Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 22

  • 14 724
  • 722
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3
Здр,купихме си съдомиялна след ремонта на кухнята ,но бяха пропуснали да сложат книжката с инструкции за ползване ,впоследствие от итернет разбрах че трябва да се слага сол преди да почне да се ползва.Въпросът ми е след като вече я ползвахме колко сол да добавя тъй като отделението за сол е пълно с вода ине би побрало целия пакет?

# 631
  • София
  • Мнения: 12 006
Здр,купихме си съдомиялна след ремонта на кухнята ,но бяха пропуснали да сложат книжката с инструкции за ползване ,впоследствие от итернет разбрах че трябва да се слага сол преди да почне да се ползва.Въпросът ми е след като вече я ползвахме колко сол да добавя тъй като отделението за сол е пълно с вода ине би побрало целия пакет?
Колкото поеме, а вероятно това ще е поне 1кг., различните миялни имат различен капацитет. Докато я сипваш водата ще се разлее по дъното, т.к. солта ще я измести. Веднага след това тряба да я пуснеш да мие, без значение заредена за ползване или само на кратка програма празна, т.к. солта по дъното излязла с водата ще съсипе дъното. Само със забърсване няма да ти свъри работа.

# 632
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
А защо е задължително да се слага сол, нали таблетките съдържат?

# 633
  • София
  • Мнения: 12 006
А защо е задължително да се слага сол, нали таблетките съдържат?
Защото ако има предмиене, то таблетката не се пипа  в тази част на цикъла и машината си кара без сол, а след като мине същественото миене с препарат и започне изплакването - таблетката вече е разтворена и солта и тя, а машината отмива всичко, защото това й е етапа - изплакване, съответно пак измива без сол.

# 634
  • Мнения: 40 284
А защо е задължително да се слага сол, нали таблетките съдържат?

Aми не, не е задължително.Даже в самата инструкция (поне моята) си го пише - за твърдост на водата над еди колко си е задължително, а по-надолу не е. И твърдостта на водата в София даже не е и близка до граничната, а е няколко пъти по-ниска. Имахме спор по въпроса и ако ти се стърси може да намериш поста ми с точни цифри и таблица на твърдостта по региони. Аз не съм слагала сол никога и миялната ми си е ОК вече 15 месеца.

П.П. Чувала съм, че в Германия производителите на Калгон и прочее препарати са задължени да слагат на гърба на кутията карта с обозначени райони, където е нужно да се третира, и където не е. У нас това задължение не им е вменено и в името на бизнеса се опитват да зарибят всеки потребител.

# 635
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
И аз досега си четох инструкцията, така пише и при мен, не е задължително.
А може ли да споделите каква профилактика правите? Колко често почиствате нещо вътре?

# 636
  • Мнения: 40 284
Никаква. От време на време вадя филтъра и...го връщам обратно, защото няма какво да му чистя. Самата машина нали е миялна - няма как да мие чиниите, а да не измие и всичко вътре. Обаче аз никога не слагам чинии с остатъци от храна по тях. Първо  забърсвам и изплаквам грубо и тогава. Ако слагаш с остатъците сигурно филтътър ще трябва да се чисти повече.

# 637
  • София
  • Мнения: 12 006
На около 2-3 месеца (зависи от ползването) се почиства със специален препарат. В противен случай се натрупват отлагания по маркучи и части, които не са видими. Иначе по-често (зависи пак от ползването, има ли остатъци от храна и т.н.) се вади филтъра и се измива с мека гъба, без да се натиска. Не виждам смисъл от плакнене на мивка. Избутване на остатъците храна с прибор или салфетка за мен е достатъчно.

# 638
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 954
Аз малко по-често, на месец и половина, два. Досега само веднъж съдомиялната ми си е поискала чистене. Бях я оставила за проба, около 3-4 месеца не беше пускана с препарат. Но при мен като почнат - кафе автомат, пералня, миялна, фурна. Затова предпочитам всички да ги пусна да си се чистят в един ден и да ми се махат от главата Grinning
Сол слагам, чела съм че трябва, настроена е на минимум. То и гланц пише, че имат таблетките, но докато му дойде времето за използване, той отдавна е в канала Grinning

# 639
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Не знам дали е в канала, при мен бая глацирани излизат, чак се притеснявам дали това е някаква химия, която после изпиваме. Като восъчните портокали в магазина. За какво служи тоя гланц изобщо?

# 640
  • Мнения: X
Важно е, когато се слагат буркани за миене, или бутилки, да се свали предварително етикета. Такова "прекрасно" запушване на перки и дюзи правят, че понякога се налага подмяна на перки .... Имаше една потребителка преди време, която убеждаваше всички, че това е безсмислена  загуба на време и нали за това била съдомиялната, за да не се мие нищо на ръка. Та доста пострада от тези си възгледи.

# 641
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 954
NBM, гланца е като омекотителя при прането. На последното плакнене мисля беше. Аз съм взела био, точно поради тази причина, да не си хапваме химия Grinning
Затова, таблетките с гланц са маркетинг Grinning
Аз минавам със салфетка или на чешмата, особено след салата с домати, страх ме е да не се запушат дюзите на перките.

# 642
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Омекотители не ползвам. Може ли да споделиш какъв е твоят био-гланц? Може би е обсъждамо нагоре, но има ли био-таблетки също?

# 643
  • Мнения: 1 103
Аз също никога не изплаквам, с прибор или салфетка свалям остатъците в кошчето и директно редя в миялната

# 644
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 954
Миналата година съм го взимала от ДМ. Не съм го виждала сега. Има разни из нета, ако пуснеш търсачката, ще намериш. Ако те устройва това състояние на съдовете, няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт