1 АЕГ - тема 3

  • 64 978
  • 768
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 98
Настина добро ниво.
Питах сина си до къде би могъл да стигне ученик с само с училищни знания по ФЕ. Отговорът му беше, че единици биха могли да покрият DELF B1 и то само, ако работят много, много, ама много сериозно.

По мое мнение френския е доста по-труден.
Според мен просто преподавателите по испански в училището са много силни.

# 121
  • Мнения: 5 234
А по немски как са преподавателите?
Униформите постоянно ли се носят или в определени дни?

# 122
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 401
Униформите постоянно ли се носят или в определени дни?

Носенето на униформа в Първа е малко проформа. На официални сбирки трябва да са с униформата, на първия учебен ден - също. През останалото време - нищо задължително няма. Класният на моя син им беше казал да си изберат един ден, в който да са с униформа в училище. През останалите дни - можеха и ходеха без  (въпреки че на сайта на училището изрично имаше новина, че всеки понеделник е ден за униформи).Rolling Eyes Не ги следят стриктно.

# 123
  • Мнения: 95
Току що подадохме заявлението за кандидатстване на дъщеря ни. Първо желание АЕ/ИЕ, второ - АЕ/ФЕ. Бал - 461 - надявам се да е достатъчен.

# 124
  • София
  • Мнения: 2 333
Успех! Ще чакаме да се похвалите.Wink

# 125
  • sofia
  • Мнения: 1 474
atsekov, чудесни желания за момиче ( май в седмокласната тема бяхте споменали, че сте с девойка). Там има няколко списващи, с които имаме общи възгледи и ми е много приятно да ги видя и в тази тема.
   Аз чакам някоя добра душа да каже за преподавателите по немски впечатления😁

# 126
  • София
  • Мнения: 2 333
Освен аз да съм тази добра душа:), ама няма много с какво да ви зарадвам. Синът ми е при г-жа Кръстанова, 9 клас. Аз очаквах повече. Не е много взискателна, не ги претоварва, вървят си едно такова лежерно....Бях готова да му помагам да наваксва, но той си се справя чусесно с това “темпо”. Ясно е, че ще трябва да го запиша на курсове. За другата учителка съм чувала позитивни отзиви, но не мога да коментирам. И назад съм писала - немски език (аз мисля директно да кажа втори език) не може да се научи на добро ниво без помощ от курсове или ЧУ. Все пак и часовете не са достатъчни, за да се очакват чудеса.

# 127
  • Мнения: 95
atsekov, чудесни желания за момиче ( май в седмокласната тема бяхте споменали, че сте с девойка). Там има няколко списващи, с които имаме общи възгледи и ми е много приятно да ги видя и в тази тема.
   Аз чакам някоя добра душа да каже за преподавателите по немски впечатления😁

Да, с момиче сме. Тя си иска английски с испански (ние с жена ми я навивахме за руската паралелка, ама няма ефект Simple Smile ). Ще се радвам да я видя в това училище Simple Smile Хем тя го желае, хем и на мен ще ми е романтично-носталгично да стъпя в двора му 28 години след като го завърших аз Simple Smile

# 128
  • Мнения: X
И ние наредихме желанията, но точно обратно. Първо АЕ/ФЕ, второ АЕ/ИЕ и нататък всички други паралелки. Мога да помагам по френски, а ако темпото ни е бавно сме решили да я подпомогнем с курсове във ФИ.
Надявам се всичко за нас да приключи още на първо класиране.
Успех на всички, училището е чудесно според мен!

# 129
  • Мнения: 95
И ние наредихме желанията, но точно обратно. Първо АЕ/ФЕ, второ АЕ/ИЕ и нататък всички други паралелки. Мога да помагам по френски, а ако темпото ни е бавно сме решили да я подпомогнем с курсове във ФИ.
Надявам се всичко за нас да приключи още на първо класиране.
Успех на всички, училището е чудесно според мен!

При нас са испански, френски и руски. Към немския няма интерес. Все ще стигне за някой от вариантите.

Успех и на вас!

# 130
  • София
  • Мнения: 584
Ако имате намерение, децата ви да учат извън България, най-добре изберете комбинация с АЕ, НЕ, РЕ.
Е, освен ако не се целите в Сорбоната!🙂

# 131
  • Мнения: 95
Ако имате намерение, децата ви да учат извън България, най-добре изберете комбинация с АЕ, НЕ, РЕ.
Е, освен ако не се целите в Сорбоната!🙂

Има време, а и си мисля, че ще учат в програма с английски език на преподаване - Холандия ми е личен фаворит (може би защото и аз съм учил там). Вторият език е бонус и няма да го научат само в гимназията (и курсове ще си трябват). Аз лично мисля, че руският в най-полезен, защото е труден за западноевропейците и дава голямо предимство. Ама моята си иска латински езици, освен английския Simple Smile

# 132
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Като си говорихме с моя младеж за езиците му изтъкнах, че на руски има изключително ценна и хубава научна литература, за всяка област, която човек го вълнува. Както и видео уроци, филми и т.н.  Но незнам тези главици могат ли да претеглят толкова точно нещата, то аз съвсем не мога...

# 133
  • Мнения: 95
Като си говорихме с моя младеж за езиците му изтъкнах, че на руски има изключително ценна и хубава научна литература, за всяка област, която човек го вълнува. Както и видео уроци, филми и т.н.  Но незнам тези главици могат ли да претеглят толкова точно нещата, то аз съвсем не мога...

Хич не могат и не искат.... Моята е арт тип и иска да пее и на испански - това й е основния мотив за ИЕ. А пък френския й звучал много “любовно” и понеже това я вълнува най-силно - хайде другото желание - АЕ/ФЕ. Simple Smile

# 134
  • София
  • Мнения: 2 333
Аз лично като търся информация, английският и немският са ми предостатъчни:) Винаги мога да потърся нещо и на руски, но никога не го правя. А немският ми е много по-полезен и в ежедневието и в работата, от изучавания 12 години насила руски. Лично мнение де, не ангажирам никого с него, защото има хора, които си го ползват, харесват и обичат;).

Общи условия

Активация на акаунт