Хайде на театър - 6

  • 56 464
  • 730
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 207
Мислех, че няма коя постановка да доближи съвършенството на ''Полет над кукувиче гнездо''.... До тази вечер, когато гледах ''За мишките и хората'' по Джон Стайнбек в скромния Дом на Културата ''Лиляна Димитрова'' (известен като Свободен театър). Една група от млади и страшно талантливи актьори се раздадоха докрай и ми напълниха душата за 90 минути и очите със сълзи в края на постановката !! Пиеса, в която се потапяш от първата до последната минута и която те кара много, много да мислиш и да разсъждаваш след последната сцена !! А, младият 19-годишен Владимир Стефанов ( като Лени ) на моменти засенчваше дори уникалния в Полета и мой абсолютен любимец Иван Бърнев ! Пиеса, която завинаги влиза в ТОП 3 на най-хубавите театрални постановки, които някога съм гледал !! Грехота е да се пропусне ...  Blue HeartBlue HeartBlue HeartBlue HeartBlue Heart

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 23:13 от kastrup72

# 586
  • Мнения: 19 523
Благодаря за отзива, веднага се възползвах и си взех билети. Преди време Полетът много ни хареса, ако е нещо подобно ще ни достави голямо удоволствие.

# 587
  • София
  • Мнения: 207
Подобно е, много въздействащо ! Innocent

Благодаря за отзива, веднага се възползвах и си взех билети. Преди време Полетът много ни хареса, ако е нещо подобно ще ни достави голямо удоволствие.

# 588
  • Мнения: 515
Срам ме е да го кажа🙈, ама чак сега гледах "Секс, наркотици и рокендрол", най-вече от страх, че Дони ще вземе да се разпее, и, да-разпя се, ама не болеше чак толкова, ако трябва да съм честна!🤣
За сметка на това се убедих, че страхотният глас на Коцето Калки, вместо да ремонтира зъби в стоматологичния си кабинет, трябва да не слиза от сцената, ама...!
И не на последно място, видях онзи направо плашещ талант, който съм виждала досега само в Деян Донков и Иван Бърнев, и в още един наш актьор-проф. Ивайло Христов! 😍
П. П. И аз моментално си купих билети за "Мишките и хората"! 😁
ПП. ПП. Не ми стана ясно как, ама... в "Армията" до мен седеше жена с билет за 8лв.,пред мен стоеше мъж с билет за 4лв.🙈,всички останали бяха с билети за 10лв.,а аз държах 2 билета за по 25лв🙄.... Та, да знаете, че са пуснали ваучери!

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 20:32 от Джинджър@

# 589
  • София
  • Мнения: 495
Освен това за Театър на армията преди имаше промоция всяка неделя от 14 до 16 ч. всички билети да са половин цена. (не знам дали още е валидна)

# 590
  • Мнения: 1 862
ТБА често пуска 2 билета на цената на 1-черен петък, 14 февруари, 8 март, 24 май без гостуващи и хитови постановки. Освен това служители на МО са с преференциална цена (1/2 от билета). Колективното обикновено пуска " Откачена фамилия "  на 10 лв. Обаче как са докарали цена 4 лв билет и то точно на тази постановка ми е доста странно....

# 591
  • Мнения: 2 789
Препоръчвам.

28 ФЕВРУАРИ, 20.00 ч., МОЗЕИ
Касиел Ноа Ашер в МЕТХИЛД от Оливър Буковски
Местата са ограничени.
Възраст: 15 +

# 592
  • София
  • Мнения: 9 129
Здравейте.
Как не съм се сетила досега, че може да има тема за театър Simple Smile ! Радвам се, че ви открих!
Последното, което гледах, беше в Народния театър - Братя Карамазови"". Със смесени чувства съм. Постановката не е слаба, но някак е разтеглена прекалено много във времето и някои части могат спокойно да бъдат съкратени, без да загуби от това, дори напротив. Също имаше и едно самоцелно за мен разсъбличане на актьорите, което ми беше в повече - някак нищо не го налагаше от смисъла и сюжета на постановката и не допринесе с нищо към постановката.

# 593
  • Мнения: 2 000
Владо Пенев обича да се съблича Joy

# 594
  • Мнения: 2 789
Добре, че е zazu1, за да ни каже как да редактираме Достоевски.

# 595
  • София
  • Мнения: 9 129
? Не говоря за книгата, а за свое впечатление от постановката. Чела съм книгата преди доста години. Нямам спомен доколко там присъства подобно разсъбличане.

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Аз пък смятам, че всеки може да си изкаже мнението за дадена постановка, било положително или отрицателно, та такива иронични подмятания като на БигСити (от висотата на какво всъщност?!) са излишни.

# 597
  • Мнения: 2 789
Не говоря за събличането а за излишните по ваше мнение части от постановката. Разбирам, че говорите от позицията на обикновен потребител, но някак си е неуместно. Подобно мнение е твърде ангажиращо дори за лаик.

П.С Козирогче, говоря от висотата на човек учил няколко семестъра литературна теория и още няколко семестъра драматургия. Мисля, че съм квалифициран достатъчно.

# 598
  • София
  • Мнения: 9 129
Ами те постановките са направени за обикновени хора като мен. В противен случай нямаше да има публика. Продължителността е почти 4 часа. Постановката не е книга. Няма как да преповториш всеки ред. Неизбежно избираш какво да представиш на сцената. Споделих своето усещане. Всеки е свободен да не се съгласи или да изрази различно мнение.

# 599
  • Мнения: X
BigCityNights,  интересно, останах с впечатлението, че не хареса постановката.

zazu1, аз пък се изненадах как успяха да се вместят само в четири часа - за мен е рязано много. Чела съм за постановки в чужбина, които са дори 5-6 часа.

Общи условия

Активация на акаунт