Любители на Котки - Тема 138

  • 29 426
  • 748
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 453
Аз бих искала да ви помоля за съвет.
Тарзана се насесе при нас преди 3 години. Още като си я взехме беше дебеличка.
Сега вече е почти 6 кг.!!
Хапва и се... много и постоянно😁
Ограничих и малко храната, а тя милата стана такава досада. Около 3 дни бяхме на диета-  не издържах повече, за нея нямаше храна а за мен сън! 😅
Дали може да ми препоръчате нещо от сорта на диетични гранули?
Или моля дайте ми съвет какво да правя с Муци за да не хапва толкова много?

Eichkatzl, и наша Миа беше почти 6 кг и ветеринарката ни каза, че трябва да мине на диета, иначе щяла да има проблеми. Disappointed Поуплаши ни и я минахме на диетична храна, която тя много харесва и вече е 600 грама надолу. Smiley

Храната е N&D weight managamenet:

# 601
  • Мнения: 48
Аз бих искала да ви помоля за съвет.
Тарзана се насесе при нас преди 3 години. Още като си я взехме беше дебеличка.
Сега вече е почти 6 кг.!!
Хапва и се... много и постоянно😁
Ограничих и малко храната, а тя милата стана такава досада. Около 3 дни бяхме на диета-  не издържах повече, за нея нямаше храна а за мен сън! 😅
Дали може да ми препоръчате нещо от сорта на диетични гранули?
Или моля дайте ми съвет какво да правя с Муци за да не хапва толкова много?

Eichkatzl, и наша Миа беше почти 6 кг и ветеринарката ни каза, че трябва да мине на диета, иначе щяла да има проблеми. Disappointed Поуплаши ни и я минахме на диетична храна, която тя много харесва и вече е 600 грама надолу. Smiley

Храната е N&D weight managamenet:

Браво на Миа! 600 грама изобщо не са малко.
Свга ще потърся дали и при нас се предлага тази храна.
Ние живеем в Австрия и по магазините се съм срещала тази марка.

# 602
  • Мнения: 453
Eichkatzl, моя приятелка, която живее в САЩ ми беше казала за нея, там я има. Гледам, че се произвежда в Италия, добра е и е качествена. Дано я намериш! Успех в борбата с килцата, че хич не е лека. Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 603
  • София
  • Мнения: 1 715
O, добре дошла на Тарзана Simple Smile

Забелязвате ли, че консервичките Animonda vom Feinstein за възрастни засищат по-малко от Junior на същата марка? При Майки така са получава. С около 42% месо са, а бебешките - с 63%. Сосчето е много и не виждам смисъл от това. Carni май е по-добре, отделно са по-евтини.
Добре ли е да се смесват няколко вида месо?
Изобщо, индустрия със съмнителна стойност, а нямам време да готвя за котак, за съжаление.

Вечно гладният ми:

# 604
  • Мнения: 48
Благодаря ти Овна!
Намерих, че и даже вече поръчах.

Ако знае малката какво съм и намислила, изобщо няма да седи и да ми мърка насреща😁

# 605
  • София
  • Мнения: 4 714

Благодаря на Принцеса Мая. Heart Hug

За РД на Мърчо бяхме решили да му купим рояк пеперуди и да му ги пуснем да играе вкъщи.
Ама като видях цената и си викам : хайде другия път. Joy
Пък ми стана и жал за животинките, макар че той не ги яде, ама може да ги нарани, а ние представа нямаме как се гледа таквоз животно...
Та купихме изкуствени пеперуди, които се навиват и се движат. Интересът беше ден до пладне, къде по-интересно е да хапе предмишници, да ги гушка и пуска от кеф нокти и да рита със задни лапи. Joy  Joy

Момичета, хайде да съберем в един пост храните от които сме доволни с висок % протеини, без лоши мазнини и с малко въглехидрати, че в нета обикновено съдържанието не се вижда, аз много не мога да помогна, че знаете, моят лигльо е на домашна храна основно, иначе му купувам Тейст оф дъ Вайлд, Брейвъри и други купува мм, ама не ги помня в момента и за глезотия, ама веднъж на 1/2 година РК за майки и малки.


Ако знае малката какво съм и намислила, изобщо няма да седи и да ми мърка насреща😁

Определено. Joy
Тя досега с какво е хранена?

# 606
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 186
На обяд ходих на гости да видя свекърите. Любимото ми момиче веднага се размаза в мен😊 Беки 😍

# 607
  • Мнения: 48
Mayyal, имаш наистина много добра идея!!!
Тарзана яде основно суха храна Happy Cat(weide lamm е любимият вкус на малката) и не защото не и предлагам нищо друго, просто тя предпочита да хрупа нещо. Дори много се радвам, знам че е хубаво за зъбите.
Бях провала и Select Gold, но на Тарзана май не и хареса много, много.
От дозите и вземам на Schesir, а наскоро открих нова марка - almo nature, на която Тарзана също много се радва.
А татко и я глези 1 седмично със саламче от Vitakraft.

# 608
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 306
Забелязвате ли, че консервичките Animonda vom Feinstein за възрастни засищат по-малко от Junior на същата марка? При Майки така са получава. С около 42% месо са, а бебешките - с 63%.
Поначало бебешките храни са по-засищащи.

# 609
  • София
  • Мнения: 4 714
Когато на мама й писне:
https://www.gif-vif.com/Let-me-help-you/

# 610
  • Мнения: 343
Аз нямам търпение да му бием ваксина на моя мъник, че да спра да се притеснявам и да го мисля. Днеска трябваше да повтаряме пак с тестовете, отрицателни отново, за щастие. Сега е пак на пробиотици и специална храна, явно му е много чувствителен стомаха. Мале, а днес се беше изакал и като видях, че го е разнесъл извън тоалетната и на леглото даже, лошо ми стана. Joy Confounded

# 611
  • София
  • Мнения: 4 714
Asya96, не бързай.
Това, че ще е ваксиниран не го предпазва на 100% от съответните заболявания.
Ваксина се слага само на здраво коте, иначе може да не хване, а може и да разболее котето заради слабия имунитет.

# 612
  • Мнения: 343
Mayyal, и вета ми каза същото. Ще чакаме да се оправи първо, и без това му остана още едно обезпаразитяване. Каза, ми че ако продължи да повръща, ще трябва да мине на антибиотици, дано не се стигне до тях.

# 613
  • Мнения: 1 641
Да ви споделя една случка от днешния Хелуин:
След като децата (10 на брой 😀) минаха по входовете да събират лакомства, дойдоха у нас да си правят парти. Ая се пощури от толкова деца и само търчеше напред- назад, децата и те пощръкляха и само излизаха и влизаха през входната врата. И в един момент Ая ми изчезна от полезрението, децата не знаят и те, къде е, направо умрях😭. Със съседката, която беше у нас търчим по етажите, аз надолу, тя нагоре, децата се притесниха, ужас. Накрая аз се сещам, прибирам се, отварям ЗАТВОРЕНАТА врата на гардероба и виждам Ая сладко, сладко да спи вътре. Отворила си е вратата на гардероба, настанила се, някой след нея е затворил вратата - и така. Решихме, че е избягала, а тя си трае и ни изправи косите😂

# 614
  • Мнения: 1 131
Здравейте:blush:
От месец и половина към нашето семейство се присъедини и малка пухкава писанка,от тогава ви чета и научавам интересни неща за котките,понеже това ми е първа котка. Смесица е между регдол и персиец, много любвеобилна и игрива.
Много са ми сладки и вашите котета и ги гледам с голямо удоволствие!
Пускам тук и снимка на моята принцеса Лола.

Общи условия

Активация на акаунт