КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 324
  • 756
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 142
Бихте ли канселирали круиз в Европа заради коронавируса?

Аз имам запазен круиз за края на Май, но това е доста далече във времето и според мен до тогава това трябва да е преминало, но ако имах запазен такъв за сега бих се замислила сериозно.

# 556
  • София
  • Мнения: 3 771
Твърдо НЕ!
Дори не мисля по въпроса. Редовно сме подложени на какво ли не.
Резервирах и тръгвам, напук на вируса и тревоги. Така правех и при предишни проблеми.
Изпратиха ми това за предстоящ круиз:


12 дни - 269 евро с таксите!

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 09:37 от Bled

# 557
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Аз не, даже следя за евтини оферти, макар че круиз не ми беше в плановете тази година. Ако излезе нещо добро, ще резервирам. В интерес на истината, защото планувам пътуване в Азия есента (Япония), се надявам цвнита на самолените билети да паднат.Смятам, че до лятото нещата ще се уталожат, а до тогава пък круизните компании ще са взели супер драконовски мерки и там ще е най-безопасно дори. Единствено би ме притеснило да се разболя преди круиза, че биха ми стъжнили живота.

# 558
  • Sofia
  • Мнения: 4 698
Аз не бих! Круиз нямам запазен за близките месеци, но имам закупени огромно количество самолетни билети, които смятам да употребя до последния.

# 559
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Бих канселирала на момента аз. Планираме нещо през декември, но засега ще изчакаме да видим как се развива ситуацията. Ако до май не са се разминали нещата, няма изобщо да търся повече оферти. Страх лозе пази е моята работа, но зорлем да се бутам между шамарите не смея.
Успех и късмет на пътуващите тези дни!

# 560
  • София
  • Мнения: 1 272
Ние имаме 3 букнати круиза тази година. Първият след броени дни на Карибите. Третият - през декември Виетнам и Филипини, даже и самолетни билети взех от намалението на Катарците.
Трябва да си абсолютно перде, ако не се притесниш въобще. И аз се страхувам, но не искам да канселирам нищо.
Уповавам се на Бог да ни запази живи и здрави! Амин!
На всички смелчаци пожелавам същото!

# 561
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Ние имаме 3 букнати круиза тази година. Първият след броени дни на Карибите. Третият - през декември Виетнам и Филипини, даже и самолетни билети взех от намалението на Катарците.
Малко оф топик, но ще дебна Катарците за полети за Виетнам за след година,  та живо ме вълнува цитираното намаление.
Намаленията покрай рождения им ден ли е визираш или имат и дриги?
Весело изкарване на Карибите! Стискам ви палци!

# 562
  • София
  • Мнения: 1 272
Намаленията покрай рождения им ден ли е визираш или имат и дриги?
Не зная кога им е рождения ден - аз ги букнах от януарското намаление.
Благодаря ти! Надявам се всичко да е наред!

# 563
  • Мнения: 62
Здравейте, имам нужда от съвет! От Раянеър направиха промяна на полета на отиване към круиза. Трябваше да кацнем в 8 ч. в Рим, сега се променя на 11:50. Дали е възможно придвижването до Чивитавекия навреме? Ще сме с трансфер директно от летището, но много се притеснявам, а ми искат потвърждение за промяната на резервацията. Круизът тръгва в 19:00 ч.

# 564
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте, имам нужда от съвет! От Раянеър направиха промяна на полета на отиване към круиза. Трябваше да кацнем в 8 ч. в Рим, сега се променя на 11:50. Дали е възможно придвижването до Чивитавекия навреме? Ще сме с трансфер директно от летището, но много се притеснявам, а ми искат потвърждение за промяната на резервацията. Круизът тръгва в 19:00 ч.

Въобще не го мисли, потвърждавай. Още повече казваш, че имате запазен трансфер. При това положение ще сте там дори много рано, дори полета да закъснее. Имате малко над час път. Трансферът сигурен ли е, ако полета закъснява? Ако не, да мислим друг вариант.
 Круизът тръгва в 19:00 ч./и в 17ч. да тръгваше, пак няма проблем с  трансфер/ не се притеснявай въобще. Лек път!

Като се притеснявате, си правете нощувки. Аз не се притеснявам, но винаги си имам нощувки преди круиз.

Ние имаме 3 букнати круиза тази година. Първият след броени дни на Карибите. Третият - през декември Виетнам и Филипини, даже и самолетни билети взех от намалението на Катарците.
Трябва да си абсолютно перде, ако не се притесниш въобще. И аз се страхувам, но не искам да канселирам нищо.
Уповавам се на Бог да ни запази живи и здрави! Амин!
На всички смелчаци пожелавам същото!

И на теб попътен вятър!
Аз съм точно "перде", ама въобще не ми пука. Нито се страхувам, нито го мисля. Толкова много други неща могат да се случат, където и да е. Спокойно хора.
Според мен, корабите ще станат едни от най-сигурните места в момента.
Да, имаше кораби, които ги хвана проблема в крачка и не бяха подготвени. Сега вече са, и то много!
От декември до момента имам 8 полета/още толкова резервирани/, и тях ли трябваше да анулирам?

Аз тази година с тези цени мисля да подобрявам рекорди. Досега максимума на круизи за една година беше шест. Тази година съм сигурна, че ще са повече, защото сега е момента.

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 17:17 от Bled

# 565
  • Мнения: 4 730
Здравейте, имам нужда от съвет! От Раянеър направиха промяна на полета на отиване към круиза. Трябваше да кацнем в 8 ч. в Рим, сега се променя на 11:50. Дали е възможно придвижването до Чивитавекия навреме? Ще сме с трансфер директно от летището, но много се притеснявам, а ми искат потвърждение за промяната на резервацията. Круизът тръгва в 19:00 ч.

Ако имате букнат трансфер с кола или автобус от летището директно до круизния терминал на Чевитавекия, не виждам защо да не успеете. Трябва мин 2-3 часа преди заминаване на кораба да сте на порта. Ако сте с градски транспорт тогава е сложно, може да закъснеете...

# 566
  • Мнения: 62
Bled, lunna pateka, благодаря ви много! Ще пътуваме с децата и не мога да ги освободя за още един ден от училище, да не говорим, че малката ще има матури, направо ще ме убият учителите. Разчитаме на трансфера,  запознахме се с тези хора в Египет и се оказа, че се занимават точно с трансфери в Рим. Вече един път сме били там и бяха много точни, надявам се да няма проблем и този път.

# 567
  • Мнения: 5 490
Bled, lunna pateka, благодаря ви много! Ще пътуваме с децата и не мога да ги освободя за още един ден от училище, да не говорим, че малката ще има матури, направо ще ме убият учителите. Разчитаме на трансфера,  запознахме се с тези хора в Египет и се оказа, че се занимават точно с трансфери в Рим. Вече един път сме били там и бяха много точни, надявам се да няма проблем и този път.

И от мен попътен вятър. А като се върнете и всичко е наред с трансферите, моля да споделиш координати на тези хора, може да потрябват за трансфери в Рим.

# 568
  • Мнения: 62
Цитат
И от мен попътен вятър. А като се върнете и всичко е наред с трансферите, моля да споделиш координати на тези хора, може да потрябват за трансфери в Рим.
Разбира се и благодаря много!

# 569
  • Мнения: 32
Твърдо НЕ!
Дори не мисля по въпроса. Редовно сме подложени на какво ли не.
Резервирах и тръгвам, напук на вируса и тревоги. Така правех и при предишни проблеми.
Изпратиха ми това за предстоящ круиз:


12 дни - 269 евро с таксите!

Bled, аз нямам много време..., на 20-ти март сме с Costa Luminosa от Марсилия... летим на 18-ти, (с две нощувки там и отскачане до Касис е идеята).
На 21-ви дъщеря ни пък има рожден ден, става на 12. 😀  Празникът й ще се падне в Савона...
Приключваме във Венеция с придвижване към Верона - там 2 нощувки и Бергамо - 1 нощувка; транспортът е всякакъв, както се вижда... по летища.. кораб, влакове, шатъли и няколко хотела...
Иии... предвид ситуацията, обаче... (не ми се иска да мисля за канселиране), нооо... няма как да не ми е притеснено... с детето сме!!!
Много разчитам на вашите мнения и съвети! Ще съм изключително благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт