Нашите кухни - 80

  • 53 739
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Мисля, че в Икеа имаше подобни. Но ако имаш горни шкафове, има много малко място за подобно. Разстоянието между горните шкафове и плота е 60 см стандартно.

# 691
  • Мнения: 7 106
Във Вивре съм виждала от време на време, но цената беше стряскаща...

# 692
  • Мнения: 9 775
Имам такъв отцедник, най-обикновен от магазин за домашни потреби. Закачен е на стената на 2 кукички. Пести място, така е, но пак трябва да си сложиш тавичка отдолу, иначе ще тече върху плота.
За здраво - здраво е, не е мръднал, въпреки че доста го товаря. Но изтичането на водата ми е проблем.

# 693
  • Мнения: 1 889
В Еником има - 76 лв.

# 694
  • София
  • Мнения: 90
Може ли да ми препоръчате програма за проектиране на кухня Simple Smile

# 695
  • Мнения: 6 553
Аз си правих някакви груби вариации с програмата на ИКЕА и с тази на сайта на Фило.бг
И двете са за абсолютни профани, само редиш готови шкафчета. Но за груба представа и да се ориентираш кое къде, става.

# 696
  • София
  • Мнения: 8 280
Въпрос към имащите плот от черен технически камък.Как го поддържате чист и лъскав?Какви препарати ползвате и кои марки?Видях се в чудо от пръсти по него.
chocha, общо взето си си вкарала таракеж в гащите, но пък е красив таралеж Blush
Мисията с почистването е изгубена, но пък, когато е чисто, е прекрасно Wink
Всяка капка чиста вода, която изсъхне остава петно.
Забърсвам с Меглио + кухненски кърпи и след това с препарат за стъкло ако след почистването изглежда като замазано (ДМ-марка, безцветен). Гъбички ползвам от тези, които са за стъкло, не драскат, та ако има нужда с тях, обикновенно Меглиото разтваря всичко.

# 697
  • Мнения: 1 010
Може ли да ми препоръчате програма за проектиране на кухня Simple Smile

Shumanska, погледни в първия пост на темата. Аз използвах ално преди време, сега виждам, че линка вече не работи защото са направили нова версия -> https://www.alno.com/fileadmin/user_upload/files/ALNO_KPLSetup19a.exe

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 992
Здравейте.
Някой случайно да има фурна, която се обслужва странично, за да ми каже дали е голямо неудобство или глупост Flushed?
Ще опитам да обясня. Имам една ниша 60/60, точно за фурна. Смятам да е висока, да я напъхам там, а от долната част на фурната да започне кухненски плот. Така на човек, стоящ пред плота, фурната ще му се падне вляво. Вратичката ще се отваря върху плота.

# 699
  • Мнения: 40 868
Представям си как ще оглеждаш вътре с извиване на врата, как ще си кривиш ръката да гребнеш нещо за проба или да подредиш нещо в тавата Thinking А как ще вадиш тавата съвсем пък не ми е ясно - дясната някак ще я вкараш, свита в лакътя, ама лявата? newsm78

# 700
  • Мнения: 5 080
Или пък пълни тежки тави и глинени съдове ...? Аз не бих могла да ползвам такава фурна, абсурд.

# 701
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Изобщо не си го представям. Не откривам и подобна снимка. Можеш да патентоваш подобен подход към фурната.

# 702
  • София
  • Мнения: 8 280
Здравейте.
Някой случайно да има фурна, която се обслужва странично, за да ми каже дали е голямо неудобство или глупост Flushed?
Ще опитам да обясня. Имам една ниша 60/60, точно за фурна. Смятам да е висока, да я напъхам там, а от долната част на фурната да започне кухненски плот. Така на човек, стоящ пред плота, фурната ще му се падне вляво. Вратичката ще се отваря върху плота.

Тарталета, изпреварили са я вече Simple Smile

ashley, има кухня със странично монтирана фурна и публикувани снимки в старите теми - преди 10-11 години.
Бяла кухня с плот от естествено дърво.
Norra се казва собственичката , ето тук е показала:
https://www.bg-mamma.com/?topic=424734.msg12646275#msg12646275
Тъй като не мога да цитирам:
Скрит текст:
КУХНИТЕ - 27та тема 03 окт. 09
Здравейте, най-накрая и аз да се похваля с моята бяла красавица  Wink:
http://www.snimka.bg/?album;aid=428578

Дописвам:
Писала е, че ѝ е удобна така фурната.

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 13:59 от Desem

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 992
Desem, много благодаря.
Точно така ще се получи при мен. Ще опитам да пиша на собственичката.
Макар че, вече почти ме отказахте.

# 704
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Аз не виждам твърде голям проблем при така монтирана фурна, но в показания случай не знам дали се печели достатъчно от едно подобно решение. Ако не греша, пространството под самата фурна е блокирано, а това е/би могло да бъде един голям шкаф. Обяснението би било, на това място да има някакъв строителен елемент, който е бил прикрит.

Общи условия

Активация на акаунт