С какво ви дразнят свекървите? – 115

  • 39 155
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • France
  • Мнения: 13 116
Който се е отчел - отчел се е. Не държа на пълна отчетност. Достатъчно ясно казах, защо според мен резилът е за техните. Никого не ангажирам с мнението си.
Сериозно!? Е, не Flushed Joy
Започва да ми напомня на една басня на Лафонтен.
Мога да влезна в "обеснителен режим" (любимият на ССФ), но както каза Уиш, не съм длъжна. И все пак всички свекърви да се успокоят, финансово нещата са на кантар, въпреки, че не сме плащали нощувки на свекърите.

# 691
  • Мнения: 6 982
Трябва на СПА да ги заведеш. Друг вариант - не.
Мен ме присви под лъжичката като си представих колко хиляди дължа на мама, ако така се приравняват нещата. Дали с едно СПА ще мине? Ама трябва да е бая луксозно...

# 692
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 330
И какво като са наели вила и са поканили тъста и тъщата?
Нормално е.По-спокойно е отколкото ,ако са в хотел.
Другият път може тъстовете да наемат вила и да поканят младото семейство.Или пък да вземат внучето с тях на почивка.А и те няма да оплюят дъщеря си,че излиза вечер със зетя.

# 693
  • София
  • Мнения: 28 934
Гугъл, скоро гледах един СПА хотел в Исландия, доста луксозен беше, може би ще свърши работа Thinking

# 694
  • Мнения: 18 752
Когато се научим да не се поставяме на първо място, когато почнем да "виждаме" другите,  а не да гледаме през тях и  още много неща ще затворим темата. И да ритам,  и да затварям очи ,  и с едното да гледам, пак се вижда ,че младите са дръзки, но старите робуват на някогашното  "аз съм отпред".Дори не го осъзнават.

# 695
  • Мнения: X
Трябва на СПА да ги заведеш. Друг вариант - не.
Мен ме присви под лъжичката като си представих колко хиляди дължа на мама, ако така се приравняват нещата. Дали с едно СПА ще мине? Ама трябва да е бая луксозно...
Бива. Ама, ако няма да ѝ дадеш да гледа внученце на СПА-то, поне чинчилата прати с нея.

# 696
  • Мнения: 5 372
Ма ко,  сигурна  съм, че си наясно, че не описвам случка със себе си.  Последното, което ще кажа е, че съм толкова заета,че  ще е голям  кеф  да  седна  и  да вирна  крак връз  крак,  а някой  да  ми  носи.  Ама няма изгледи да стане скоро.
Прекратявам  за сега. Лека нощ на всички !

# 697
  • София
  • Мнения: 24 839
Той не смее да се засмее пред жена си, но смее да се отнася към майка ѝ все едно му е прислуга? Ихааа, логика...

Нищо такова няма демонстрирано- тъщата се е разперчила да командва парада и с дъщеря си да покажат, че са кралиците на черпака. Искат фокусът да е върху тях и хвалбите на публиката-тоже.

# 698
  • София
  • Мнения: 28 934
Аха, той е искал да се грижи за гостите си, но лошата тъща и жена му не са му позволили. Съвременен Пепеляшко направо.

П.П Без чуждици моля.

# 699
  • Мнения: 6 982
На кого му пука коя е по-добра къщовница? Въобще все още ли това е тема номер 1 на роднински сбирки? Разбирам да похвалиш вкусна гозба, ама да се следи кой става и налива ракията и кой носи луканката ми идва прекалено. Че и фасони, сръдни и драма да има. Егати, аз не бих отказала У НАС някой да стане вместо мен и да донесе чинията с маринованата херинга, въпреки че не деля дом с родители/свекъри. Хич не би ми хрумнало да се чувствам засрамена, защото някой ми е отнел шанса да се представя като кралица на кетъринга. А тук се съставят цели сюжети за преднамерени обиди.

Аз продължавам да вярвам, че снахата е искала да се види на 4 очи с майка си, с която не живее и затова е привиквала нея в кухнята та да си кажат това онова на спокойствие.

И от това свекървата си развива турски сериал за засегната чест и изолация от кухненското съглашение. Това е чиста параноя.

Ето затова съм с всички крайници против живеенето в Родовата къща на отделни етажи - защото нищо не е отделно наистина и цял живот си принуден да правиш метани, реверанси, да целуваш ръце и крака, и уши, и каквото там дойде в знак на благодарност, че са те допуснали да се заселиш, а не можеш даже да си поговориш с майка си, докато режеш кашкавала без от това да стане драма и епопея като в Клетниците.

# 700
  • Мнения: 9 934
Аз пък явно съм много голямо перде щом грам не бих обърнала внимание кой кого за какво е извикал да помага. Що да не викне майка си? Нали живеят със свекървата. Явно вижда майка си малко по-рядко. Може би това им е начин да се видят за малко на 4 очи в кухнята и да си кажат 2-3 приказки на спокойствие. Чудо голямо.
+1
Горе долу същото си мислех и аз.
Не знам защо се задълбочавате толкова. Даже мисля, че темата се изчерпа.
Simple Smile

# 701
  • Мнения: 2 050
Посмях се 🤭 😁
Гугъл, мерси 😋

# 702
  • София
  • Мнения: 24 839
Аха, той е искал да се грижи за гостите си, но лошата тъща и жена му не са му позволили. Съвременен Пепеляшко направо.

П.П Без чуждици моля.

О, не е задължително в наше време всички мъже да са скопени и да се борят за приза "най-настъпен чехльо".

# 703
  • София
  • Мнения: 12 006
Хммм... замислих се. На нашите свкъри ежемесечно даваме пари. А на мама не.
Скрит текст:
Тук оправдано ли е мама да се обиди, че тя не получава месечни дотации понеже се оправя сама? И ние трябва ли и на нея да намерим нейде от дъното на касата пари, за да не се чувства обидена?

За по-недосетливите, това е обратната ситуация.

Как може изобщо да си позволявате да давате квалификации на чужди семейства без изобщо да им знаете разбиранията, схемите, уговорките и тн?
То вашето не е за хвалба. Мързеливи родители, които освен че от години не работят, ами имат 1 свободен и празен апартамент, но ги мързи да ремонтират до ниво за квартиранти. Но не, по-лесно е да цуцат от синчето. А ти вместо да се замислиш, че тези пари биха могли да бъдат спестени и един ден да за са децата ви или ремонта ви да бъде 3-4 пъти (ако не и повече) по бърз, или да ги вложите в каквото искате, се хвалиш как мъжа ти издъжа родители си (нищо, че те му крещят и се държат ужасно до колкото помня от разказите ти), пък за товите - да лапат мухите.

# 704
  • София
  • Мнения: 28 934
Аха, той е искал да се грижи за гостите си, но лошата тъща и жена му не са му позволили. Съвременен Пепеляшко направо.

П.П Без чуждици моля.

О, не е задължително в наше време всички мъже да са скопени и да се борят за приза "най-настъпен чехльо".

Чудесно, приемаме, че той е далече от такъв. В такъв случай защо не е помолил майка си да помага?

Общи условия

Активация на акаунт