Kaк съхранявате лекарствата?

  • 4 526
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Всички лекарства държа в шкаф.
И аз, освен тези, на които специално е упоменато да се съхраняват в хладилник.

На някои лекарства пише колко време след отваряне могат да се ползват, но на други - не. Чудя се сиропите за температура от рода на Ефералган, Панадол, Калпол и Нурофен колко време да пазя преди да изхвърля /става въпрос за вече отворени/?!

# 16
  • Мнения: 3 098
Naty,и аз това се питам.И заЩото не знам,ползвам докато ми трябва,после хвърлям.Големи са флаконите,ниЩо 4е са евтини,все пак си е разхиЩение.

# 17
  • Мнения: 2 910
Всички лекарства съхранявам в шкаф, докато не изтече срока на годност, написан на кутията.

# 18
  • Мнения: 2 732
Всички лекарства държа в шкаф.
И аз, освен тези, на които специално е упоменато да се съхраняват в хладилник.

На някои лекарства пише колко време след отваряне могат да се ползват, но на други - не. Чудя се сиропите за температура от рода на Ефералган, Панадол, Калпол и Нурофен колко време да пазя преди да изхвърля /става въпрос за вече отворени/?!
Те имат срок на годност написан на тях ,обаче не ми се беше налагало да ги ползвам около 7 месеца ,а бяха в годност .Като отворих Нурофена миришеше на развалено , сиропите не бяха в хладилник ,та затова сега са сложени там Thinking

# 19
  • София
  • Мнения: 39 768
Моите всички лекарства са в шкаф. Мултивитамините са в хладилника.

# 20
  • Мнения: 8 917
пише в опаковките(обикновено до 25 С - стайна t).Малко са за хладилник - някои очни капки,Sumetrolim сиропр някои ампули ,капсули - но пише на опоковките.
Peace

# 21
  • Мнения: 8 505
Обикновено на листовките си пише,ако е необходимо съхранение в хладилник.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Съхранявам ги в шкаф. Ако на някое пише- в хладилника. Разните Нурофени, Панадоли и пр. използвам, докато свършат  Grinning Не ми се е случвало да имам проблем с развален сироп против Т.

А мултивитаминните сиропи дали променят годността си, ако са отворени  newsm78 В смисъл- срок на годност, отбелязан на шишето, дали важи за отворено вече шише?

# 23
# 24
  • Мнения: 3 098

А мултивитаминните сиропи дали променят годността си, ако са отворени  newsm78 В смисъл- срок на годност, отбелязан на шишето, дали важи за отворено вече шише?
Мисля,4е не важи срока на годност,веднъж отворено шишето.
Така ли е,Хитко?

# 25
# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327

Мисля,4е не важи срока на годност,веднъж отворено шишето.


Ок, тогава колко може да ми седи в шкафа? Мултисаностол е в голяма разфасовка, трудно ще го изпие бързо... А пък си струва все пак десет кинта  Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз мисля, даже съм сигурна, че срокът на годност не важи отвори ли се шишето.
Димана, аз Мултисаностола го държа в хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт