Любители на Котки - Тема 138

  • 29 357
  • 748
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 472
Ние пък се борим да прояде мокра храна.. не яяя иска и това е. Вчера се вредих в зоомагазин с по-читави храни, но нямах време да чета въобще етикети. Награбих шеба, анимонда, и някакъв Мяу- пастети и паучове това. Взех и малцова паста, близна един път и на другото тръска глава. Суха храна пък съвсем не можах да разгледам каква имат, но главно беше РК и не взех нищо. 🤷🏻♀

# 586
  • Мнения: 48
Здравейте мили дами😊

Ние с мама сме нови тук и с голям интерес ви следим.
Аз се казвам Тарзана, на 9 години и съм мооогооо мързелива.

Обичам да си похапвам суха храна или консерви, ама не от тея желираните- сосче трябва да има!
Много съм приказлива и обичам да будя мама в 2 часа сутринта, защото ми е скучно и искам да се гушкаме.

# 587
  • Мнения: 15 382
Ооо, добре сте ни дошли Тарзана и Мама.
Голяма хубавица си. А мързела при котанките е задължителен. Виждам, че ти преизпълняваш нормата, браво!!! отличничка си ти. И разбира се, Мама е затова да бъде будена за ласки по всяко време. Heart Eyes

Пп Ох, и вие гледам сте окосмясали дивана. Satisfied

# 588
  • София
  • Мнения: 3 513
Новото любимо място на Блеко- на двуметровия хладилник (на високо е по- топло 😋)и не спира да "говори" естествено ❤

# 589
  • Мнения: 48
Аз бих искала да ви помоля за съвет.
Тарзана се насесе при нас преди 3 години. Още като си я взехме беше дебеличка.
Сега вече е почти 6 кг.!!
Хапва и се... много и постоянно😁
Ограничих и малко храната, а тя милата стана такава досада. Около 3 дни бяхме на диета-  не издържах повече, за нея нямаше храна а за мен сън! 😅
Дали може да ми препоръчате нещо от сорта на диетични гранули?
Или моля дайте ми съвет какво да правя с Муци за да не хапва толкова много?

# 590
  • Мнения: 15 382
С това нямам опит. Мая беше лакома, но като бебе, дори и тогава никога не е настоявала за храна. Яде, ако и сложа. Странен модел е. Понякога си мисля, че ще умре от глад, но няма да измъца. Сега сама си регулира дажбите. Някои храни са и по любими от други и хапва повечко от тях, но не прекалява. Други храни не ги тачи много и по бавно ги изяжда. Като седнем да се храним, често навира муцунка да се включи в общото хранене, но като и дам трохичка две или парченце и стига и не нахалства. Е, някои храни и се услаждат и изяжда две три парченца, но това е по скоро изключение отколкото правило.
Дано момичетата се включат с техния опит.

# 591
  • Мнения: 48
Джаста Праста, твоята е определено котка-мечта!

Ние имахме и проблем с водата също, но там беше лесна работата.
Купих и фонтанче и от тогава започна да пие много.

# 592
  • София
  • Мнения: 4 714
Добре дошли на  Eichkatzl и Тарзана.  newsm51
Много сте сладки.  Hug

За намаляване на апетита на котка не се наемам да пиша, но бих ти препоръчала да погледнеш 1-ва стр, там има доста събрано за храненето на котка. Примерно това : https://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=944933.ms … 89157#msg33889157
Има още много. Simple Smile
Важното е да я храниш с качествена храна, така ще се засища с по-малко.  Hug 

# 593
  • Мнения: 15 382
Оф, като говорим за хранене, Мая току що май изяде миризливка. Първо, че се размириса ужасно, ами и като и подуших муцунката и пппффф мирише на миризливка, та се не трае. Тя обаче блажено си се изтяга, прави тоалет, а сега хапва гранулки, явно миризливката не само не е засищаща, а и отваря апетит. Smile

Пп Инак тя на мухи и хлебарки, както и на паяци, молци и оси не прощава, но не знаех, че и миризливките са под прицел. Joy

# 594
  • София
  • Мнения: 4 714
Joy Joy Joy

Джасте, ами значи няма какво да я мислиш моята адашка за храна. Ловджийка сладка тя. Heart
 
Моят пухлю е точно наобратно. Това да е нещо извън чинийката - не, не го и помирисва.
Разхвърля гранулите като яде, после 0 внимание.
Месо - само прясно охладено. В никакъв случай повече от 2 последователни дни. Joy
На кучета станахме с мм да обикаляме месарниците ....

# 595
  • Мнения: 10 693
Аз за малки котета предпочитам Broadline. Капвам на вратлето и действа и на вътрешните и на външните. Около 20 лв е, но може да се ползва за 2-3 котки (общо 7 кг котешка маса). За малки котета - цяло котило от по 600 г на коте може да се обезпаразити, без да ги мъчиш да преглъщат. Като сметнеш и парите за външно, ти излиза по-икономично и практично.
от къде се купува?
От ветеринарна аптека.

Eichkatzi, егати якото име - Тарзана! Joy

Ами има гранули "за кастрирани", или обяснено по-просто - с ниско съдържание на мазнини. Гледаш кои са с ниско съдържание на мазнини и пробваш. За мен това е под 9% мазнини.

# 596
  • София
  • Мнения: 2 092
Моята пък Лолита, нали излиза навън, лови всичко, дето й попадне. Редовно носи едни нощни, дебели, противни, бръмчащи като квадрикоптер пеперуди, а аз се чудя къде да се завра, за да не налети на мен тая противност. Щото освен всичко друго, обича и да си играе с тях коконата ми. Редовно спасявам прилепчета, те милите, като ги донесе и ги пусне, литват и аз ги ловя с една мрежеста торбичка за пране, и ги пускам навън. Заклевам се, че ме мрази в такива моменти. Веднъж даже, като се прибрах отнякъде, заварих цялата къща в пера, и една главичка от лястовичка. Плаках тогава. Много обичам лястовиците, някога като дете на къщата на село всяко лято имахме гнезда на лястовици, и много съм им се радвала. Оттогава те ми напомнят за детството ми, за щастливото време на летните ваканции и за моите баба и дядо, които отдавна не са между живите. Била съм сигурно на 5 - 6 години тогава, много врънках дядо ми да ми свали едно лястовиче да си играя. Накрая той сложи стълбата, качи се, пипна гнездото, и се направи, че му се е парализирал пръста. Аз дърпам пръста, той все сгърчен! Накрая ревнах от страх, а дядо ми вика: тичай да донесеш олиото, може от него да ми мине. Та така ме отказа от мераците да си играя с лястовиче и ме убеди, че е грях да се пипат. И не само лястовички, а всякакви птички. Като станах по-голяма, с братовчедките ми се катерехме като катерици по дърветата, но никога не пипахме гнездата. Така де, нали ще ни се сгърчат пръстите. Колко мъдър човек беше дядо ми. Затова, като видях остатъците на лястовичката, много жално ми стана. Но какво да правя, не мога да изкореня инстинктите на котката ми. Нито мога да я затворя само вътре.

# 597
  • Мнения: 15 382
Ооо, аз съм сигурна, че Мая, ако докопа прилепче или мишле ще им види сметката. Тя е ловджийка, макар да е апартаментен модел. Wink Grinning И на мен ще ми стане жал за гадинките, но така е в природата, няма как иначе.

Мая, адашката ти ти праща Hug!
И на всички вас мили момичета и на вашите прекрасничета.

Пп Тук наднича изпод масата, любопитна и готова за бели:

# 598
  • Мнения: 48
Благодаря много:kissing_cat:
Захващам се веднага да чета.

Amy_nka - 🤣 тя така си дойде с името. Предишните мама и тати са си мислели, че е мъжко коте и я кръстили Тарзан, а после станала Тарзана 😀


Смятам сега да пробвам тези гранули.

# 599
  • Мнения: 881
Добре дошла, Тарзана! Моят също е голям лакомник и на 4 месеца е 2.600 кг, нисичък и дебел. А му ограничавм порциите, но веднъж беше при мама за 2 седмици и тя му слагала постоянно да има в купичката.. 🙈 Иначе има нова любима беля - топи всичко в купата с вода - ако му попадне чорап, играчката му мишка, дори салфетка беше изровил отнякъде.. Joy

Общи условия

Активация на акаунт