Американски колеж - осемнадесета тема

  • 41 285
  • 753
  •   1
Отговори
# 105
  • софия
  • Мнения: 4 985
Четвъртък и петък са неучебни дни, но децата са получили мейл за закуската с президента, за учениците от президент лист, че ще бъде в четвъртък.

# 106
  • Мнения: 66
Моля за съват .Налага ни се да пътуваме през декември и синът ни ще отсъства 5 дни от училище.Той днес отида да вземе формуляр за да мине през учителите и да му подпешат разрешение за да отсъства.Казали са му ,че може само 3 дни да го няма по семейни причини.А за 5 е недопустимо.ОТ него знам,че доста деца отсъстват и то по много повече дни,не заради боледуване.Сега съм на кръстопът какво да направя.Двамата с мъжа ми сме лекари-бележка по болест е най лесното за нас,но мислех да бъде всичко по официалния ред.Някой да сподели ,ако е имал подобен казус.Какво да направя...

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 21:42 от Juliana Ilieva

# 107
  • Мнения: 5 425
Моля за съват .Налага ни се да пътуваме през декември и синът ни ще отсъства 5 дни от училище.Той днес отида да вземе формуляр за да мине през учителите и да му подпешат разрешение за да отсъства.Казали са му ,че може само 3 дни да го няма по семейни причини.А за 5 е недопустимо.ОТ него знам,че доста деца отсъстват и то по много повече дни,не заради боледуване.Сега съм на кръстопът какво да направя.Дамата с мъжа ми сме лекари-бележка по болест е най лесното за нас,но мислех да бъде всичко по официалния ред.Някой да сподели ,ако е имал подобен казус.Какво да направя...
Бих Ви посъветвал да се обадите до Декана и да изложите въпроса, след което да попитате какво може да се направи. Ако нямате някакви по-сериозни проблеми в ученето или от дисциплинарен характер, мисля че ще се намери решение.

# 108
  • Мнения: 7 159
Скрит текст:
Моля за съвет .Налага ни се да пътуваме през декември и синът ни ще отсъства 5 дни от училище.Той днес отида да вземе формуляр за да мине през учителите и да му подпечатат разрешение за да отсъства.Казали са му ,че може само 3 дни да го няма по семейни причини.А за 5 е недопустимо.ОТ него знам,че доста деца отсъстват и то по много повече дни,не заради боледуване.Сега съм на кръстопът какво да направя.Двамата с мъжа ми сме лекари-бележка по болест е най лесното за нас, но мислех да бъде всичко по официалния ред. Някой да сподели ,ако е имал подобен казус.Какво да направя...
Самият факт, че питате в публичен форум и най-вероятно с истинското си име, предполага, че трябва да спазите официалния път за отсъствието си през месец декември. Дано ме разбрахте какво Ви казвам.

Чувам за добри промени благодарение на новия Декан. Дано! Пожелавам му успех!

# 109
  • софия
  • Мнения: 25 458
Вчера на отворените врати беше старият декан. Учудих се, очаквах да видя новия, но може би той е от следващата година. Щеше да ми бъде интересно да го чуя.

# 110
  • Мнения: 7 159
Вчера на отворените врати беше старият декан. Учудих се, очаквах да видя новия, но може би той е от следващата година. Щеше да ми бъде интересно да го чуя.
Ами някой с ученик в колежа да каже.
Аз имам друга информация, но понеже нямам дете в АК, не знам колко е достоверна. Smile

# 111
  • София
  • Мнения: 9 558
Попитах колежанката. Старият декан не е в училището.
Звънче, да не се бъркате с президента?

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 22:39 от rosi_ta

# 112
  • София
  • Мнения: 16 194
Мисля, че (като мен) бърка деканите Simple Smile. Имало един общ, който отговаря за дисциплината и организацията, и отделно други декани на всеки випуск.

# 113
  • софия
  • Мнения: 25 458
Да, извинявам се, грешката е моя. Президентът Юинг беше, а не декан Crazy (по някаква моя опростенческа представа декан = директор и тук изведнъж се появява и президент)

# 114
  • Мнения: 120
Здравейте,

позволявам си да пиша в темата, защото се отнася за дете от Колежа  - Кольо Тонков, който има нужда от помощ. Кольо претърпя катастрофа в началото на лятото, след която е в кома и до настоящия момент. В четвъртък  - 28.11., приятели на семейството организират благотворителен концерт за събиране на средства.
Мястото на събитието е: Дом на културата "Искър" - гр. София, ж.к. Дружба 1, бул. Кръстю Пастухов № 23.
Началният час е 19.00 ч., а цената на входа е 10.00 лева.
Все още има свободни места и който има желание може да се включи.

# 115
  • София
  • Мнения: 5 014
Здравейте,

позволявам си да пиша в темата, защото се отнася за дете от Колежа  - Кольо Тонков, който има нужда от помощ. Кольо претърпя катастрофа в началото на лятото, след която е в кома и до настоящия момент. В четвъртък  - 28.11., приятели на семейството организират благотворителен концерт за събиране на средства.
Мястото на събитието е: Дом на културата "Искър" - гр. София, ж.к. Дружба 1, бул. Кръстю Пастухов № 23.
Началният час е 19.00 ч., а цената на входа е 10.00 лева.
Все още има свободни места и който има желание може да се включи.

БЛАГОТВОРИТЕЛЕН КОНЦЕРТ
Да помогнем на Кольо

28 Ноември 2019г. от 19:00 ч. в Дом на културата „Искър“
Цена: 10 лв.

В началото на лятото 19 годишният Кольо Тонков претърпява тежка катастрофа, в следствие на която изпада в кома. За съжаление, почти три месеца по-късно неговото състояние не се подобрява и той има нужда от хоспитализация с процедури в барокамера и евентуално лечение в чужбина.
Към момента, за започване на тези процедури семейството на Кольо се нуждае от средства. В подкрепа възстановяването на Кольо можете да дарите по сметката на баща му:

Име: Тонко Колев Тонков
IBAN: BG 24 BUIN 9561 1000 6358 78
BIC: BUINBGSF
Гр. Ловеч, 5500 ул. "Сливница" 13


http://www.ticketportal.bg/podujatie_search.asp?ID=44727&fbc … HuaUi5JYoAZcASv0g

# 116
  • София
  • Мнения: 545
Кои ученици влизат в президентския списък за закуска - всички отличници (6.00) от всички класове?

# 117
  • София
  • Мнения: 16 194
Без 8 клас. Гледа се успеха от предния семестър.

# 118
  • Мнения: 232
на 2рата годишнина от инцидента с моя син тогава 8кл в АК, публикувам част от стар пост.  Пожелавам успехи на всички деца и техните родители.  Децата ни заслужават най-добрата грижа.  Такава не беше дадена на моето дете в АК.

От архива на БГ-мамма тема 10 мнение на потребител и моят отговор.

*******Цитат на: dechy в вт, 16 яну 2018, 16:20
Toчно щях да пиша нещо подобно на това, което peneva е написала малко по-нагоре. Мислех си, че аз нещо не съм дочела и довидяла. Ама как така учителите, ръководството на колежа, психологът и всички са виновни, че не са си свършили работата и не са информирали, а родителите и семейството, които познават детето си, заедно са всяка вечер, в събота и в неделя нищо не са разбрали и нищо не им е направило впечатление?!
Мен ме разкъсахте, че съм пускала синът ми да ходи в барове, при положение, че имам определени изисквания, вземаме го от там, контролираме го,  а в този случай всички са странно толеранти към поведението на семейството. ******

Наистина нищо не ми направи впечатление и не съм лош родител. 

Живеем с други възрастни хора.  Вечер сядаме заедно на масата.  Майка ми правеше топла закуска на сина ми, защото иначе закусваше само мюсли.  Освен последната седмица преди инцидента, когато ставането беше по-сложно, не сме го видели нещастен сериозно + когато спира интернета.

Освен това, което аз казах на колежа (резултат позитивен за медикамент, който се съдържа в ксанакс), защото те иначе нямаше как да знаят (медицинските резултати не са обществени) не е имало ден или ситуация, в които да се усъмня че нещо не е наред.  От колежа нищо не ми казаха преди инцидента. 

И това е нещото което се опитвам да обясня тука без да правя другите виновни.  Има няколко варианта защо не ми е направило впечатление:
1. Нищо не се е случвало, филма с наркотиците е бил странен начин да станеш известен. И така учителите не са знаели, за да кажат?
2. Нещо се е случвало и учителите/ ръководството са знаели.
3. Имаме наркоман феномен, който влиза в АК, работи цяло лято, плува като луд, става в 5.00, за периода 15.09 до 29.11 има само едно закъснение, въпреки БДЖ (отсъства само в дни с грип/ всички вкъщи го изкарахме, от 29.11 до 14.12 деканата го води с извинени), има 1 мемо за домашно и 1 мемо за пропусната консултация.
И докато се вихреше дискусията тук за теста по математика, аз се подсмихвах щото не беше с 2ка

И затова изрично разказах и за моето отношение към случая на купона и с другото дете, което мислех че е дете на безотговорни музиканти.  Аз реших, че това е чужд проблем, не дружи с това дете, представи си, че не се случва.

Но един ден на мен ми се случи и детето ми можеше да умре.
Ако някой е виновен, че е мълчал, това съм аз и затова сега говоря.

Защото мълчанието убива деца.

# 119
  • Мнения: 5 425
на 2рата годишнина от инцидента с моя син тогава 8кл в АК, публикувам част от стар пост.  Пожелавам успехи на всички деца и техните родители.  Децата ни заслужават най-добрата грижа.  Такава не беше дадена на моето дете в АК.
Извинете, Мими, но Вие отправяте много тежко обвинение към колежа, а именно, че не е дал на Вашето дете най-добрата грижа, която то е заслужавало. Редно е да уточните, каква конкретно грижа (или грижи) сте очаквали, но не сте получили, моля?

Общи условия

Активация на акаунт