Живеят ли по-дълго усмихнатите и любезните?

  • 4 620
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, да де, ама заглавието едно, цитираната статия също, а твърденията на авторката са точно за здравето на консуматора на усмивките и любезността, а не за здравето на усмихнатия и любезния.

Току-що се сетих за една от знаменитите сцени във филма Мимино.

# 46
  • Мнения: 6 469
Е, като казвам край на любезността, нямам предвид каруцарски език... Simple Smile

# 47
  • Другата България
  • Мнения: 37 306
Е, да де, ама заглавието едно, цитираната статия също, а твърденията на авторката са точно за здравето на консуматора на усмивките и любезността, а не за здравето на усмихнатия и любезния.
Не бих могла да го кажа по-точно. Peace

Специално за това с какви хора е по-приятно да се общува има доста теми в Клюкарника, така че тази ги дублира, ако това е предметът на дискусията. Но предвид заглавието, се предполага друго.

# 48
  • Мнения: 10 993
Аз вярвам, че е така, за това се старая да съм усмихната и любезна. Донякъде ми се е превърнало в маска. Постоянно съм любезна с всички и дори не мога да си представя да съм груба.

# 49
  • Мнения: 30 802
Пътуващите в Африка винаги разправят, че местните са доста сърдечни и усмихнати. Даже доста танци, веселие, изобщо - наглед позитивно. Обаче това не им помага да живеят по-дълго. Висока детска смъртност разваля статистиката, липса на здравеопазване, по някоя ебола от време на време...

# 50
  • Мнения: 18 998
А защо всъщност се прокарва идеята, че не си ли усмихнат, задължително си намръщен? Това са две доста полярни състояния и повечето хора през по-голямата част от времето се намират между тях, с някакво неутрално изражение и мимики. По принцип умението да реагираш адекватно на външни стимули, на околните, е един от признаците на доброто психично здраве, ако може така да се нарече. При някои заболявания, да речем в аутистичния спектър, болните не реагират правилно, не използват на място мимики и жестове, не ги разпознават добре, но могат да се усмихват. Като цяло и усмивките, и останалите гримаси са резултат от някаква интеракция. Тези насилствените при обслужващия персонал, изчезват, щом свършат работа. Свалят си усмивката, както си свалят сутиена, когато им свърши смяната.

Аз например много се чудя дали да не си сменя лекарката. Много усмихната, но не психира яко, когато има някакви притеснителни изследвания, говорили сме вече с нея по въпроса, че ако еди-какво се случи, трябва да се направи това и това. Излизат изследванията и се почва с усмивка да ми обясняв, че нямало нужда да се правят тези неща.

# 51
# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Темата е манджа с грозде.
И как се стигна дотам, че усмихнатите и любезните живеят по-дълго, не е ясно. Аз съм от учтивите, обаче това далеч не означава, че съм спокойна, например...

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Защото Чирков изказал мнение.

# 54
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всъщност акцентът в думите на Чирков е този: "...че човек, който изпитва злоба, завист и желание за мъст, гони кариера, която е без особена полза за обществото, а за лична изгода, умира много по-рано или се разболява от високо кръвно налягане, появяват се сърдечни проблеми, покосяват го инфаркти, инсулти и левкемии..."

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
И той се е изказал на фантазия, ама карай!
 Много от болните хора се разболяват от лоши условия на живот или тормоз, ядове за другите и т.н. Като гледам егоистите и злобните много добре си живеят, защото за никого не им пука, гледат си здравето и каквото могат да докопат от живота.

# 56
  • Мнения: 30 802
Аз само да напомня, че тоя, дето уж е социалист и милее за другите, сега е в болница именно заради сърдечен проблем, а нахалният задник си е в Белия Дом и ще изкара още един мандат като стой та гледай.

Интересното става, когато все пак тия хора догонят кариерата и личната полза. Да, гоненето е стресово, ама след това пък нека им е зле. Да не говорим, че ако си добряк и нищо не гониш, то се намира начин пак да ти се сложат задачи, ама не твои и не такива, дето ще ти донесат егоистична полза.

# 57
# 58
  • София
  • Мнения: 12 374
Чирков се е изказал като лисицата с опашката, поставяйки на едно ниво хора, изпитващи мъст и завист, с тези, които гонят кариера. И какво по дяволите означава за лична, а не обществена полза? Само даскалите, лекарите и прочие ли имат право да растат?

Каквато и да му е била мисълта, няма общо с така зададената тема. Обратното на отмъстителните завистливци не са усмихнатите и любезните индивиди.

# 59
  • Мнения: 30 802
Аз имам усещането, че изказването на Чирков е предназначено за негов колега, той си знае кой е.

Вероятно някой алчен стентаджия, като гледам последните новини.

Общи условия

Активация на акаунт