дефектно токова защита и т.н. което си иска ново табло и нова разводка. И най-накрая, даже всичко да е наред, за десетилетия изолирбандът по спайките все ще е дал фира, изолацията на проводниците при много стари сгради е кофти. Да не говорим, че при новата подредба може да искаш контакти и ключове на други места. Като цяло се води, че при влизане в ново жилище СС на повече от 20-30 години е хубаво да се сменят и електрическата система, и ВиК.

# 339
  • Варна
  • Мнения: 1 199
Здравейте! Моля за мнение за тези две мивки. Добри ли са. Препоръчвате ли ги.
1. http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=177&pid=2985
2.http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=177&pid=2856

Обърнахте ли внимание на размера им, нормалните мивки са с размер 50 см, а тези са 43,5?
43.5 е размера на коритото, а самата мивка е 50 см. Мен по скоро ме интересува качеството им.

# 340
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Здравейте! Моля за мнение за тези две мивки. Добри ли са. Препоръчвате ли ги.
1. http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=177&pid=2985
2.http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=177&pid=2856

Обърнахте ли внимание на размера им, нормалните мивки са с размер 50 см, а тези са 43,5?
43.5 е размера на коритото, а самата мивка е 50 см. Мен по скоро ме интересува качеството им.

Гледам ама не виждам, мивките са добри, мисля, че са италиански. Скоро си смениха имената или доставчика, но са хубави,  вижте и във вето за шок, сега имат някакви намаления на мивки.

# 341
  • Мнения: 375
Здравейте, предстои ни цялостен ремонт на кухня и имам някои притеснения относно разпределението. Дължината на кухнята ни е 380, като целта е да съберем хладилник, мивка, съдомиялна и печка с котлони на този ред. Качвам снимка, за да е по-нагледно какво имам в предвид, от дясно има прозорец и има възможност за продължаване на плота в геобразна форма. И тук идват въпросите: според вас добро ли е следното разпределение, като се има предвид, че плот ще има и под прозореца (вдясно на снимката), там има място около 2 метра, но плота мисля да е 70см, така че остава да кажем около 140см. Притеснява ме, че няма да има достатъчно място за работа и оставяне на продукти на дългата част. Другото, което много се чудя е дали на късата част да е само кух плот с място за сядане или плот с чекмеджета, защото кухнята е дълга и тясна и буквално това е единственото място, където могат да се сложат два стола, без да гледам към стената. Мислих първоначално да направя малък плот на по дължината срещу самата кухня, но е кофти да седнеш и да гледаш стената, а и мисля, че ще затвори още повече помещението. Кухнята в едната част е широка 221см, а в по-тясната 198см. Ще се ориентирате по чупката след мивката Simple Smile Отворена съм към всякакви предложения и мнения.

# 342
  • София
  • Мнения: 3 457
аз  на пръв поглед мога да те посъветвам само да не накъсваш  и без друго малкия работен плот.Помисли  печката да е в края на редицата например.

# 343
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
PureFlower, нашата кухня е 3300 с хладилника, вашата е с половин метър по-голяма и ще се съберете спокойно.

# 344
  • Мнения: 375
аз  на пръв поглед мога да те посъветвам само да не накъсваш  и без друго малкия работен плот.Помисли  печката да е в края на редицата например.
Това го мислих като вариант, но в края на редицата мисля да продължа плота  в геобразна форма и ще е труден достъпа до фурната. По скоро обмислях вариант да има работен плот от двете страни.
 

Общи условия

Активация на акаунт