1 АЕГ - тема 3

  • 64 935
  • 768
  •   1
Отговори
# 105
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Това са били условията за стипендията за втория срок
https://www.fels-sofia.org/media/files/10%20001_organized.pdf

# 106
  • София
  • Мнения: 98
Това са били условията за стипендията за втория срок
https://www.fels-sofia.org/media/files/10%20001_organized.pdf

Много благодаря за информацията.

# 107
  • Мнения: X
votimoet, паралелките в гимназията са равностойни, избирайте втори език и се молете да се паднете при най-добрите преподаватели.
Зная, че битува мнение как френската и руската били по-слабите, защото се влизало и с по-нисък бал. Пълни гупости са това. Тази година френската, в която беше синът ми, завърши с най-висок успех във випуска - 5,72.
Благодаря за този отзив. Моята девойка сега завърши 7 клас и точно тази паралелка е първото и желание: АЕ ФЕ БЕЛ. На второ ще сложи същата, но с МАТ. Непоклатима е, това иска. Балът се очаква да е достатъчен и е важно да сме сигурни, че това е добър избор.
Имате ли представа този трети профил, който е обявен за паралелките дали елиминира частично избора на профили след 10 клас? Т.е. когато избират в 10 клас, ще избират само още един или ще бъдат два, както е обявено на сайта?

# 108
  • София
  • Мнения: 6 094
Не очаквайте да стигнете високо ниво на втория език, какъвто и да е учителят. Часовете са малко.
Моят син ходеше на ФЕ извън училище.

Не зная как ще са профилите. По старата програма и избирахме паралелка с четири такива.

# 109
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Тъй като и ние сме се насочили към 1 АЕГ, тази година третият профил не отпада ли
https://www.fels-sofia.org/bg/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC-211#
 Тук пише, че сега ще бъдат разделени само по език, а в 10 клас ще избират профилите.

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 22:33 от googlish

# 110
  • София
  • Мнения: 1 686
Не очаквайте да стигнете високо ниво на втория език, какъвто и да е учителят. Часовете са малко.
Моят син ходеше на ФЕ извън училище.

За френския може и да е така. И аз преди 25 години научих твърде малко френски.
Но ако изберете испански за втори език и ви се падне г-жа Линдова, няма да е така. Изключителен преподавател, достоен за поклон! Учител по призвание! Просто думите са слаби за нейния професионализъм. И синът ми е възхитен от нея. Ако им преподава още 2 години – 11 и 12 клас, за което горещо се надявам, ще имат абсолютна стабилна основа по езика, върху която могат да градят и сами впоследствие. И това без грам чужда помощ (имам предвид допълнителни уроци). И без напрежение, но с постоянство и изисквания.

# 111
  • Мнения: 118
Не очаквайте да стигнете високо ниво на втория език, какъвто и да е учителят. Часовете са малко.
Моят син ходеше на ФЕ извън училище.

За френския може и да е така. И аз преди 25 години научих твърде малко френски.
Но ако изберете испански за втори език и ви се падне г-жа Линдова, няма да е така. Изключителен преподавател, достоен за поклон! Учител по призвание! Просто думите са слаби за нейния професионализъм. И синът ми е възхитен от нея. Ако им преподава още 2 години – 11 и 12 клас, за което горещо се надявам, ще имат абсолютна стабилна основа по езика, върху която могат да градят и сами впоследствие. И това без грам чужда помощ (имам предвид допълнителни уроци). И без напрежение, но с постоянство и изисквания.

Потвърждавам за Г-жа Линдова по испански/тя е бивш директор на 164  ГПИЕ/. Страхотен преподавател. При нея втория език може да се научи на много добро ниво.

# 112
  • Мнения: X
Да, моя е грешката. Разбира се, че няма трети профил тази година.
Просто гледам справочника с класацията по балове и там има миналогодишни паралелки, с обявени трети профили МАТ/БЕЛ.
За втория език: наясно съм, че няма да постигнат висоти с него. Аз също съм завършила АЕГ и още по мое време вторите езици даваха само начално ниво, колкото да не ни е напълно непознат, т.е. А 2 в най-добрия случай. Ще го готвим и паралелно с школи, то е ясно.

# 113
  • София
  • Мнения: 6 094
Какво разбирате под "добро ниво"? За СУ е необходимо DELE B1. Ще могат ли да го покрият само с училищни знания?

# 114
  • София
  • Мнения: 2 901
Продавам учебници за 8 клас - български, литература, математика, философия, музика, изобразително изкуство, инф. технологии на половин корична цена. Учебниците по английски се продават в канцеларията на училището и децата пишат в тях, така че не могата да се ползват от следващи класове.
Наясно съм, че ще изчакате да мине родителската среща през септември, за да ви потвърдят по кои учебници ще учите.

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 17:14 от Coming 2 life

# 115
  • София
  • Мнения: 2 315
Ако на вас пък ви трябват учебници за 9 клас, пишете на лични! Simple Smile

# 116
  • Мнения: 118
Какво разбирате под "добро ниво"? За СУ е необходимо DELE B1. Ще могат ли да го покрият само с училищни знания?

Дъщеря ми е 10 клас, т.е. 2 години вече учи испански- покриха B1. Преподавателката си има свое темпо и не се съобразява със зададената рамка. Говори им на испански от 1-ия час.Имаше молби от родители в 9 клас  да говори на български, защото децата не разбирали, но тя не се съобрази и се оказа напълно права. Наистина нивото за втори език е уау. Не съм си и помисляла, че се научава нещо от втория език, но в случая резултата е видим.
Г-жа Линдова твърди , че ученик, който учи системно ще може да покрие DELE B1 само с училищни знания. Аз не знам дали е така и най-вероятно ще я запиша на курс преди изпита за всеки случай.

# 117
  • София
  • Мнения: 6 094
Настина добро ниво.
Питах сина си до къде би могъл да стигне ученик с само с училищни знания по ФЕ. Отговорът му беше, че единици биха могли да покрият DELF B1 и то само, ако работят много, много, ама много сериозно.

# 118
  • Мнения: 118
Настина добро ниво.
Питах сина си до къде би могъл да стигне ученик с само с училищни знания по ФЕ. Отговорът му беше, че единици биха могли да покрият DELF B1 и то само, ако работят много, много, ама много сериозно.

По мое мнение френския е доста по-труден.

# 119
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Така като се захванали втория език - как са преподавателите по немски език, колко и как се учи?

Общи условия

Активация на акаунт