СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 553
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
# 706
  • Мнения: 6 924
Стон, белите редове са без квоти, розовите са с квоти и са за момиченца. Таблицата е леко модифицирана от тази на Дидева и съм махнала паралелките за момченца.
Бубче, ще ти пратя ексела на месинджър, че ми е по-лесно.

# 707
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Разширено и интензивно изучаване на езика. За всяка паралелка начинът на изучаване е записан в план-приема. В учебните планове също трябва да е посочен.
Благодаря!
Не бях обърнала внимание. ПМГ - то, което ни е основно желание, сега погледнах, е с интензивно: информатика с интензивно изучаване на английски и приложен програмист с интензивно изучаване на английски език..

# 708
  • София
  • Мнения: 2 845
И у нас наборът има проблем с грознописа. Учителката от школата миналата година ни посъветва да вземем пак тетрадка с широки и тесни редове и там да пише. Ами писа два пъти и това беше.
Сега по темата с транскрипциите - за мен те са важни, но в никакъв случай задължителни, не съм видяла да се пишат при сина ми. За немски обаче никак не стоят нещата както при английски, защото в над 90% от случаите е каквото виждаш, това четеш, струпването на съгласни се научава и край.
По въпроса за ученето на предмети на чужд език - учила съм химия и история на немски, ами ефект никакъв, трудно си беше, няма да крия.
Да плащам на native speaker квартирата?! Няма да стане категорично. Смятам, че не е тайна за вас какви native speakers идват в България да преподават. Има си програми, да си кандидатстват по тях гимназиите, да си намерят финансиране.
По принцип съм от хората, които дават пари за каквото се събират в училище и не ме вълнува, не искам да ме занимават, но за такова нещо няма да дам, каквото ще да става. Първият ми братовчед завърши тази година ФЕГ, не съм чула да са давали пари за подобно нещо, а сме много близки. Дали не са някакви градски легенди тези истории?

# 709
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
. Дали не са някакви градски легенди тези истории?
Не са..племенникът ми това лято бе приет в Испанската в София...Събирали са пари на сестра ми за учителя...
Аз съм завършила ЕГ с френски. Учихме история, химия, едната година биология, на френски...По история не ми е било трудно, може би, защото е чисто разказвателен, но химията ми беше мн. трудна...Реално така и не научих самата наука, а понятия на френски..Каквото и да си говорим обаче, езикът се усвоява в гимназията.. Послев университета просто не се учи самия език, а е някакво надграждане на високо ниво с предмети, които дори не помня...
За жалост моят син няма никакви дадености, нито пък желание да се занимава сериозно с език, така че ЕГ ще е на последни желания. Както писах, в нашата МГ всички специалности са с интензивно изучаване на език - така че, ще не ще, пак ще има език, но поне основното да ИТ..

Последна редакция: сб, 19 окт 2019, 10:16 от AIR

# 710
  • Мнения: 4 966
Благодаря на всички за отговорите за транскрипциите! И аз съм ги учила и ги смятам за полезни, но съм против да бъдат изпитвани на тях. Ще видим дали ще им даде на теста.
Синът ми е в 11 клас в Първа английска. Трудничко беше с всички предмети на английски език, особено физика и химия. Но изискванията не са каквито бяха едно време. Тази година остана само химията на английски, което ми е много странно.
Знам, че и в 30-то училище събират пари за учител по испански, нейтив. 20 лв, ако не се лъжа.

# 711
  • Мнения: 3 491
Бети, а как са с усвояването на втория език в Първа английска? По ред причини смятам, че моето дете ще се чувства най-добре там, ако успее да се класира, но се притеснявам, че втори чужд език не се учи добре....
При него най-голям проблем е разписването на задачи и грозното писане, но не на букви, а на цифри. Пише четворката като единица и после сам се бърка какво е написал и отива задачата.....

Последна редакция: сб, 19 окт 2019, 08:54 от Amanda.D

# 712
  • Мнения: 47 962
Как ще са градски легенди, голямото ми дете учи във фег. Само че парите се събират полуофициално. Да, нейтив тук са под всякаква критика, специално по френски. Трудно се намират и учители по предмети на френски, и макар да има много желаещи да учат езика, явно практически в трудно и в един момент даже фег ще стане обикновено училище с разширено изучаване заради този проблем
Директорката също не виждам да се е напънала да го решава
Повечето учители са бивши възпитаници на ФЕГ.

# 713
  • София
  • Мнения: 7 182
Навремето, в златните години на 2 АЕГ, на английски бяха Химия, Биология и География.
История и Физика - не.
Обаче като се замисля, високото ниво на овладяване на езика след подготве дойде от брилянтните часове по английска и американска литература.
Не мисля, че останалите три предмета са допринесли с нещо особено.

# 714
  • Мнения: 6 924
Аз съм учила само история на персийски език при нейтив. Резултатът е отрицателен. Такива кратери (не дупки, кратери!) имах в познанията ми по история, че чак ме беше срам, когато тръгне разговор в тази посока. Но такъв резултат може да се получи и с незаинтересован бг учител. Аз съм ЗА предмет(и) на езика, но съм против материалът за 8ми и 9ти клас да се учи за една година. Според мен ще се получи претупване и претоварване на децата. (Това, че на някого му е било лесно си е до дете. Моето е бавно и пунктуално и ще си го кара пак до среднощ.) Но това е положението.

# 715
  • Мнения: 47 962
Аз също съм учила биология, история и не помня още какво на немски. Пропуските по история са си факт. И аз съм със смесени чувства за предметите на език, но това е законът.

# 716
  • Мнения: 4 966
Вторият език не се учи достатъчно. Френски е в нашия случай. Но все пак с уговорката, че си е до дете. Ако има интерес, може и да се получи някаква добра основа. При младежа уви няма, а сам си избра втория език. Sad

# 717
  • Мнения: 6 584
В ЕГ от първи език от начално ниво ли започва да се изучава? Защото, ако това е АЕ, някак като загубено време ми се струва ...

# 718
  • Мнения: 6 924
В ЕГ от първи език от начално ниво ли започва да се изучава? Защото, ако това е АЕ, някак като загубено време ми се струва ...
И не само в ЕГ. Езиците (и първи и втори) си започват от нула навсякъде... (без АК)

# 719
  • Мнения: 6 584
Нещо не са го измислили както трябва.
Все пак, повечето деца до седми клас се предполага, че са изучавали Анг. език. Какъв смисъл има да се започва отначало...

Общи условия

Активация на акаунт