Градинарство - моето хоби 23

  • 31 477
  • 774
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 5 323
Страхотни са магнолии! Ще станат ли много високи?

# 466
  • Мнения: 14 840
Зависи от сортовете. Тази с дребните цветове май към 2-3 метра ще стане,другата не знам,не помня вече. Като разцъфнат хубаво пак ще снимам.

# 467
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Ени, страхотни магнолии! Мечта са ми и на мен - догодина се надявам вече да се похваля и аз ! Задължително да снимаш разцъфнали Simple Smile
А те по правило есента ли се садят или напролет ?

# 468
  • Мнения: 14 840
Благодаря ви. Моите са садени април 2018. Едната беше към 50 см,в голяма саксия и само изкопах дупка и я сложих заедно с пръстта. Другата също беше така,но беше към 20 см. в кофичка от кисело мляко. Купих я от ОЛХ и много се радвам,че цъфна така бързо. Повечето пишат,че ги чакат по 4-5-6 години. Моите ме зарадваха още миналата година с по 4-5 цвята,а сега са повечко. Мисля,че може да се сади и пролет и есен. Също така не са толкова капризни,както си мислех. Само вода искат,слънце и завет,но малката не е на завет,няма й нищо. Не мръзнат,не завивам с нищо. На по-топличко вече са цъфнали,при мен си е по-хладно и за това още не са,но аз не бързам. 😊

# 469
  • Мнения: 5 308
Ау, страхотна магнолия Simple Smile Много ги харесвам, но мислех, че са капризни. Ще взема да си купя и аз Simple Smile
Вие купувате ли си цветя от веригите магазини? И по-точно - хващат ли се? Все чета, че трябва да се купува от местни производители. В Бриколаж имаше много изходни храсти, взех си един Майски сняг (спирея) и много се надявам да оцелее. Има листенца вече, но се чудя дали да си взема и хортензия от там, или от бг прозводител. Но как да съм сигурна, че в тези магазини не продават пак вносни цветя Sad В нашия град не знам за разсадник за цветя, само за дръвчета и вечнозелени съм виждала...

# 470
  • Варна
  • Мнения: 1 951
За магнолиите някъде назад из темите съм срещала информация за производител в Павликени май беше.
Някой ще опресни ли - заслужава ли си да се купува от него?

# 471
  • Мнения: 14 840
Да,точно малката ми Лилифлора е от Павликени. Взех и флокс,японски клен,лавандула и глициния. Всичките са ок и се хванаха,виреят си и ме радват. Запазила съм си продавача и мога да пусна на лс,че да не се счита за реклама.
Аз от Кауфланд съм купувала хризантеми,хванаха се и те. Поне са доста по-ниски цените и да загине,не ме е яд. Но за сега не съм имала проблеми.

# 472
  • Мнения: 5 308
Може ли и за мен контакти на този разсадник? И ако имате снимки на вашите цветя Simple Smile Събирам идеи за озеленяване, защото съм новак в тази работа Simple Smile
Чудя се как и какво да си засадя сега, така че да имам цветя през цялото време Rolling Eyes
Есента си засадих рози, които виждам, че имат пъпки вече, сега си сложих луковици за късни цветя - гладиол, ирис, лилиум, имам хризантема от миналата година, която е пуснала листенца, сега съм си сложила няколко иглики, зюмбюл и паричка. Ако можете да дадете съвет какво друго може да сложа, за да имам наистина цветна градинка?
И още нещо - имаме един склон, леко каменист, под дървета, който се чудя  с какво да го озеленя? Ще сложа здравец, но ако може и нещо друго почвопкривно Rolling Eyes

# 473
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 304
за тази цел аз обмислям котонеастер - има няколко сорта/вида, иска ми се този, който пълзи по земята. Simple Smile

намерих го
Цитат
Дребнолистен котонеастер – кралицата на килимите / cotoneaster microphyllus “ Queen of carpet”/ – изключително нисък храст прилепящ се плътно по терена и формиращ плътен килим. Листата са дребни и тъмнозелени, цвета бял, плодчетата червени.

http://ecodesign.БГ/2013/01/kotoneaster/
Wink приема го за рекламен спам, сменете си "БГ"

# 474
  • Мнения: 14 170
Миналата година си взех магнолия от Метро. Хвана се и забелязах миналата седмица, че има някакви пъпки, които все забравям да проверя дали случайно не са за цъфтеж, а не клонки. Дано довечера се сетя да я погледна, че сега много не ги заглеждам цветята в градината.

# 475
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте момичета.Как сте?Ще откриваме ли сезона?Аз започнах с гладиолите.Слагам стари и имам 60 нови.Разсаждам и кани от миналата година .За каладиумите е още рано.Спокойна вечер ви желая.

# 476
  • Мнения: 751
Здравейте, аз вече сях семенца, засега само скабиозата е поникнала.
https://imgur.com/a/v745EPU
Търсих растения, които пчелите обичат.

# 477
  • Мнения: 14 840
От вчера:

Днес чакам още повече цветове и на другата също. 😍

# 478
  • Мнения: 68

Здравейте, това са цветята в моята градинка. Според вас много ли на гъсто са засадени?

# 479
  • Мнения: 14 170
И моята магнолия е с такива "космати" пъпки, значи ще цъфти.

Общи условия

Активация на акаунт