С какво ви дразнят свекървите? – 115

  • 39 130
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 970
Хммм... замислих се. На нашите свкъри ежемесечно даваме пари. А на мама не.
Скрит текст:
Тук оправдано ли е мама да се обиди, че тя не получава месечни дотации понеже се оправя сама? И ние трябва ли и на нея да намерим нейде от дъното на касата пари, за да не се чувства обидена?

За по-недосетливите, това е обратната ситуация.

Как може изобщо да си позволявате да давате квалификации на чужди семейства без изобщо да им знаете разбиранията, схемите, уговорките и тн?
То вашето не е за хвалба. Мързеливи родители, които освен че от години не работят, ами имат 1 свободен и празен апартамент, но ги мързи да ремонтират до ниво за квартиранти. Но не, по-лесно е да цуцат от синчето. А ти вместо да се замислиш, че тези пари биха могли да бъдат спестени и един ден да за са децата ви или ремонта ви да бъде 3-4 пъти (ако не и повече) по бърз, или да ги вложите в каквото искате, се хвалиш как мъжа ти издъжа родители си (нищо, че те му крещят и се държат ужасно до колкото помня от разказите ти), пък за товите - да лапат мухите.
Tи май хич не зацепи какво пиша, но нищо.
Щом си решила, че се хваля. Grinning

Пък за какво ще си даваме парите и докога ще помагаме на роднини, някакси си е наша работа. Simple Smile Все пак благодаря за това, че си си направила труда да изчислиш издръжката на свекърите, че и да я конвертираш във времеизпълнение на ремонт, който не знаеш докъде е и предвид, че никога не съм споделяла с каква сума помагаме. Grinning Няма лошо, форумът е чудесно място човек да се научи да врачува.

# 706
  • София
  • Мнения: 12 006
Много добре разбрах какво пишеш и къде ти беше акцента на казаното.
А само по думите ти за дадените пари си личи, че вътрешно те е яд защо изливате в една черна дупка и подпомагате хора, които не желаят да работят, нито да си стегнат и дадат под наем имот от мързел, но вместо това шушкат синчето. За ремонта сама си писала, че може и по-бързо, ама подпомагате родителите му. Някак винаги споменаваш това подпомагане с гордост, а всъщност хич не е повод за гордост, че кравата суче от телето и то при други реално оции за самоиздръжка. Иначе си права, че си е ваша работа и изтичането на бюджета ви също.

# 707
  • Наблизо
  • Мнения: 6 177
Не мога да разбера това да “предпочиташ” свекърва пред майка,когато си снаха.
За мен никога не е стояла като вероятност да живея на етаж,апартамент на свекъри и т.н.-може би защото всеки си има лично пространство,нямаме проблеми.
И все пак свекърва ми е много ентусиазирана за внучето,което чакаме.Държи се обаче на страна,звъни на сина си за новини(вярно,всеки ден и милия се оплаква ама майка му е - да се оправя хаха).Много тактично се държи даже и много уважавам това.Усещам я обаче,че се притеснява да бъде “оставена настрана” ,защото аз съм много близка с майка ми,а и всеки е чужденка и не може да общува с мама(въпреки,че има желание и от двете страни).Бебето още не е тук,но обмислям как да няма наранени- всеки в различна страна и аз много по-лесно ходя сама при моите родители.При всеки ходя само с ММ,а той работи много и това ще става доста по-рядко.От една страна нямам желание да ходя при свеки сама,от друга в сравнение с нашите тя ще вижда детето много по-рядко и се чудя как да избегна обидени..

# 708
  • София
  • Мнения: 12 006
Нищо такова няма демонстрирано- тъщата се е разперчила да командва парада и с дъщеря си да покажат, че са кралиците на черпака. Искат фокусът да е върху тях и хвалбите на публиката-тоже.
И кво? Свека е сърдита, че не е била тя царицата на черпака за вечерта? JoyJoyJoyJoy МАаалиийй голЕм рЕзил?!!

# 709
  • София
  • Мнения: 28 768
Бютифул, да взема да те попитам дали роди Joy

# 710
  • Мнения: 6 786
Поговорката "Откъдето е жената, оттам е родата" не се е родила от нищото...

# 711
  • Мнения: 6 970
Много добре разбрах какво пишеш и къде ти беше акцента на казаното.
А само по думите ти за дадените пари си личи, че вътрешно те е яд защо изливате в една черна дупка и подпомагате хора, които не желаят да работят, нито да си стегнат и дадат под наем имот от мързел, но вместо това шушкат синчето. За ремонта сама си писала, че може и по-бързо, ама подпомагате родителите му. Някак винаги споменаваш това подпомагане с гордост, а всъщност хич не е повод за гордост, че кравата суче от телето и то при други реално оции за самоиздръжка. Иначе си права, че си е ваша работа и изтичането на бюджета ви също.
Оф, проблемът е, че има категория хора, които от всичко прочетено чуват само "пари, пари, пари" и останалото им е глух фон. Досега съм се оплаквала САМО от отношението на моите свекъри, а напоследък даже го обръщам на майтап. Примерите с парите са били давани САМО в защита на твърдението ми, че не ги е зарязал, напротив, дори им помага, а те му отвръщат с гадно поведение. Яд ме е, че не се сещат да го похвалят по-често, че му търсят кусури за глупости и така нататък. За пари никога не ме е било яд. Ама определени хора, които във всеки казус виждат имоти, банкноти и разпределят сметки няма как да си го представят. Те се фиксират в тяхното си и останалото е пълен игнор. От "Той отиде да им остави пари, а те му вдигнаха скандал, че е участвал на състезание", примерно, чуват "Той отиде да им остави пари" и следващите им въпроси са "Ама как ще им оставя пари? Ама какви апартаменти имат? Ама нямат ли си? Ама не работят ли? Ама кой бие негрите?" и прочие. За щастие има и от другия тип хора, които се сещат къде е проблема.

Обяснявам отново този път по-бавно:

Филомена даде пример без никакви подробности. От него веднага й се лепна етикет, че видиш ли за свекърите нямало почивка, а за техните имало. Никой не знае дали тя не подпомага тези свекъри, дали с друго не им се е отплатила, дали те изобщо искат да идат на плаж, дали тя се вижда с родителите си често, дали тези родители са отишли там на нейни разноски изцяло, абе грам не е ясен казуса, ама вой до небесата, че не е завела и свекърите на почивка. Аз съм на мнение, че това е тъпо, защото не може да се слага равенство и вечно да гледаш да е 1:1 и за едните, и за другите. Всеки му според възможностите и нуждите.
Ето и този твой цитат:
....се хвалиш как мъжа ти издъжа родители си (нищо, че те му крещят и се държат ужасно до колкото помня от разказите ти), пък за товите - да лапат мухите.
е силно показателен.
Щото не може да се даде на едните, а на другите не, нали? Grinning
Не е ли смешно от една възраст нататък зрели хора, преминали средата на живота си да надават сърдит крясък, че децата ги "деляли" и не давали на едните родители същото, което и на другите? В стил: "Ама Сашка получи кукла за Коледа, а на мен ми взехте само самолетче".
Не знаеш дали майка ми не е милионер, например. Grinning Дали изобщо би приела пари и би искала помощи и тн. Ама по презумция "лапа мухите" в твоя виртуален телевизор. Grinning
Отново бавно: в примерът си имах в предвид, че ако майка ми беше с твоята (и на други явно) настройка щеше да писне "Ама искам и ааааааз" не, защото има нужда от финансова помощ, а за да не е по-назад. Което е най-малкото детинско. Най-малкото.

Ако ти е толкова интересно, ще ти напиша на лично актуалната сума, с която помагаме на свекърите, за да не се тревожиш толкова за ремонта. Grinning Не ни е обърнала бюджета. И е съгласувана между нас двамата и сестра му.

Изморих се от писането на този пост. И ми изсъхна фона та отивам да рисувам.

# 712
  • Наблизо
  • Мнения: 6 177
Не съъъъм.Затова и си мисля за какво ли не,да си отвличам ума.С тия казуси тука ме замислихте.Да си мъжка майка май е голямо прецакване.

# 713
  • France
  • Мнения: 12 957
Бюти, радвай се, че имаш ентусиазирана и мотивирана свекърва. Ако и живее наблизо е супер. Винаги е добре да можеш да разчиташ на помощ.

# 714
  • Наблизо
  • Мнения: 6 177
За жалост е далече,иначе иска да помага.Мен ме притеснява,че дава заявки да се обижда че виждаме нашите по-често и логично ще ходя при тях и сама с детето за по-дълго.Не желая да ходя сама при нея иначе без ММ,особено за по-дълги периоди а и тя няма да се изтипоса у нас.Имаме добри отношения,но сега конфигурацията се променя и май назряват конфликти,които искам да избегна.

# 715
  • Мнения: 18 663
За жалост е далече,иначе иска да помага.Мен ме притеснява,че дава заявки да се обижда че виждаме нашите по-често и логично ще ходя при тях и сама с детето за по-дълго.Не желая да ходя сама при нея иначе без ММ,особено за по-дълги периоди а и тя няма да се изтипоса у нас.Имаме добри отношения,но сега конфигурацията се променя и май назряват конфликти,които искам да избегна.
:Мога да ти дам няколко непоискани съвета-за изписване, кажете си преди раждането кога ще приемате гости и нека да е  скоро  с изписването,че всеки иска да види бебе.За помощ-директно че искате първите дни заедно да сте двамата и нямате нужда, като видят бебето да отлитат директно към къщи,пък като потрябват,  зннаете че ще трябват, ще ги потърсите .винаги  е добре да знаят че цените  желанието,пък  кога ще се възползвате, може като тръгнат на училище да е...Много е  напрегнат момент  и нека не се чудят какво очаквате от тях.Традициите са вкоренени и по тях  се водят хората когато няма яснота.Вярвай, няма да се разсърдят  ако са наясно предварително, че не искате хора като ви изпишат, но е страхотно изживяване и трудно очакване, та ако не ти пречи на теб, приемай  и да им минава мерака.Също  че си по спокойна и  уверена с твоята майка и да не се обижда ,но нататък ще има много  помощ и от свекървата, да се  подготвя да е втората поред  помошничка.Ще стане или не, тактът е важен  и отношението.И знай ,че ще допреш до нея , няма измъкване, та нека
 е с любов очакването  и.

# 716
  • Мнения: X
Да си мъжка майка май е голямо прецакване.
Не така де Simple Smile Дядо ми били петима братя и майка им винаги се съветвала със снахите, а при спор винаги снахите защитавала. Единият брат веднъж се ядосал много и питал защо все е на тяхна страна. Бабата казала нещо като "Вие сте ми синове с вас ще се оправя колкото и да се скараме. Ама я си представи пет снахи да застанат срещу мене" 😄 И тъй, снахите я обичали, а тя явно е била хитра жена, оправна. Мисля някога това да е моят подход към снахичката ми, ако дай Боже имам.

# 717
  • Мнения: 9 894
Хитро бабе:-)

# 718
  • София
  • Мнения: 1 395
Гугъл, днес съм ти фенка 😁

Ето и наш нагледен пример. Любимата баба на мм е обгрижвана от дъщерите си. Другата баба обаче няма на кого да разчита и е доста по-болна. По този случай ние за нея понякога пазаруваме, понякога козируваме, виждаме я често - главно мм, но и аз я виждам най-често от четирите ни баби. Другата виждаме два пъти в годината. Те тъй - личните предпочитания нямат нищо общо с реалността и когато имаш единица време тя отива при нуждаещия се, а не където по имаш желание. И с парите същото.

# 719
  • София
  • Мнения: 24 839
Нищо такова няма демонстрирано- тъщата се е разперчила да командва парада и с дъщеря си да покажат, че са кралиците на черпака. Искат фокусът да е върху тях и хвалбите на публиката-тоже.
И кво? Свека е сърдита, че не е била тя царицата на черпака за вечерта? JoyJoyJoyJoy МАаалиийй голЕм рЕзил?!!
Ще ти обясня. Въпрос на възпитание и ценностна система. Едно време се учеше в училище "Мамина Богданка" и мързелът не беше нито на мода, нито за хвалба. Нито мърлявщината се смяташе че ценност.
Така че, да я принудят майката на момчето да седи, скръстила ръце пред фамилни гости, докато снахата и майка ѝ шетат, е грозна демонстрация, на първо място.
И да, явно за свеки е резил да не си помести задника, за разлика от твоето виждане, че мързелът е велико достижение на съвременната жена.

Общи условия

Активация на акаунт