КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 421
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 734
На нашия круиз българин на ръководна позиция на борда ни каза, че и пристанището на Барселона е затворено, не знам дали е истина.

Ние се върнахме преди 3 дни от круиза ни в Дубай. Много се радвам, че хванахме "последния влак", сега не бих тръгнала.
Кораба Аида Прима е прекрасен, най-хубавия, на който сме били досега. Децата и ние се забавлявахме изключително много. Проектиран е много добре и много умно - аквапарка е на закрито, водните пързалки са на 4 дека височина, имат прозрачна част, когато са извън кораба и гледката е страхотна. Ресторантите и храната за просто прекрасни, изключително красива украса на ресторантите и ястията, огромно разнообразие, мнооооого деликатеси и не на проследно място хигена на супер високо ниво. Има бира, бяло и червено вино на корем, с много добро качество. Не се допуска никой, без да са го напръскали по ръцете с дезинфектант или да си ги дезинфекцира пред тях на автомата. Първите дни приборите бяха по масите, но в последствие ги раздаваха лично на хората. Обстановката е неформална, което много ни хареса. Въпреки, че не знаем и дума немски се чувствахме отлично. Даже мъжът и дъщеря ни едната вечер гледаха филма за Аладин в театъра 3 часа, казаха, че се разбирал смисъла и им е било много интересно. В театъра, който е проектиран на 3 дека на средата на кораба и хората минават свободно около него, беше много приятен, шоутата интересни. Едната вечер имаше и шоу "Стани богат", също беше много интересно. Вечер ходехме в пиано бара, всяка вечер имаше различнен тип музика и интересни изпълнители. Запознахме се с 2 от служителите българи и доста поговорихме с тях. Не спирахме в Бахрейн, а останахме 1 ден допълнително в Абу Даби.
Извинявам се, че стана малко дълго, но може да е полезно за някого.
Много съжалявам за провалените ви круизи. Много, много неприятно! Надявам се, че скоро ще отминат тези вируси и ще продължим да се наслаждаваме на този прекрасен начин на пътуване - круизите.
П.П. Благодаря от сърце на момичетата, и особено на Мимчето, за безценната помощ по организирането на круиза и пътуването! Gift Heart

Интересно за Аида, иска ми се да ги пробваме...
От немските сайтове ли взехте круиза и децата безплатно ли плават на Аида? Колко е голяма кабината с прозорец, колкото на Коста ли приблизително?

# 736
  • Мнения: 2 817
До вчера вечерта не беше затворено пристанището в Генуа откъдето тръгва нашият круиз. Днес ще се откажем, защото още не го отменят.

С коя компания сте? Нищо ли няма на сайта им? Не е възможно нищо да няма и то специално за круиз от Италия.

Вчера излезе инфо на сайта на MSC, вече може да се откажем от круиза и да получим сумата като кредит.

# 737
  • София
  • Мнения: 157
Скрит текст:
До вчера вечерта не беше затворено пристанището в Генуа откъдето тръгва нашият круиз. Днес ще се откажем, защото още не го отменят.
[/quote
С коя компания сте? Нищо ли няма на сайта им? Не е възможно нищо да няма и то специално за круиз от Италия.

Вчера излезе инфо на сайта на MSC, вече може да се откажем от круиза и да получим сумата като кредит.
[/quote]
Ева, може ли да посочиш линк за тази информация? Благодаря!

# 738
  • София
  • Мнения: 22
Току-що говорих с фирмата, става въпрос за MSC Америка които връщат сумата като кредит, от фирмата чакат потвърждение за отмяна при положение, че от снощи е затворена Италия, но още няма такова а днес ни е последния срок.

# 739
  • Мнения: 2 817
https://www.msccruisesusa.com/en-us/Cruise-Deals/cruise-assuranc … vuD6oozih9GsKZDDg

Ето, тук го видях. Не знам дали важи за всички круизи на MSC.

# 740
  • София
  • Мнения: 11 575
Това е само за mscusa, който е запазил чрез него или ТА, която е запазила чрез тях, ще важи.

За нас не важи. Чета по групите и много се оплакват и от Австралия, че и за тях не важи, свързали са се с msc тяхното по телефон и са им обяснили, че САЩ са забранили за своите граждани и са издействали за своите граждани канселиране, за другите за момента не важи. Казват да следим сайтовете, ако решат и другите да го въведат.

# 741
  • Мнения: 1 054
неудобства, допълнителни нерви и защо всичко това? ето за това говорим:
https://www.straitstimes.com/singapore/health/coronavirus-cruise … VZKlGjysYOCVWf_jc
кой каквото иска да ме убеждава-в момента не ми се тръгва на круиз

# 742
  • Мнения: 2 817
Ей чудо направиха с тоя вирус. Чак вече започва да става смешно. Италия затварят границите 3 седмици след като пламнаха. И кво от това?! Вече в Испания, Франция, Германия има по 2-3 хиляди болни. Стойте си със затворени граници. 
На моето дете съученик се е върнал онзи ден от Италия, на ски било детето. Утре ще седне до моя син в училище. И какво да направя?! Да се затворим в нас за 3 месеца ли?
Нищо не разбирам. Какви по-страшни грипове и болести е имало, такова чудо никога не е било.
Майната му. Тръгваме и това е. Каква ми е гаранцията, че в метрото няма да се заразя? Дано все пак всичко е наред, имаме и застраховка и така.
Извинявам се за грубия тон, но наистина вече много се изнервих с този вирус.

# 743
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
неудобства, допълнителни нерви и защо всичко това? ето за това говорим:
https://www.straitstimes.com/singapore/health/coronavirus-cruise … VZKlGjysYOCVWf_jc
кой каквото иска да ме убеждава-в момента не ми се тръгва на круиз
Сингапур е една от държавите с тай-адекватни мерки във връзка с предотвратяването на covit-19.До преди една седмица бях там и от кацането до напускането на страната ми се мереше  Т по няколко пъти на ден.Дезифектанти има на всяка крачка free,на всеки вход и изход на сграда,мол,хотел или нещо друго.Чувствах се супер сигурна за здравето ми.В момента съм в Малайзия.
През м.февруари бях 1 седмица в Италия/Венето и Ломбардия/ нямаше никакви предпазни мерки.Карнавала във Венеция,както всяка година гъмжеше от китайци и т.н. от жълтата раса и никой не носеше маска,нито ни е мерил  Т.Просто Европа се оказа се неподготвена за това.

# 744
  • Плевен
  • Мнения: 854
На нашия круиз българин на ръководна позиция на борда ни каза, че и пристанището на Барселона е затворено, не знам дали е истина.

Ние се върнахме преди 3 дни от круиза ни в Дубай. Много се радвам, че хванахме "последния влак", сега не бих тръгнала.
.........
Кораба Аида Прима е прекрасен, най-хубавия, на който сме били досега.
Много съжалявам за провалените ви круизи. Много, много неприятно! Надявам се, че скоро ще отминат тези вируси и ще продължим да се наслаждаваме на този прекрасен начин на пътуване - круизите.
П.П. Благодаря от сърце на момичетата, и особено на Мимчето, за безценната помощ по организирането на круиза и пътуването! Gift Heart

Интересно за Аида, иска ми се да ги пробваме...
От немските сайтове ли взехте круиза и децата безплатно ли плават на Аида? Колко е голяма кабината с прозорец, колкото на Коста ли приблизително?
Да, децата са напълно безплатно, не плащат дори порт такси. Круиза ни струваше 700 Е за четиримата, което си е направо без пари, сам.билети ни бяха по-скъпи. Няма сървис чардж и има вино и бира с храненията без лимит.
Пробвайте, няма да съжалявате. Заради децата е по-хубаво на по-големите кораби, защото има повече забавления. Ние си мислехме, че след Меравиглия няма да ни харесат много други кораби, но този ни хареса в пъти повече. Впрочем, моите не искат вече да чуят за друга компания.
Каютата ни беше вътрешна, доста е малка, но ние само сме спали в нея. Има 13 вида каюти, останалите са по-големи.
Круиза го взех от Сиискенер. Всичко си превеждах с гугъл преводач.

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 09:29 от anyto

# 745
  • Мнения: 1 054
Заради извънредната ситуация в момента, считано от 11.03.2020 г. Costa Cruises отменя всички предстоящи Средиземноморски круизи до 03.04.2020 г. включително.

Цялата сума на резервираното круизно пътуване ще бъде възстановена под формата на ваучер, който може да бъде използван за закупуване на нов круиз в рамките на 12 месеца, считано от датата на оригиналния отменен круиз. Ваучерите не могат да бъдат използвани за круизи, които обхващат като периоди Великден, Коледа, Нова година, както и Околосветски круиз.

 
COSTA възстановяват всички разходи, направени за самолетни билети и/или хотели, пряко свързани с круиза, които не са възстановени от съответните авиокомпании и хотелски вериги. Необходимо е представяне на писмено и официално доказателство за това.

Ще се свържем с всички наши клиенти, които имат резервирани круизни пътувания в този период.

Всички клиенти, които имат вече направени резервации за Средиземноморие за круизи в месеците април, май и юни 2020 г., независимо дали резервираните каюти са Basic или Comfort, ще могат да анулират пътуването си срещу глоба от 50 € на човек до 22 дни преди датата на круиза. Всяка една молба за анулация се разглежда от круизната компания в детайли и по тяхна преценка се оторизира отмяната на пътуването срещу съответната редуцирана глоба от 50 € на човек. Ако остават по-малко от 22 дни, се прилагат стандартните условия по договор;

Между 21 и 15 дни преди отплаване - 75% от стойността на круиза;
14 или по-малко дни преди отплаване - 100% от стойността на круиза;
Costa Cruises отменят всички свои круизи до Китай до средата на март 2020. Всички засегнати клиенти, които са резервирали круиз в този регион, ще получат 100% от парите си обратно.

Costa Cruises предлагат възможност за безплатна промяна на имена на пътуващите.

# 746
  • Мнения: 4 734
Много загуби ще понесат компаниите заради този вирус, но и туристите ще понесат загуби не само парични, но и психически... Как да тръгнеш спокойно на круиз или на екскурзия при тази паника, при тези карантини и въобще от опасността да се заразиш някъде на път. В същото време си вложил пари, взел си отпуска, загубил си време за проучване на маршрути и т.н. И до колко време ще я караме така, като гледам скоро няма да се успокоят нещата... А и "сигурни" дестинации няма, човек не знае къде да пътува без риск и притeснение... Rolling Eyes

# 747
  • Мнения: 1 114
Дано не съм лош пророк, но ако много не мутира вируса, историята показва средно 2 години на всеки 50 години.

# 748
  • Мнения: 5 490
Много загуби ще понесат компаниите заради този вирус, но и туристите ще понесат загуби не само парични, но и психически... Как да тръгнеш спокойно на круиз или на екскурзия при тази паника, при тези карантини и въобще от опасността да се заразиш някъде на път. В същото време си вложил пари, взел си отпуска, загубил си време за проучване на маршрути и т.н. И до колко време ще я караме така, като гледам скоро няма да се успокоят нещата... А и "сигурни" дестинации няма, човек не знае къде да пътува без риск и притeснение... Rolling Eyes

Напоследък си дадох сметка, че много се преувеличиха нещата с този вирус, ескалираха и проблемът не е във вируса - за целта си има медицински застраховки за пътуване в чужбина, които аз задължително винаги правя, а точно в това, че карантинират дестинации, кораби.... Ето в това ми е на мен проблема, а не, че може да хвана грип. То грип навсякъде мога да хвана и Корона грипът не е някакво чудо невиждано - грип като грип, всяка година си имаме такива.

# 749
  • София
  • Мнения: 11 575
Ние досега никога не сме правили пълни застраховки, може би, защото ни е и първи круиз и не го бяхме мислили толкова, правим си абсолютно винаги точно преди заминаване в Алианц Помощ при пътуване, здравни за дните на престой, даже съм ги използвала и наистина ми покриха всички разходи по престой в болница.
Като чета обаче сега много хора казват, че не покриват коронавирус, защото СЗО са обявили пандемия, ще си питам и в Алианц, дано не ни зарежат, ако се наложи..

Общи условия

Активация на акаунт