СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 601
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 049
Ние пишем много нечетливо и грозно...вие как сте? Какви мерки вземате за грознопис?Мисля да го карам да преписва текстове....

Ние, т.е. ти и детето пишете грозно или само детето Simple Smile Мислиш ли, че 7-ми клас ще можеш да го накараш да преписва текстове? Въпросът е да е четливо, а дали е грозно не мисля, че е толкова от значение - всеки почерк си е индивидуален.
При нас грешката в множественото число  е вярна. И двамата пишем грозно, ама само той ще ходи на НВО. Joy
Нищо не правиМ. Прочетох статия, че това е признак на ярка индивидуалност и висока интелигентност и не се интересувам вече от въпроса, че сигурно някъде е оборена тезата и е казана истината, т.е. че това е нехайство. Grinning

# 691
  • Мнения: 8 229
Ще се справят децата. Около мен има доста деветокласници и в началото всички гледаха с тъга огромния куп учебници.
За мен има смисъл от ИИЧЕ за ЕГ, защото те от време он си бяха с един клас подготве и трябва да са подготвят да учат предмети на езика. За МГ и другите спокойно може да РИЧЕ, но реално по-голямата част от паралелките са с ИИЧЕ. Явно е модерно.

# 692
  • София
  • Мнения: 1 058
И ние (и той, и аз, и брат му Simple Smile ) всички пишем изключително грозно. Лично аз съм изписала поне 5 тетрадки за техническо писане, но това не ми помогна да изчистя грозния почерк. Така че тях не съм ги и карала. Единственото, което брат му му даде като съвет е да се старае да пише повече печатно, поне то е по-разбираемо. Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 385
И моят пише грозно и нечетливо, прави и доста правописни грешки, особено о/у и с/з в началото на думата и а/ъ в глаголите. Специално за глаголите знае как да си провери, но все бърза и никога не проверява. По математика също пише грозно цифрите, особено не се различава тройка от петица. Почти всеки ден има задача, в която сам не си разчита като е преписвал условието 3 ли е 5 ли е и съответно са му грешни изчисленията нататък. Отделно че смята наум, пак от бързане, и там прави тъпи грешки. По литература като си пише в тетрадката и после като отвори вкъщи някои думи сам не си разчита Rolling Eyes Редовни забележки от двете частни учителки са му "пиши четливо и подредено".
Но той си е по принцип по темперамент бързак. Освен на нехайство, и на това отдавам грознописа. А и на по-лежерните години в 1-4 клас, когато в училище класният му повтаряше, че краснописът не е най-важното нещо. Трудно, направо невъзможно е наваксването на пропуски от 3,4 клас. Абсурд е да го накарам да преписва текстове, само му меля на главата, че няма да му признаят целия преразказ, защото няма да му го разчетат, а той ми отговаря, че на изпита щял да пише по-красиво!

# 694
  • Мнения: 3 049
.. само му меля на главата, че няма да му признаят целия преразказ, защото няма да му го разчетат, а той ми отговаря, че на изпита щял да пише по-красиво!
Grinning И ние сме с големи планове за НВО. Там ще си разпише задачите, там няма да смята на ум, там ще си провери сметките, там ще пише четливо и ще си провери правописа и пунктуацията.... Там и нито занимание по-рано Sweat

# 695
  • Мнения: 24 467
А, моят и на НВО няма планове да се разпише по-четливо. Не за друго, а обективно му е невъзможно. Каквото му прочетат - това ще е.

# 696
  • Мнения: 5 001
Ние всички вкъщи пишем грозно, успокоявам се с това, че е поне четливо Grinning

# 697
  • София
  • Мнения: 4 035
Има училища в топ 10 по бал за прием след 7ми клас, които не са нито математически, нито техникуми, училища с езикови паралелки с РИЧЕ и със стандартна общообразователна подготовка, да не говорим за тези в топ 20 Simple Smile

# 698
  • Мнения: 6 926
Е, Бубче, ей ги топ 70 паралелки за момичета на първо класиране. Кое е е риче и не е мг (пмг) или техникум?

# 699
  • София
  • Мнения: 4 035
Оф, ама аз едно мисля, друго пиша, не знам защо всеки път асоциирам ИИЧЕ с езикова гимназия, а РИЧЕ с езиково училище и все в тая насока са ми разсъжденията...
П.П. Дай снимка на следващата страница, че ми стана интересно къде се намира една конкретна паралелка Simple Smile

# 700
  • София
  • Мнения: 385
JoyJoy
.. само му меля на главата, че няма да му признаят целия преразказ, защото няма да му го разчетат, а той ми отговаря, че на изпита щял да пише по-красиво!
Grinning И ние сме с големи планове за НВО. Там ще си разпише задачите, там няма да смята на ум, там ще си провери сметките, там ще пише четливо и ще си провери правописа и пунктуацията.... Там и нито занимание по-рано Sweat

solnichka, не се сдържах JoyJoyJoy

# 701
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Явно отговорите на момчетата по отношение на краснописа са едни и същи, че и със заключението "какво ли ми пука?" 😀
Я ми разяснете какво е  РИЧЕ и ИИЧЕ и как да разбера примерно дадено училище с какво е?

# 702
  • Мнения: 21 455
Разширено и интензивно изучаване на езика. За всяка паралелка начинът на изучаване е записан в план-приема. В учебните планове също трябва да е посочен.

# 703
  • Мнения: 3 877
За това съм фен на математичката. Директно мн и каза, че е за тяхно добро да пишат четливо и че ще реже оценки ако не разчете цифрите.
Видях му входното- едва познах, че е негово. Едни полупечатни букви, изправени, наредени като кебапчета на жицата Simple Smile

# 704
  • Мнения: 8 229
Мария, понеже не мога да видя хубаво от телефона, белите редове ли са с РИЧЕ?
За НПМГ видях, че са с разширено в сайта им май, но за ТУЕС ми е интересно. Ако те са с РИЧЕ, защо гимназията в Правец е с ИИЧЕ. За последните съм сигурна, защото разглеждах учебните им часове в момента и видях, че осмокласниците учат почти само английски. И двете гимназии са към ТУ и мислех, че имат еднакви учебни планове.

Общи условия

Активация на акаунт