Помощ! Конденз! Какъв обезвлажнител? - тема 2

  • 9 809
  • 108
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 12 129
Вземете си Homa
На колелца е и много лесно се обслужва.

# 106
  • Мнения: 787
А HOMA  как е спрямо характеристиките на TWE? Някой има ли сравнение?

# 107
  • Мнения: 8
Благодаря ви за отговорите и насоките. Все пак поръчах TWE ALPHA Q13, а въпроса с местенето мисля да реша с подвижни колелца, тези които са за преместване на тежки мебели.

Последна редакция: вт, 23 яну 2024, 12:57 от vatomo

# 108
  • Мнения: 4 572
Давам отзив за малък обезвлажнител - Finlux, това е марка на Зора. Взех го за 130 лв. на намаление, наистина е малък, но ми върши работа.

Контейнерчето му събира 1 литър или до 750 мл на ден. Няма показатели и настройки за влажност на въздуха - пускаш и колкото изсмуче, толкова. Има три степени и филтър, така че поне въздухът, койти изсмуква, излиза с по-малко прах.

До банята събира една чашка вода след като се изкъпем, аз го оставям за час-два. В спалнята - първо събира, събира, после уж намаля, на следващия ден пак го пуснах и отново събра доста. Конденза по стъклата намаля чувствително, почти няма вече. Като цяло въздухът се усеща по-приятен, по-лесно се топли, не е толкова влажно-тежък, както го усещах. За парите си е супер и мога да го разнасям - около 3 кг. е само. Минус - максимум 20 кв. м покрива, слаб е за тежка влажност и не можеш да регулираш на какъв % влажност да спре.

Общи условия

Активация на акаунт