1 АЕГ - тема 3

  • 63 323
  • 768
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 18
Здравейте, да върна темата на бележниците.  Моят син е в 8 клас. В школото няма нанесено нищо, освен името му и класа, а хартиения му бележник стои в някакъв шкаф в класната стая. Освен оценките му на входните нива по 3 предмета други нямал.  Възможно ли е това се питам? Вашите деца имат ли повече оценки? Правят ли тестове, изпитват ли ги?

# 451
  • Мнения: 50
И моят син е 8 клас. Има две нанесени оценки в школото и други две , различни, нанесени в бележника. Но бележникът си е в него.

# 452
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Някои оценки са нанесени, други не са при нас, но си ги знае. Извън входните нива, две контролни са правили с оценки - по МАТ и АЕ. Иначе по същите предмети, още няколко писмени препитвания за сега, без нанесени оценки. Младежът сподели, че са им казали в началото на учебната година, че контролни ще правят всеки месец, предполагам по график. Иначе изпитвания на дъска си вървят.

# 453
  • София
  • Мнения: 3 823
Някои оценки са нанесени в Школото, други не. Освен тези от входните има и още няколко. Оценките за които знам са не повече от 10.
В началото на миналата година положението беше същото, така че тази не ме учудва това, че в Школото има нанесени няколко.

# 454
  • Мнения: X
При нас са нанесени само оценките по МАТ и АЕ. Нищо друго.
Дано нанесат поне и по БЕЛ, защото това са най-важните предмети в 8 клас.

# 455
  • София
  • Мнения: 607
При моята девойка(8 клас) имат оценки вече на всички входни ( АЕ, МАТ, БЕЛ и ИТ), отделно има оценки от тестове по АЕ и МАТ също така оценка за едно есе по БЕЛ. От всичките тези оценки само господина по МАТ ги е нанесъл в Школо, в хартиеният бележник няма нищо.

# 456
  • София
  • Мнения: 2 839
Практика е оценки да не се нанасят своевременно в Школо. Нанасят ги наведнъж. И понякога грешно. Хартиен бележник не съм виждала попълнен.

# 457
  • София
  • Мнения: 607
Vrabcho, относно темата за контакта в училище точно двата 8 класа с ФЕ  играят заедно щафетни игри, та си имат контакт и то дет  се казва фейс  ту фейс . За мен като човек, който работи в болница не е проблем, защото можеш да се заразиш навсякъде все пак е респираторен  вирус. А политиката на училището да не тръби за всеки  случай по-скоро я одобрявам, защото само излишна паника се всява.

# 458
  • София
  • Мнения: 2 839
Аз пък смятам, че трябва да сме информирани за карантинираните класове. Така лесно се проследяват контакти  при проблем. От училището на малката всяка седмица получаваме в Школо информация от директорката по този въпрос. Така съм по-спокойна. Според мен конспиративното прикриване на факти довежда до по-голяма паника.

# 459
  • Мнения: 4 915
Класът на щерката - 10д, е под карантина до 01.11 заради болен съученик.

# 460
  • sofia
  • Мнения: 1 474
И в 12 клас има един карантиниран клас, пак заради болен ученик. Нашите осмокласници са имали празен час по английска граматика, надявам се младият учител да е добре и отсъствието да е заради други причини.

# 461
  • Мнения: 50
И нашият 8 клас най-вероятно няма да има граматика следващата седмица, казали им, че Мартин Петков е болен.

# 462
  • sofia
  • Мнения: 1 474
А как се решава въпросът с отсъстващи учители? Никой ли не замества? В старото училище в такива ситуации все ги занимаваха с нещо, в краен случай влизаше психолога и разговаряха на разни теми.

# 463
  • Мнения: 50
Тук явно не е така, в четвъртък нямаха БЕЛ, ходиха само за 2 модула.

# 464
  • Мнения: 15
Четейки вълненията на новопостъпилите родители, бих ви посъветвала да оставите навиците си от основните училища в тях. Т.е. вече сте в гимназия и е наивно да очаквате същото количество и качество на информация като в основните училища. В гимназията се работи с големи хора. съответно и с интелигентни и спокойни родители. Така че настройте си очакванията спрямо вида училище и всичко ще е наред Simple Smile Със здраве на всички.

Общи условия

Активация на акаунт