КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 315
  • 756
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 730
И аз искам круиз за по 50 евро на ден на човек, но отдавна не срещам такива... Само last minute...
Казвайте ги тия оферти... Smile

# 91
  • София
  • Мнения: 142
Това с 50 евро на ден звучи чудесно, но доста нереално. Ако резервираш само на ласт мин или дебнеш само промоции има как, Но тогава си много ограничен откъм дати и/или маршрути. На мен ми се иска лятото да идем на един круиз по Фиордите и като гледам цените как се движат - стартират от по над 100евро на ден на човек за вътрешна каюта... Ще се радвам, ако някой успял да ги посети да сподели кога и от къде е намерил споменатат от 50 евро цена.

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Аз бях, с Коста Фаеолоза, която не беше толкова зле, колкото описват (дупките в храненето си ги има, де, което не ми харесва в Коста), бях за по 500 Евро на човек за 7 дни. По евтина от тази цена никога не съм виждала. Не може там за 50, в скандинавието е адски скъпо и това би било подарък.

# 93
  • Мнения: 1 054
Това с 50 евро на ден си е само условно, все пак за фиорди и Скандинавия такивацени няма. Имаше преди, но сега не откривам. На пък нещо частично може. Например което направих преди два месеца от Стокхолм до Барселона с Коста Маджика, бе 12 дни на 611 евро вътрешна,видях Стокхолм, Копенхаген и по маршрута Амстердам, Харвич, Ле хавър, Лисабон и Барса. Там сезона е твърде малък има малко предлагане и за това държат такива цени. виж в класическо средиземноморие мога да ви посоча цени под 50 евро, също така и репозишън от Европа към Кариби обратно, но там са от 14 дни нагоре, както и полетите за отиване-връщане също са по-скъпи.

# 94
  • Мнения: 289
Много зависи от сезона. През лятото и ваканциите цените са по-високи. Ние запазихме предколеден круиз с Costa Smeralda. Каюта с балкон излезе по 46 евро на човек на нощувка. Вътрешните бяха по 40 евро.
Скандинавски круиз за под 50 евро ще е много много трудно.

# 95
  • София
  • Мнения: 142
Това с 50 евро на ден си е само условно, все пак за фиорди и Скандинавия такивацени няма. Имаше преди, но сега не откривам. На пък нещо частично може. Например което направих преди два месеца от Стокхолм до Барселона с Коста Маджика, бе 12 дни на 611 евро вътрешна,видях Стокхолм, Копенхаген и по маршрута Амстердам, Харвич, Ле хавър, Лисабон и Барса. Там сезона е твърде малък има малко предлагане и за това държат такива цени. виж в класическо средиземноморие мога да ви посоча цени под 50 евро, също така и репозишън от Европа към Кариби обратно, но там са от 14 дни нагоре, както и полетите за отиване-връщане също са по-скъпи.

Да но класическото средиземноморие като го направиш 1-2 пъти и си покрил всички дестинации. За мен основното в пътуването е да видя нови и интересни места. Тоест аз избирам маршрута на първо място и след това вече гледам коя компания какво предлага за региона. Аз предпочитам да отида на 1 круиз с нови за мен дестинации пред това да направя 2 промоционални на места, които съм посетила.

# 96
  • Плевен
  • Мнения: 854
Добро утро и от мен! Следя темата редовно.
Ето, сега съпругът ми иска да ходим на автобусна екскурзиа, но аз само круизи са ми в главата. Smile

Искам да питам дали на черен петък има изгодни круизи? Сякаш си спомням, че минали години имаше повече полети и хотели на черния петък, круизите не помня как бяха?

Да, кораба е важен, заради дните на вода, ако е лошо времето и заради вечерните забавления. Ние на последния круиз бяхме с ПиО круизес. Там много ни хареса, защото по цял ден има много състезания и игри - и индивидуални и семейни. Ние доста се включвахме, моите момчета спечелиха няколко състезания и сега си имаме доста интересни сувенири от кораба. И англичаните бяха много готини - дори възрастните се включваха с голяма енергия и хъс в игрите и се забавляваха от сърце. Hearts

Сега съм хвърлила око на Коста Диадема около Дубай през февруари-март. Моля който е ходил да сподели за придвижването. С коя компания пътувахте? Гледам Уиз, но полетите им са през 3 дни и трябва да се пристигне същия ден. Когато корабът нощува в Дубай кога е най-късния час, в който можем да се качим?
Ние засега сме били най-много с МСЦ, но си мисля, че Диадема  няма да ни разочарова.
Прекрасен ден на всички!

# 97
  • Мнения: 4 730
Тия дни се качвам на Диадема, ще пиша после как е кораба в сравнение с другите на Коста...
За Дубай летяхме с Wizz, сега има полети с Flydubai, провери как е с тях...
Ние за 2020 май пак екскурзия в Азия замисляме... Че круизите там са много скъпи... Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 98
  • София
  • Мнения: 1 272
Това с 50 евро на ден звучи чудесно, но доста нереално. Ако резервираш само на ласт мин или дебнеш само промоции има как...
Айде сега, като лисицата и гроздето......много си е реално даже и не е ласт минит.
Ще ви дам офертата, като резервирам аз, че не знам колко кабини има - да не ми отмъкне някой под носа предложението Simple Smile)))
Написах около 50 евро - при 3-но настаняване е 48 евро на ден, при двойно - 57.
Това е прекрасна цена за топло време(в смисъл да става за плаж).

# 99
  • София
  • Мнения: 142
Това с 50 евро на ден звучи чудесно, но доста нереално. Ако резервираш само на ласт мин или дебнеш само промоции има как...
Айде сега, като лисицата и гроздето......много си е реално даже и не е ласт минит.
Ще ви дам офертата, като резервирам аз, че не знам колко кабини има - да не ми отмъкне някой под носа предложението Simple Smile)))
Написах около 50 евро - при 3-но настаняване е 48 евро на ден, при двойно - 57.
Това е прекрасна цена за топло време(в смисъл да става за плаж).

Аз знам, че е реално, но това важи за определени региони според мен. Аз сега съм се насочила към Норвегия или Балтийски столици и там цените са просто високи. Ако говорим за класическо средиземноморие съм съгласна.

През януари бяхме на Сплендида в Персийския залив за по 44 евро на вечер в каюта с балкон, но беше на разпродажба запазено месец преди отплаването. Ако държиш на определан дата, регион или кораб е много трудно да изпадне и супер цена...ако просто дебнеш за изгодна оферта без да имаш претенции кога, къде и с какво ще пътуваш възможности има безкрай. Точно на този принцип съвсем имулсивно запазих следващия ни круиз тръгващ след 2 седмици. Просто беше много изкушаваща оферта и реших да я взема.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 272
Аз знам, че е реално, но това важи за определени региони според мен. Аз сега съм се насочила към Норвегия или Балтийски столици и там цените са просто високи. Ако говорим за класическо средиземноморие съм съгласна.

През януари бяхме на Сплендида в Персийския залив за по 44 евро на вечер в каюта с балкон, но беше на разпродажба запазено месец преди отплаването. Ако държиш на определан дата, регион или кораб е много трудно да изпадне и супер цена...ако просто дебнеш за изгодна оферта без да имаш претенции кога, къде и с какво ще пътуваш възможности има безкрай. Точно на този принцип съвсем имулсивно запазих следващия ни круиз тръгващ след 2 седмици. Просто беше много изкушаваща оферта и реших да я взема.
Има круизи, които традиционно държат високи цени - фиордите са емблематични. Те не са и толкова много, та си трябва планиране. Средиземноморието през лятото също държи цени - костите и ем-ес-чи за около 500 евра, а останалите повече. Така че, 50 евро на ден си е сделка.
Ние вече почти не гледаме за 7 дневни, да не говорим за по-къси - искам достатъчно време за почивка на кораба и в портовете. И не ми пречи, че съм била по 5-6 пъти на някое европейско пристанище - на повечето винаги има какво да се види.
Нашите почивки вече са круизи, така че ми е нужен дълъг маршрут и време за плаж.

# 101
  • Мнения: 2 817
Дами, моля кажете къде мога да намеря снимки и мнения за допълнителните екскурзии на MSC?

И още едно питане - качих си мобилната версия MSC for me, но като тръгна да разглеждам допълнителните екскурзии ми излиза съобщение "ERROR- Agency office and booking office are different". Какво ли значи това?

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 10:16 от ЕваНиколова

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
Ако правилно помня, MSC for me работи само за по- новите кораби.
За мнения, погледни в cruisecritic.

# 103
  • Мнения: 1 054
и като захванахме темата за намирането на евтини круизи с условна граница до 50 евро на ден, искам да отбележа, че цената може да бъде намалена от тази която виждате като каталожна при резервиране на определени типове каюти с до 20 % с наличието на клубно ниво. Например при Коста кроичере нивата от перла нагоре до диамант дават такива отстъпки за клас премиум, където има включени пакети напитки и така даден круиз може да ви излезне в пакет с напитки като цена толкова колкото без напитки. пакета Бриндиамо струва 180 евро за седем дни, ако го добавите при резервация, няма 15 % сервиз, който ще ви бъде начислен ако го заявите когато се качите на борда. За наптките сме говорили много пъти тук, но истината е че ако все пак искате да имате хубаво преживяване на борда и да не се замисляте колко струва еспресото, чашата вино и освежаващите напитки около басейна е хубаво да ги имате. Въпрос на избор, разбира се. Както се казва в някой форуми: не е важно колко пари ще дадете да се качите на кораба, а колко ще ви поискат преди да слезете. Затова и в някой сайтове и отделни круиз линии предлагат цени с включени напитки, такси сервиз, че даже и интернет, екскурзии и пр. та в заключение искам да отбележа, че на пръв прочит евтиният круиз може да излезне доста скъп, ако към всичко това което изписах добавя и отдалечеността или трудността на пристанището. Наистина има пристанища от които отплаванията са по-начало по евтини от класическите до които се стига лесно, но да дадем пример с един Бремерхавен, Германия или Ле Хавър, Франция, че даже и Марсилия.

# 104
  • Мнения: 1 323
Домино донякъде е прав. Но ето, МСЦ искат по 273Е на човек за пакет напитки за 7 дни. Къде ми е сметката да ги платя, при положение, че сутринта закусваме и има безплатно кафе, пък дори и да не ни харесва, ще си купим еспресо. 2-3, дори и 5 Е да е. След това слизаме и сме почти целия ден в града. Вечерта да изпием по чаша вино за вечеря, и после по 1 коктейл, евентуално. Ами както и да го смятам, повече от 15 - 17 Е на човек на ден за напитки няма да похарчим.
Но пък това е за нас. Може да има хора, които се наливат с кафета и вечерта с алкохол. За тях, може би е изгоден пакета.

Общи условия

Активация на акаунт