Хранителната революция е тук – участвате ли в нея?

  • 4 045
  • 151
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 430
Нямам непоносимост лъм дадена грипа храна. Чета етикети винаги и никога не купувам храна със съмнителен етикет или нещо , което не ми харесва в състава.

# 61
  • Мнения: 4 859
Непоносимост имам към глутен,но омръзва постоянно да ядеш безглутенови продукти,особено като готвиш за цялото семейство .За това като не съм в режим и ме тренирам (като сега )си хапвам всичко.

Всеки ден се готви у дома прясна храна по 2-3 пъти.Гледаме да си купуваме качествени продукти,домашни  сирене ,яйца,мляко,месо....избягваме пакетирани храни и хранене/поръчване на храна от навън,освен ако наистина не се налага.Птавим си зимнина- компоти ,сладка,туршии ....Майонезата примерно е вредна ,но  не сме си купували не помня от кпга,правим си.

# 62
  • София
  • Мнения: 13 145
Цитат
Отговорете на въпросите, поставени в темата:
Kакви мерки взимате за здравословно и пълноценно хранене?
Имате ли непоносимост към определени продукти и търсите ли техни заместители?
Опитвам се да пазарувам продукти с доказан произход и качество. Наблягам на пресни плодове и зеленчуци. Избягвам да купувам сладки неща.

Дъщеря ми е с алергия към много продукти. Избягвам да ги купувам. Обаче понякога толкова ѝ се приисква да хапне любими неща като гъби например, че пие хапче и яде.

# 63
  • Мнения: 535
Напоследък все по-често купувам продукти от малки ферми с надеждата, че те са направени по стара българска технология с по-качествени и по-здравословни суровини. Имам изграден режим за здравословно хранене и се старая всеки ден да го изпълнявам.  Аз имам непоносимост към риба, но не знам с какво да я заместя, а толкова много я обичам. 

# 64
  • Мнения: 689
Нямам алергии.Старая се да подбирам с какво се храня,не винаги успявам.

# 65
  • София
  • Мнения: 979
В къщи използвам разнообразни и качествени продукти за приготвяне на храната у дома. Избягвам пържени храни.
Дъщеря ми има непоносимост към определени продукти, гледам да ги избягвам и заменям с подходящи такива.

# 66
  • Мнения: 514
Намалила съм тестените храни. Избягвам месото. Използвам млечни и зеленчуци от малки "производители", когато е възможно.

Имам алергия към някои млечни продукти, не виждам необходимост от заместители, просто ги изключвам от менюто.

# 67
  • София
  • Мнения: 10 858
За сега нямам непоносимост към храни. Внимавам продуктите, които купувам да са с по малко Е-та и добавки. Наблягам на пресните плодове и зеленчуци.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 889
Kакви мерки взимате за здравословно и пълноценно хранене?

Готвя и се храня здравословно, чета етикетите, слушам тялото си. Имам кулинарен блог и се стремя да се образовам ежедневно.

Имате ли непоносимост към определени продукти и търсите ли техни заместители?

Нямам доказана непоносимост, но гледам да не консумирам много често глутен и млечни продукти.

# 69
  • Мнения: 151
Kакви мерки взимате за здравословно и пълноценно хранене?
Стремя да се храня както аз... така и децата ми здравословно. Малко е трудно в забързаното ни ежедневие, но винаги се стремя да има много плодове, зеленчуци, ядки и повече наблягам на пресни и не преминали през термична обработка, сурови продукти при приготвянето на вечерята. Салатите са нещо обичайно за обяд и вечеря.
Приготвям риба, поне два пъти през седмицата. Наблягаме на десерти от сушени кайсии, фурми, смокини, годжи бери. Много им харесва на децата.

Имате ли непоносимост към определени продукти и търсите ли техни заместители?
Не, нямам непоносимост, но все пак внимавам много какво хапвам. Понякога ползвам заместител на прясно краве мляко със соево и в къщи никой не се сърди. Явно като мен са готови да експериментират.

# 70
  • Мнения: 261
Спазвам режим поради здравословен проблем, изключващ някои групи храни въпреки, че нямам непоносимост към тях.  Към момента не търся техни заместители. Чувствам се по-добре.

# 71
  • Мнения: 1 260
Старая се да избягваме сладките неща като наблягаме на плодовете и зеленчуците.Гледаме да се храним разнообразно.Почти винаги чета етикетите на продуктите, които вземам.

# 72
  • Мнения: 19 687
Избягвам всякаква захар, глутен и замразени храни. Мъжът ми е с лактозна непоносимост, а детето ми - с хистаминова. Купон Joy

# 73
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 777
+Пазарувам качествени продукТИ
+не

# 74
  • Мнения: 1 557
• Kакви мерки взимате за здравословно и пълноценно хранене?
Вкъщи се стремим да ядем по здравословна храна като избягваме пържени и мазни храни, купуваме месо от месни производители,а млечни продукти от мандри. Ядем по малко и на често.

• Имате ли непоносимост към определени продукти и търсите ли техни заместители?
Да, мъжа ми има непоносимост към глутен и яйца. За глутена - купуваме оризово, царевично, бадемово или други видове брашна, с които месим хляб, питки. Правим домашни кексове, курабийки и соленки. За яйцата - използваме в сладките неща банани вместо яйца, а за солените неща -не слагаме яйце.

Общи условия

Активация на акаунт