Нашите кухни - 80

  • 53 742
  • 746
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 3 457
Фурни Горение не се препоръчват, дъната им изгарят.

Така е! Не съм от често готвещите,но се издъни една.Втората също е тръгнала натам.Коя марка препоръчваш?

# 376
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
В нас съм 4-та година с Евролукс, но дефакто е Нарди с лого на Евролукс. Сегашните им ги правят в Турция, казват че няма как да стане това при тях. Инак нямам представа кое е добро, каквото кажат в магазина като се има предвид, че аз не съм клиент за един път. Имаме и Канди над 10 години, не е ходила за ремонт а не бе скъпа. Най-лесно се проверява ако се звънне в някой сервиз и се пита коя печка ги посещава най-често, тогава ще знаете кое да не купувате.

# 377
  • Мнения: 375
Скрит текст:
Здравейте,
Пак съм аз Blush
Това е проекта вече...

Как мислите?
Този край на фурната не ми дава мира... Явно така както си мисля не става и ще остане така.
Спрях се. А светло сиво с бял плот. Носихме една дъска от ламината да ги налагаме...ми нищо не ми стои добре и така... Имам съмнения, обаче пък това се доближава до това, което търсих ..не точно, но близо
Не знам дали коминът ти е точно там на тази стена, но аз бих сменила местата на хладилника и печката/плота. Дори можеш да го изравниш с шкафовете и да скриеш колоната, ако му направиш мебел.
Но ако остане така, обезателно остави поне 5-6см между хладилника и стената, особено ако е с дръжка.
Пералнята също можеш да я скриеш с вратичка.

# 378
  • Мнения: 1 694
Някой маже ли да ми каже, какви са крайните размери на вграден хладилник. По принцип те нари са със стандартна ширина, та питам след като се вгради, със страниците и всичко останало, колко идва като ширина шкафа?

# 379
  • Мнения: 12 473
Имам следната дилема..)
Бокса ми е мъничък, как да се разпределя най-удачно.

От дясно пред него ще има бар-плот.
В ляво има колона с комин.
До него мисля да е печката и абсорбатора, има празно място , миялна, мивка и хладилник.
Чудя се къде да вдяна кафе-машината, че са не се вижда от дивана в хола..😅

Пример 1


Мисля, ме мога над печката да вградя кафе машината, но тогава ще трябва да изместя котлоните и да са двойка и над тях аспиратора?

Или вариант 2 - мивката в средата да отиде, а в празното място до хладилника да е кафе-машината?
Но така мивката ми идва централно и ще се вижда от хола..🤨

# 380
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Някой маже ли да ми каже, какви са крайните размери на вграден хладилник. По принцип те нари са със стандартна ширина, та питам след като се вгради, със страниците и всичко останало, колко идва като ширина шкафа?
Външен размер 60см.

# 381
  • София
  • Мнения: 1 869
След дълго мислене до този проект стигнах за моята мини смотана кухня. На усвоена тераса е, до мивката е вградена миялна. Срещу нея е вградена фурна и шкаф, а след трегера са хладилник и колонен шкаф. Как ви се вижда?
Скрит текст:

# 382
  • BG
  • Мнения: 2 217
Някой маже ли да ми каже, какви са крайните размери на вграден хладилник. По принцип те нари са със стандартна ширина, та питам след като се вгради, със страниците и всичко останало, колко идва като ширина шкафа?

Ето една примерна схема на AEG SCE81821LC:

# 383
  • Мнения: 39 309
Мер, добро начало. Сега остава да дадеш проекта с вратички и шкафчета. Аз давам идеята колнния шкаф да прерастне и в нещо с витринки, полици, стойка за телевизор.....

# 384
  • Мнения: 1 359
Мередит, между двете колони бар ли ще има? Имам една идея, но без да има размери ще ми е трудно. Или може би, ако ти допада така, е по- добре да не те разколебаваме?

# 385
  • Мнения: 39 309
Давай смело идеята, Кристалин. Ще ми е интересно на мен.

# 386
  • София
  • Мнения: 1 869
Да, като барплот е там, по-скоро за работен плот, че такъв няма в момента. Нямам го още с написаните размери, както и с шкафчета, чакам си проект евентуален, но се чудя дали да сменям нещо по разположението та приемам идеи.

Ето с размери добавени от мен
Скрит текст:

# 387
  • Мнения: 5 080
Пак да попитам за гърба - закалено стъкло лесно ли се чисти?  Какъв гръб препоръчвате?

# 388
  • Мнения: 9 776
Мередит, така с размерите и заради изводите за ВиК-то ми се вижда единственото възможно разположение.
Под плота ще има ли шкафове?

# 389
  • София
  • Мнения: 1 869
Дам, само шкафове са под плота. Исках да са само чекмаджета, но май ще ми надвиши бюджета. Голяма каша ми е.... няколко изпълнителя идваха, един казва, че пдч било по-добре, друг мдф... Аз просто искам бял мат кухня с дървесен плот и това е. Grinning Ще чета следващите дни и предишните теми да се образовам за материали и механизми. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт