Нашите кухни - 80

  • 53 753
  • 746
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 167
Здравейте, малко странен въпрос, но някой може ли да ми каже къде във Велико Търново могат да се видят на живо плотове и гърбове на Egger. Също и какво мислите за модулните кухни на Ирим от "лукс" серията им?

# 421
  • Мнения: 3 096
Утре ще поръчваме кухнята и трябва да реша колко висок да е долният ред шкафове. Аз съм висока 160 см и се чудя дали да заложа на 85 см или 90 см (в зависимост от височината на цокъла). Надявам се, че на място ще мога да пробвам двете височини, но ми се иска да чуя и странични мнения. Някой висок колкото мен и с кухня 90 см, който да е съжалил, че е избрал тази височина? Другата дребна подробност е, че мъжът ми е висок 190 см и често се навърта и той в кухнята Smiley

# 422
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
В нас имаме две кухни, едната е 85см а другата е 90см. Аз съм 1,70см жената 1,60 см. По-високата кухня и е по-удобна, но нашия гръб е 55см, което пък сваля горния ред. Минимума за долни шкафове е 82см, те стигат за една съдомиялна за вграждане, спералните е по-различно (някои имат едни пластмасови лайстни за обиране на фугата ако височината на кухнята е 90см.

# 423
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Аз съм 160 и новата ми кухня е с височина 90см. За първи път ми е удобно да мия съдове, идва ми точно на кръста, не се налага да се облягам и прикляквам. Предната беше по-ниска и определено по-неудобно. Недостатък на 160 е не плота, а че горните шкафове са високо.

# 424
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Аз съм 160 и новата ми кухня е с височина 90см. За първи път ми е удобно да мия съдове, идва ми точно на кръста, не се налага да се облягам и прикляквам. Предната беше по-ниска и определено по-неудобно. Недостатък на 160 е не плота, а че горните шкафове са високо.

Едно от решенията да не се вдигат много нагоре съм го описал горе.

# 425
  • софия
  • Мнения: 25 457
Аз съм около 160 см, мъжът ми около 190. Плотът е на 90 см и са ми супер удобни, не усещам никакво неудобство.

# 426
  • София
  • Мнения: 1 869
Като стана дума за радиатиори да ви покажа реални снимки на моя обект и ако някой даде акъл дали да местя радиатора. Вижда се терасата, на която ще е бъдещата кухня и барплота, засега по план радиатиора ще е на крачета пред барплота, което го ограничава да е 45 см само, за да може да се преминава към мивката вляво, сега се чудя ако го изместя нанякъде да се разшири към стаята...

Скрит текст:

# 427
  • Мнения: 3 096
Благодаря за включванията, мисля да заложа и аз на 90 см. За горния ред ще го мислим дали да не го смъкнем малко

# 428
  • Мнения: 40 892
Като стана дума за радиатиори да ви покажа реални снимки на моя обект и ако някой даде акъл дали да местя радиатора. Вижда се терасата, на която ще е бъдещата кухня и барплота, засега по план радиатиора ще е на крачета пред барплота, което го ограничава да е 45 см само, за да може да се преминава към мивката вляво, сега се чудя ако го изместя нанякъде да се разшири към стаята...


А за високи ребра мислил ли си? По стеничката?

# 429
  • София
  • Мнения: 1 869
Ако е по трегера ще се съберат само няколко ребра, а помещението е към 25 кв... не съм сигурна, че ще отопли изобщо, знам ли.

# 430
  • Мнения: 40 892
Ако е по трегера ще се съберат само няколко ребра, а помещението е към 25 кв... не съм сигурна, че ще отопли изобщо, знам ли.

E, само давам идеята, продавачите ще ти изчислят мощността, но все пак 5 ребра по 200 см са равни на 25 ребра по 40 см, а моят хол, който е 30 квадрата, се отоплява от 19 ребра по 40 см. Та много е възможно само 4 ребра да ти свършат работа, а това са 40 см.

# 431
  • софия
  • Мнения: 25 457
Ако е по трегера ще се съберат само няколко ребра, а помещението е към 25 кв... не съм сигурна, че ще отопли изобщо, знам ли.
На стената до трегера. Ние сме с 6 за по-голямо помещение и няма никакъв проблем с топлото. Точно обратното - холът ни е най-топлото помещение, но е средно за апартамента.

Последна редакция: нд, 03 ное 2019, 06:20 от zvаnchе

# 432
  • Мнения: 9 777
Мередит, мисля, че е късно вече за промяна на радиатора. Инсталацията е напълнена с вода, защото се очаква да пуснат парното всеки момент.
Според мен ЧС е права, висок радиатор би бил най-добре, но ще се наложи "вдигане" на горния щранг-отклонение на по-високо. Това е входящата вода и е добре да е на високо.
Според мен, ако смяташ да слагаш радиатор този сезон, сложи един евтин хоризонтален, но не на тясната страна под барплота, а на перпендикулярната стена. Временно решение, до края на отоплителния сезон. А другото лято ще можеш да си преправиш инсталацията за вертикален. Така ще можеш да си направиш по-голям барплот.
Преправянето на инсталацията другото лято няма да е голям ремонт, при мен заварчиците го направиха за час и половина, заедно с източването на инсталацията, заваряването и слагането на радиатора и повторното пълнене на инсталацията, за проба (моите го правят задължително, хората са професионалисти). Къртенето е само пробиването на дупки за закачане на радиатора на стената и боядисване на тръбите, които се нагряват, за да завият.
Един временен радиатор ще ти струва към стотина лева, мисля, че можеш да прежалиш тези пари, за да имаш по-удобен кухненски бокс, който след това няма да преправяш в следващите 5-10 години.

# 433
  • София
  • Мнения: 1 358
Здравейте,
Нахлувам с бърз въпрос.
Оказа се че спешно трябва да вземем абсорбатор. За дупката по съвет от темата ще е Ф150. Обаче сега се чудя между коминен и наклонен. Наклонените много ми харесват, много са елегантни, обаче дали вършат работа?
Помещението е около 40кв.
Ако може да споделите опит и да ме посъветвате към кой да се ориентирам

# 434
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Първо избирате какво искате, аспиратора за вграждене е по-лесен за поддръжка, наклонения или подобен изисква повече поддръжка като почистване понеже се вижда. После избирате по мощност и там съответно гледате и цената. На наклонения тръбата за отвеждане на въздуха трябва да е точно зад декоративните елементи, а при другия може да е навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт