КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 362
  • 756
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 11 568
Шантал, вие ли щяхте да ходите скоро до Оушън Кей? Дали можеш да направиш реални снимки от там. Обмисляме там да си направим honeymoon фотосесия и имало някакъв wedding pavilion, но никъде няма повече информация и снимки. Чудя се и дали дотогава ще има повечко зеленина на острова, сега изглежда доста голо.

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
От кога не сте влизали в профила Вива вояж? Преди 2 месеца имаха някаква реорганизация на сайта, може от това да е. Аз лично така и не можах да си до платя от там, та се наложи да говорим по телефона и направо така платих. Обясниха, че нещо правили ново и всичко е бъгнато от тогава, ама ако сте влизали скоро явно е втори бъг. Луда работа. Сега и с тоя Брекзит въобще не знам дали ще мога повече да ги ползвам:cry:.

# 287
  • Мнения: 2 817
Шантал, вие ли щяхте да ходите скоро до Оушън Кей? Дали можеш да направиш реални снимки от там. Обмисляме там да си направим honeymoon фотосесия и имало някакъв wedding pavilion, но никъде няма повече информация и снимки. Чудя се и дали дотогава ще има повечко зеленина на острова, сега изглежда доста голо.

Ние ще ходим, но чак април. Може ли да пуснете снимки, аз днес търсих, но нищо не намерих, само проекта.

# 288
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Ще ходим, да.
"Отвориха" острова на 6.12., може би затова няма почти никакви снимки в нета.
Ние ще снимаме. Ще вземем и дрон, дано имаме късмет.

Може би това е wedding pavilion-a.

















Снимките са от инстаграм профила на един бивш капитан на кораб от MSC, за съжаление (на пасажерите) вече е някакъв мениджър.

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 22:46 от Shantal

# 289
  • София
  • Мнения: 11 568
Благодаря много! Аз гледах снимки в инстаграм, на хаштаг излизат реални снимки, но ми е интересно и ако видите този павилион, на него не видях, а не си представям точно каква му е идеята, какво предлагат, има ли подходящ фон за снимките или е само на фона на морето ще е подходящо. На други от дестинациите има по-красиви места май, но пък там  ще имаме да разглеждаме, а на Оушън Кей имаме 2 дни, така че ще има време да се снимаме.

Аз ще се свържа и с тях по-натам като им поулегне, че сега сигурно е лудница, но ще са ми полезни малко реално снимки.

Ева, благодаря, ние сме от 2 май, а и преди това ще сме известно време в Маями, сватбата също е април и е хубаво с круиза да сме организирами по-рано нещата, да не се струпва всичко на един път.

# 290
  • Плевен
  • Мнения: 854
Shantal, благодаря ти! Аз се чудих дали само при мен е проблема....Явно не.
Люба, да, и аз преди не можах да платя второто плащане онлайн, та говорихме и по тел. няколко пъти, но все пак стана. Онзи ден се пробвах да резервирам круиз, допусна ме до следващите стъпки, но при плащането явно нямах достатъчно пари за депозита по кредитната карта и ми изписа невалиден адрес, невалидни незнамси какво.... Тази вечер пак ще пробвам, внесох пари по картата, но ми се искаше да си вляза от моя профил. Аз много свикнах с тях, всъщност последните ни 4 круиза са с тях, харесвам ги, въпреки, че сега паунда е скочил и са соленички цените, но пак ни устройват.... Не трябваше да променят сайта,но какво да се прави....

# 291
  • Мнения: 2 817
Момичета, да ви попитам нещо - в деня на круиза ще летим от Ню Йорк до Маями. Знам, че не е много умно, но това е положението.
Според вас колко часа най-късно трябва да кацнем в Маями, за да имаме време да излезем от летището и да се придвижим до кораба? Пише, че корабът тръгва в 19:00 ч.  Все още не знам от колко до колко ще е чекирането, но от фирмата, от която го букнах ми написаха, че най-вероятно ще е от 14:00 до 18:00 ч. Корабът е MSC Meraviglia. Денят е неделя, та поне се надявам да няма трафик.

# 292
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Можете ли да ми кажете, ако сте слизали в Ст. Томас , дали може да се ходи пеша от порта до Drake's seat / Overlook? Не мога да видя в гугъл, дали пътя е подходящ.

# 293
  • Мнения: 239
Здравейте, искам да попитам знаещите, какво бих могла да избера за априлската ваканция. Не сме ползвали круизи, освен дву-тридневните на скандинавските викинг, което всъщност не е точно круиз, така, че всичко ще ни бъде интересно.
Преглеждайки предлаганията, като, че ли най-лесно е средиземноморските 3-4 дневни с Celestyal Olympia. Рейтинга им не  е кой-знае колко висок, но като за първи такъв и в рамките на ваканицята става ли? Или ако може нещо алтернативно, но което си заслужава?

# 294
  • Плевен
  • Мнения: 854
PafPaf, на нас този круиз по гръцките острови ни беше първия и е добре, защото има много българи на борда и след персонала, а и е хубаво на първи круиз да си с водач, да ти обясни как стават нещата... но ми изглежда ужасно скъпо.
Вече много круизи си ги организирвам сама. Ако сте достатъчно смели - излиза доста по-евтино отколкото с агенции, взимат доста комисионни. Тук в темата в първия пост е обяснено много добре, а и винаги си помогаме в темата. Важно е да изберете пристанище, до което лесно се стига и да си уредите пътуването и нощувки преди и след круиза. А за самия круиз еважно да се чекирате, но те ти изпращат всичко на имеила.

# 295
  • Мнения: 239
PafPaf, на нас този круиз по гръцките острови ни беше първия и е добре, защото

Благодаря ти, тя логиката на круизите с чекирането е като при самолетните полети. Лошото е, че сме ограничени от времето на априлската ваканция. А и гледайки същият круиз по сайтовете от първата страница, виждам, че не товарят чак толкова за него агенциите.

Другият вариант е 2-3 дневен круиз /който излиза на съвсем евтини цени по сайтовете/ с тръгване от Марсилия или Барселона. Тук също имам въпрос, до кое пристанище се стига по-лесно, с кацане със самолет? Защото също е вариант примерно за Барселона да направим 2-3 нощунки в града, да продължим с круиз и да се приберем в Бг. Сина ми е на 7години и съм му обещал, че ще се возим на голям кораб Simple Smile)

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Барселона, категорично. Пристанището е на супер удобно място, има си удобен транспорт, пешеходно от Ла Раммбла. А и самия круизен терминал е много френдли и удачен. В Марсилия е ужас. Далеч, голямо, търговско и грозно пристанище. Отделно, че самата Барселона има какво повече да предложи от Марсилия.

# 297
  • Мнения: 737
Включвам се от Дубай, за да кажа за Aida да не се притеснявате изобщо. Всеки от персонала говори английски, инфо станциите има меню на английски и даже по уредбата правиха съобщения на английски. Първото впечатление от кораба е страхотно. Весели празници на всички!

# 298
  • Мнения: 5
Барселона, категорично. Пристанището е на супер удобно място, има си удобен транспорт, пешеходно от Ла Раммбла. А и самия круизен терминал е много френдли и удачен. В Марсилия е ужас.

Малък проблем са доста скъпите самолети , а до Италия сме летели за 10 - 20 евро с УИЗЗ ,а и в Генуа бяхме на пеша от хотела . Става и с кола.

# 299
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Въпроса беше за избор между Барселона и Марсилия. Не за избор между Барселона и Генуа. И до Марсилия билетите не са много евтини. Ние до Барселона сме летяли и за 30 лева, зависи от сезона, от компанията, от. Времето на купуване на билета и така. Но, всеки си решава в крайна сметка.

Общи условия

Активация на акаунт