Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 11

  • 43 063
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 130
Съгласна съм, че в Сф е трудно да се намери фризьор, маникюрист и прочие. Живея в нов град в дълбоката провинция, но още не съм се престрашила при нов фризьор. Иначе едната ми фризьорка си ходи на курсове, въпреки че има дете и учи задочно. И все е трудно да си запазиш час при нея и когато съм била за боядисване телефона й звъни поне 3-4 пъти да я питат кога може да ги вземе. Който иска да се развива, го прави. Извинението на другите фризьори е най-често чист мързел. Случва се и да не могат наистина нещо, но рядко.

# 721
  • София
  • Мнения: 3 839
Bonibon_, това е профилът на момичето, доколкото знам работи във Vogbeauty studio, но не съм я посещавала все още, само знам, че практикува airtouch кичури: Ivanka Cumanova

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 13:07 от Lizia

# 722
  • Мнения: 14 788
О и при нас са зле. Квото са научили преди 20-30 години,това е. А новостите за тях са измишльотини.
Аз също ходих при една,супер,само връхчета,ок. Втория път... майка плаче! Остави,че и дължината ми скъси много,но и филира ужасно много,а горния пласт ми бешее 5-6 см. ММ ми вика ми ти що мълча,а не й каза,ама тя като е резнала един кичур,после й да казвам... 🤣🙈 Коса е,расте,но ме беше яд. Сега още събирам смелост да ида,че пак ще е нов фризьор ии не знам какво ще ми причини. 🤪

# 723
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Една приятелка се кълне в боята Inebrya, че не била като другите и почти не се отмивала. Тя има и безамонячна, и амонячна.
От както пробвах безамонячния син тонер (нямаха от този, който ползвам обичайно) се вкюбих в марката.
За съжаление нямат моя цвят боя при безамонячните, но пък си накупих от тонера да не би да свърши.

Влюбих се и в сапфирената серия

# 724
  • Мнения: 1 998
Този тонер как се използва ?

в БГ има ли курсове само за колористика ? или трябва да изкараш фризьорски курс с всичките други умения ...
Въобще какво е нужно в нашата мила страна да станеш фризьор ?

# 725
  • София
  • Мнения: 3 839
Очевидно само някакъв курс от няколко месеца е достатъчен у нас да станеш фризьор.
Да, има курс по колористика, даже в момента гледах, че един популярен фризьор рекламира такъв курс във фейсбук, за вече действащи фризьори, които искат да се усъвършенстват.
Иначе които работят с определена марка продукти в салона, уж все ходят на разни семинари и фирмени обучения, но като гледам, на тях само им представят разни продукти, не ги научават на нищо ново.
Не знам, в последните години откакто на мода излязоха омбре, балеаж, babylights, airtouch и т.н, лъсна колко всъщност малко знаят и могат мнозинството от тях. Преди това нямаше чак такива специфични техники и изискванията бяха по-скромни. Макар че всичко ново е добре забравено старо.

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 19:50 от Lizia

# 726
  • Мнения: 3 271
Моята ужасна подстрижка я направи човек, който дълги години се обучава. Който не става, не става. Брат на гримьора Мис Бони. Филирана като наръфана. ММ казва като опърлена съм била. 4,5 месеца няма оправия.

# 727
  • Мнения: 140
Моята ужасна подстрижка я направи човек, който дълги години се обучава. Който не става, не става. Брат на гримьора Мис Бони. Филирана като наръфана. ММ казва като опърлена съм била. 4,5 месеца няма оправия.
Моята е нещо такова, но не от подстригване, а от нскъсване на косъма от много третиране с бои. И си хвърчат тия къси косъмчета, всеки за себе си, какво ли не слагам да я укротя. Дъщерите ми имат прекрасни коси и виждам по тях колко е добре, когато горния слой е дълъг или цялата коса е една дължина, толкова добре стои..

# 728
  • Мнения: 1 918
А удачно ли е да нанасям отвара от корен от репей в корените на косата след измиване и да ходя така до следващото измиване ?

# 729
  • Мнения: 679
Gerrch, може да ти се замаже косата и сплеска. По- добре преди миене

# 730
  • Мнения: 1 918
Аз пробвах веднъж, не се отрази никак на състоянието на косата ми, но не знам дали е допустимо да ми стои на скалпа 1-2 дена.

# 731
  • Мнения: 18 560
Ами въпрос на късмет.
Искам да кажа на всички момичета с кожа с жълт подтон и тъмни очи- много отварят русите и пепеляви кичури. Лично аз повече се харесвам така отколкото с топлите и медни отенъци. Явно си е до цялостна визия. Като бях на 20 не ми отиваше русо и все се правех червеникаво кафяво. Сега е обратното.
   
 
Аз съм от некъсметлийките-и сруг път съм казвала-восъчно жълта и тъмни очи и коса. Черевикаво кестенява мислех,че ще циганее,но зесага мисля,че напротив-много добре ми подчертава очите-като кафе са ми,топло кафяво.Но без фтд+руж(използвам розовата гама умишлено) съм като болна и бледо-жълта.
 Русите тонове ако са правилните сигурно ще е супер,но аз съм била тъмно руса(рижаво,шампанско като цвят) и съм като от махалата,буквално.
Експерименти ще се правят тепърва при мен. Някога си ще опитам и кичури.
При теб се е получило чудесно.

# 732
  • Мнения: 2 839
Една приятелка се кълне в боята Inebrya, че не била като другите и почти не се отмивала. Тя има и безамонячна, и амонячна.
От както пробвах безамонячния син тонер (нямаха от този, който ползвам обичайно) се вкюбих в марката.
За съжаление нямат моя цвят боя при безамонячните, но пък си накупих от тонера да не би да свърши.

Влюбих се и в сапфирената серия
Би ли могла да дадеш линк към тази сапфирено серия Simple Smile

# 733
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Би ли могла да дадеш линк към тази сапфирено серия Simple Smile
Безамонячната
http://indicos.es/winebrya/demo/inetest/catalogo/color-sin-amoniaco/bionic-color

https://pelo10.com/comprar/inebrya-age-therapy-acondicionador-an … edad-regenerador/

Последна редакция: пн, 06 яну 2020, 11:19 от bubanka

# 734
  • Мнения: 2 586
Моята фризьорка също работи с Inebrya, може да се престраша да я пробвам. От време на време мисля за кичури, но ако ми омръзнат и искам пак един цвят, какво се прави? Директно мажа боята или трябва обезцветяване? Хем ми се иска, хем не искам да си прецакам цвета, който постигнах и поддържам от 2 години.
И малко встрани от темата с боите - искам да похваля 2 продукта от серията на Лореал Botanicals, която е без силикони. Миналия месец хванах в ДМ намаление по 8 лв и купих шампоан с кориандър за тънка коса и балсам с арган и шафран за суха коса. Шампоанът измива добре, без да пресушава дължините. Балсамът е гъст, богат, но не утежнява. Определено съм доволна и ще пробвам още продукти от серията.
И още един въпрос - препоръчайте добър спрей или пяна за обем, по възможност от ДМ или Златна рибка, може и от Нотино да поръчам.

Общи условия

Активация на акаунт