СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 629
  • 742
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 8 230
Учебна тетрадка по музика имаме още от 5-и клас и по ТП има. Не знам как да пропуснали рисуването и физическото.
От сериозните предмети има такива тетрадки май само по математика, биология и история. Не помня вече какво купувах, но бяха по-малко спрямо предходни години.

# 331
  • Мнения: 3 491
Нашите имат тетрадка за работа в клас по рисуване, в която записват името на урока Simple Smile
Най-после върнаха всички входящи.С шестици по разказвателните е само по химия и по история, петици по останалите. Шестици по английски и по БЕЛ, като по български има специални хвалби за преразказа - има една грешка в целия преразказ - една запетая.
По математика не е разписал последната задача, отговорът му е верен, но задачата не е разписана. Математиката явно ще се окаже препъни камък, проблем е, че на курсовете му е следобяд, а той казва, че тогава вече е толкова уморен, че почти не може да слуша. Май трябваше да го запиша в неделя да е на математика... Както и да е, вече е късно, пък и дано свикне да се съсредоточава по-дълго време.
И според мен няма лек за разсеяност, освен системно решаване на по много задачи и системно напомняне, че трябва да е по-концентриран. Но не остава много време това да се случи....

# 332
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Пропуснала съм някъде информацията дали на НВО по МАТ могат да се ползват калкулатори?

# 333
  • Мнения: 3 491
Мисля, че само определени формули, нищо друго

# 334
  • София
  • Мнения: 5 131
Пропуснала съм някъде информацията дали на НВО по МАТ могат да се ползват калкулатори?
Не!

# 335
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Пропуснала съм някъде информацията дали на НВО по МАТ могат да се ползват калкулатори?
Не!

Мога ли да помоля за обяснение и решение на една задача - питам за себе си, забравила съм вече как се решават такива задачи, а сега случайно попаднах на нея?

# 336
  • София
  • Мнения: 5 131
Ако изчакаш, след час и половина ще ти напиша решение и ще прикача снимка.

# 337
  • Мнения: 3 879
ще дам решението на моето магаре и ще сравня после с това на Ganis
Според него това е задача с подвеждащо разширено условие, интересувало ни само, че накрая имаме 50 кг сплав от мед и цинк в съотношение
 1-36%: 36% т.е 64% мед и 36% цинк.
36%.50кг = 18кг цинк има в сплавта
64%,50 = 32кг мед има в сплавта
за да стане съотношението 50%:50% или 1:1 се добавяло още
32-18=14кг цинк

# 338
# 339
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Благодаря и на двете!

Mama TAZ браво на твоето дете, че я е решило!

Отговорът е 14 кг.

Последна редакция: сб, 12 окт 2019, 11:57 от gadamer

# 340
  • Мнения: 3 879
Той смята, че под последната сплав се разбира тази от 50кг, която е смес между I и II, а Ganis дава друго решение ..

Едит: Този път е чел значи Мамин Златен Simple Smile

# 341
  • София
  • Мнения: 5 131
Условието е малко некоректно. Аз лично под последната сплав разбрах втората, иначе ако се има предвид тази от 50 кг, да, тогава имаме излишни условия, а това е некоректно в една задача.

# 342
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Задачата е от сборника на Архимед, случайно попаднах, докато го разглеждах. Моята госпожица само погледна и каза "О, абсурд да я реша!". Тя не е решавала такива задачи досега.

# 343
  • Мнения: 4 967
И моята не би се справила с тази задача, нито пък аз. Sad

# 344
  • Мнения: 8 230
Ще пробвам моя синковец.
Наистина условието не е напълно коректно.
Тази задача от сборника за шести или седми клас е?
Имаше една книга с решенията на всички задачи от Архимед. Не я купих, когато я зърнах първия път, после не беше налична. Ще взема да я потърся пак. Вчера разглеждах задачите за многочлени от моя стар сборник по алгебра и установих, че за да се справя с по-сложните разлагания, ще трябва първо да си припомня как се правеха. Имаше разни врътки с прибавяне и изваждане на едночлени, но за да започна пак да "виждам" групиранията, ще трябва да прегледам малко решени задачи. Не знам хлапето колко работа ще свърши, но покрай него аз поне ще си порешавам 😂

Последна редакция: сб, 12 окт 2019, 14:50 от ston

Общи условия

Активация на акаунт