Работа, CV-та, HR-и, съвети - 67

  • 21 199
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Браво и успех. Моето СВ още не съм го подновила, леко изчаквам още...ще видим докога.

В jobs има ли фалшиви обяви, как мислите?

Благодаря Natali_ успех и на теб.

За jobs съм чували добри отзиви. Приятелката на сина ми в момента също търси работа и подава CV-та само там. За две седмици ходи на десеттина интервюта и другата седмица започва работа.  И аз ще пускам и там, има много добри предложения пък Божа работа... Simple Smile

# 91
  • Мнения: X
Привет, в чуденка съм. В СВ-то включих последните си две работи, защото ще търся пак такава длъжност. Преди тях съм работила съвсем други неща. И не знам дали тези другите да ги включа с подробности в СВ-то. Засега ги изброих в едно изречение. Ако ги включа, ще стане 2 или 3 страници. Какво мислите?

# 92
  • BG
  • Мнения: 2 217
Привет, в чуденка съм. В СВ-то включих последните си две работи, защото ще търся пак такава длъжност. Преди тях съм работила съвсем други неща. И не знам дали тези другите да ги включа с подробности в СВ-то. Засега ги изброих в едно изречение. Ако ги включа, ще стане 2 или 3 страници. Какво мислите?

Според мен, при положение, че няма да са релевантни за позицията, която ще търсиш, по-добре да ги изброиш само като длъжност и съвсем кратко описание. Relaxed Успех!

# 93
  • София
  • Мнения: 12 374
Мимкиш, успех и от мен! Simple Smile

Почти всички позиции съм ги намирала през джобс-а. И да има фалшиви обяви, надали са много. А и защо му е притрябвало на някого да пуска фейк обяви?

# 94
  • Мнения: X
За да събира СВ-та, лични данни, такива неща.
За да си ги има за бъдещи процедури.
Според мен, сега се понамали тази вероятност, но преди, особено с обявите от скрит работодател (поверителни) някои си бяха чиста проба фейк.
На тези поверителни обяви никога не съм кандидатствала, супер унизително е, дори не знаеш за кого ще работиш, а му пускаш инфо за себе си.
Мимкиш, успех и от мен, аз съм в подобно положение. Дългогодишна работа на едно място и нужда от промяна. Ще си споделяме опит.

# 95
  • Мнения: 7 987
Изобщо не е желателно св-то да става по-голямо от 1 страница.
Едва ли има много фалшиви обяви.
Джобс ис стилл дъ бест.

# 96
  • Мнения: 29 276
Абе, то не е хубаво, ама като имаш с какво да запълниш... newsm78

# 97
  • Мнения: 7 987
Абе, то не е хубаво, ама като имаш с какво да запълниш... newsm78



Винаги има начин, Натали. Въпрос на умение за синтезиране.

# 98
  • София
  • Мнения: 17 773
Е, да, можеш да напишеш по един ред за всяко работно място.
Според мен пък едната страница е за големи специалисти със специфични умения. Там самите длъжности говорят достатъчно особено ако са с виден растеж. На по- младите хора с малко опит става още по- тъпо. Хем без много опит, хем кратко и накрая става постно.

# 99
  • Мнения: 29 276
Е, на който както му харесва. Зависи и от позицията, и от стажа, и от образованието. Има хора, на които само образованието и курсовете са им по 1-2 стр. Peace

# 100
  • Мнения: 7 987
И моите образование и курсове могат да бъдат 2 страници, но никой не го интересува на какви курсове съм ходила преди 10 години и съответно не ги пиша.

# 101
  • София
  • Мнения: 12 374
Моето сиви е точно две страници. За мен лично е оптимално като размер. Една ми е твърде малко, три - твърде разтеглено.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 1 685
И при мен са почти две цели. Ами то две висши образования и специализации; 4 работни места, които считам за важни с по две-три ключови задължения към тях и станаха... Smirk и разбира се, че съдържанието е важно, не съм разтягала локуми

# 103
  • Мнения: 7 987
Също е въпрос на умение за работа с програмите за писане, разбира се.
И моите са две висши, 7-8 ряботни места, и всичко се събира на една страница

# 104
  • Мнения: X
Мм аз сложила няколко achivements на позициите, на които работя последните 10 години (2 позиции са), търся същата позиция и в същата сфера. И само това ми заема 1та страница (+ скилс, езици, кратко интро, съвсем кратко образование, и 1 изречение с всички предишни работи). Ако напиша по едно изречение3за всяка предишна работа, излизат 2 страници ...

Общи условия

Активация на акаунт