С какво ви дразнят свекървите? – 115

  • 39 141
  • 750
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 28 892
Според мен тази връзка е важна заради самото внуче. И с дядовците също, не знам защо никой не ги споменава.

# 586
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Нашите баби са в чужбина и двете, така че никой не кандисва да го гледа. Синът ми не ми пречи, но съм залепена за него 24/7/365 и колкото и да е чудно на някои хора, и аз съм човек и искам да си почина с бащата за 2 ч.
Леля, кака, приятелки/комшийки с деца, гледачка. Много трудно! Е, там трябва да се помолиш, а на бабата го вточваш и айде.

На тях не можеш да правиш фасони после, ама да надуеш главата на мъжа си с глупости за майка му може.

# 587
  • Мнения: 2 220
Ох бе, Вяра, нямам лели, каки, учинайки, шуренайки. Защо се приема автоматично за гледане, а не че бабата си прекарва времето с внучето?
За дядовците съм съгласна, там го носим от време на време, за да ги познава, че имаше период беше го страх от непознати.

# 588
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Значи ем сърби, ем боли. В периода от страх към непознати не го мъчиш, за да пиеш чаша вино на спокойствие. Баби нямаш - съдба.

# 589
  • Мнения: 2 050
Не разбрах къде е проблема. Когато младото семейство „плати масрафа” на бабата за море, може да вечеря на спокойствие и това е нормално. Но когато на младата майка е осигурено разнообразие, тя става недоволна, щото търчала след детето. Логиката ми се изгуби.

Връзката баба-внуче ви е важна, когато обслужва личните ви интереси.
Връзката баба-бнуче се изгражда на база обич.
На море се отива с половинката. Не с бабата. Когато голямото ми дете беше на три направихме почивка за 7 дни със съпруга ми и беше може би най- хубавият ми спомен. Масрафа си го плащам аз. И пак казвам, никой не ми е длъжен. Сама се набутах на почивка с малко дете. Да си бях останала у дома. Грешка. За разлика от много хора мен не ме е срам да си го призная.

# 590
  • Мнения: 2 220
Нищо не ти разбрах, вино на спокойствие ще пия, когато порасне. Като не ви се гледат внуци, недейте.

# 591
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Не разбрах къде е проблема. Когато младото семейство „плати масрафа” на бабата за море, може да вечеря на спокойствие и това е нормално. Но когато на младата майка е осигурено разнообразие, тя става недоволна, щото търчала след детето. Логиката ми се изгуби.

Връзката баба-внуче ви е важна, когато обслужва личните ви интереси.
Връзката баба-бнуче се изгражда на база обич.
На море се отива с половинката. Не с бабата. Когато голямото ми дете беше на три направихме почивка за 7 дни със съпруга ми и беше може би най- хубавият ми спомен. Масрафа си го плащам аз. И пак казвам, никой не ми е длъжен. Сама се набутах на почивка с малко дете. Да си бях останала у дома. Грешка. За разлика от много хора мен не ме е срам да си го призная.
Аз пък, щом мога да си платя масрафа, хващам си детето и отиваме сами.

Нищо не ти разбрах, вино на спокойствие ще пия, когато порасне. Като не ви се гледат внуци, недейте.
И като се врътна така, спечели ли нещо?

# 592
  • София
  • Мнения: 12 006
Вяра - проумей, че не всички свекърви изпитват шок, ужас и отвращение да погледат внучето за някой час, че и за някой ден. Не го възприенат за великата снахова инквизиция. Има баби и дядовци, които си обичат внуците и си ги гледат с кеф, някои баби и дядовци даже сами искат да вземат внучето, не за отменят младите, а за да си общуват и да изградят връзка с малкото. Щом всички в картинка са ок, не виждам за какво намилаш. Теб никой не те кара да си "тормозиш" свекърите и да им оставяш детето.
Научи се, че има и различни от твоята гледни точки!

# 593
  • Мнения: 2 050
Не разбрах къде е проблема. Когато младото семейство „плати масрафа” на бабата за море, може да вечеря на спокойствие и това е нормално. Но когато на младата майка е осигурено разнообразие, тя става недоволна, щото търчала след детето. Логиката ми се изгуби.

Връзката баба-внуче ви е важна, когато обслужва личните ви интереси.
Връзката баба-бнуче се изгражда на база обич.
На море се отива с половинката. Не с бабата. Когато голямото ми дете беше на три направихме почивка за 7 дни със съпруга ми и беше може би най- хубавият ми спомен. Масрафа си го плащам аз. И пак казвам, никой не ми е длъжен. Сама се набутах на почивка с малко дете. Да си бях останала у дома. Грешка. За разлика от много хора мен не ме е срам да си го призная.
Аз пък, щом мога да си платя масрафа, хващам си детето и отиваме сами.
О, не ! С моето диване, не ! Или поне беше, сега се кротна. Второто обаче не желая да го водя никъде поне до три годишно.

# 594
  • Мнения: 12 683
Живеем в една къща, но когато си спазва дистанция стискам зъби и го търпя за кратко, когато обаче реши да се натрапи като тази вечер, въпреки всячески впрегнатите ми сили да се абстрахирам от съществуването му ми става физически зле, имам чувството, че главата ще ми експлоадира. Опитвам да се стърпявам заради децата и съпруга, но не мога да си скрия емоциите напълно. Личи ми по лицето. Хубаво е човек поне да може да си излее мислите 😂

Как така се случи да живеете в една къща.

# 595
  • France
  • Мнения: 13 058
Пригответе си гнили домати, яйца и чакъл за да ги хвърляте по мен. Признавам си, миналото лято наехме вила на Тасос с коварния план родителите ми да ни помагат с малкия, докато ние подишаме въздух. А преди това, почти седмица монстъра беше при свекърите, докато ние правихме проходи в Алпите. Лоша, лоша майка! *самобичуващо се емотиконче*

# 596
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Пригответе си гнили домати, яйца и чакъл за да ги хвърляте по мен. Признавам си, миналото лято наехме вила на Тасос с коварния план родителите ми да ни помагат с малкия, докато ние подишаме въздух. А преди това, почти седмица монстъра беше при свекърите, докато ние правихме проходи в Алпите. Лоша, лоша майка! *самобичуващо се емотиконче*
Евала, построила си комунизма.

# 597
  • София
  • Мнения: 28 892
...
Аз пък, щом мога да си платя масрафа, хващам си детето и отиваме сами.
...
А, това няма да стане – детето си има още един родител, който има същото задължение да търчи след него, каквото и аз.

# 598
  • Мнения: 2 220
Пригответе си гнили домати, яйца и чакъл за да ги хвърляте по мен. Признавам си, миналото лято наехме вила на Тасос с коварния план родителите ми да ни помагат с малкия, докато ние подишаме въздух. А преди това, почти седмица монстъра беше при свекърите, докато ние правихме проходи в Алпите. Лоша, лоша майка! *самобичуващо се емотиконче*
Аууу не те е срам!!

# 599
  • София
  • Мнения: 12 006
Пригответе си гнили домати, яйца и чакъл за да ги хвърляте по мен. Признавам си, миналото лято наехме вила на Тасос с коварния план родителите ми да ни помагат с малкия, докато ние подишаме въздух. А преди това, почти седмица монстъра беше при свекърите, докато ние правихме проходи в Алпите. Лоша, лоша майка! *самобичуващо се емотиконче*
НИ тЪй срам, да се търкаляш по плажа, докато горките ти родители биват изтормозени и принудени да се оправят със собственото си внуче Laughing Може ли да им причиниш такива мъки, че и на свекърите? Не лоша, ами направо си зла тормозителка и мъжа ти и той Satisfied

Общи условия

Активация на акаунт