Градинарство - моето хоби 23

  • 31 262
  • 774
  •   1
Отговори
# 495
  • пак там
  • Мнения: 2 885
При нас расте зеленичък Simple Smile Но не съм го виждала от... десетилетия може би. Баба едно време имаше в градината на закътано място, сега там е боклук. Не расте нищо, дори трева няма.

# 496
  • Мнения: 5 304
Благодаря, момичета! Днес в Лидъл имаше няколко вида клематис и пасифлора, ми, не можах да се сдържа. Взех по два вида от всеки. Имам една колона, много висока до входа на къщата, бучнах там един клематис. Другите ще ги мисля ))), от нас до Пловдив са 40 мин, надявам се да оцелеят. Бялото цветенце ще го пресадя.

# 497
  • Мнения: 33
Как мислите, дали вече мога да изнеса мушкатата под навеса?

# 498
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Аз не мисля да ги вадя още, защото сутрин при нас е доста студено и го дават така до края на месеца, но не знам Вие къде се намирате. Даже и слана имаше вчера и по кайсиите и черешите, които бяха цъфнали има големи поражения. Но пък ако ги изкарвате през деня на слънце и ги прибирате, мисля че ще им се отрази добре.

# 499
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Моите са на терасата от 2 март. Издържат  живи, здрави са. За София говоря.

# 500
  • Карлово
  • Мнения: 4 663
Моите мушката изнесох  в дулапите на оградата и въпреки че имаше лед в неделя около 10 часа, нищо им няма като са на завет.

Имам от години пасифлора и никакви опити на домашните ми да я ликвидират не дават резултати - то я орязват до корен, местят -не се дава все избива.

По много огради има тук, никой не ги завива.

Последна редакция: вт, 17 мар 2020, 17:34 от ДамаТрефа

# 501
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
...
Днес в средата на двора намерих тази красота. Плевел ли е или е нещо, което мога да пресадя  )))?



не е кукуряк със сигурност.
много ми прилича на гарванов лук, но не мога да преценя.
само едно цветче ли е на дръжката или има и по две-три?
и има ли една тънка линийка по дължина на листата?
https://www.avonbulbs.co.uk/autumn-planted-bulbs/ornithogalum/or … ogalum-umbellatum

кукуряк или хелеборус.
освен дивия по горите има и култивирани. аз имах черен - хелеборус ориенталис Wink

# 502
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Току-що се разрових из нета..... Еми............ живяла съм в тотална заблуда досега явно Relaxed
Това цветенце от детството ми го наричаме кукуряк - сега разбирам, че кукуряк казвали на друго.
Сори - заблудила съм ви без да знам Hug
Ноооо - пък научих нещо ...... на дрЪти години Grinning

Добри - това червеното много красиво Heart Eyes

# 503
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
Simple Smile няма лошо. хубаво е да обменяме знания.
и аз бях впечатлена от снимката, като си го купих. две години кръжах около него докато цъфне и ...
абе, не беше каквото очаквах. Simple Smile цвета беше като на престояло цяла нощ вино. от влашки отел. Simple Smile нещо средно между винено, лилаво и кафяво.

# 504
  • Мнения: 1 601
Моята пасифлора е като бурен. В Пловдивско.

# 505
  • Мнения: 5 304
Утре ще разгледам моето по-внимателно.
Въпрос за пасифлора - ако засадя до бетонната ограда, ще се катери ли по нея или нещо по-рехаво и трябва?

# 506
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
То не е като блъшляна да се държи по стените и дърветата. Има разклонения които търсят за какво да се хванат, но например ако се сложи нещо, по което да пълзи по бетона ще стане. Най-често се поставят на огради.
Нещо такова

# 507
  • Мнения: 5 304
Благодаря!

# 508
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
безценни сте, момичета. Simple Smile
аз съм я виждала само в Бургаско и си мислих, че ще ѝ е прекалено студено при нас, а то...  Simple Smile

Скрит текст:
напомнихте ми за Мидко (лека му пръст) и неговата бургаска ограда... Sad
там не я наричаха пасифлора, а нещо друго... май калинка...
липсва ми Sad

# 509
  • Мнения: 14 804
Добри,🥺
Скрит текст:
Скоро някой ми беше лайкнал стар пост и нали форума си отваря на което мнение си иска,отварям да видя какво е лайкнато,а ми излиза пост на Мидко. 😳😣🥺 В първия момент се стреснах,после се натъжих... Дано е на по-добро място.
Малко магнолии пак,едва ли ще нацъфти повече,първите почнаха да съхнат:


Общи условия

Активация на акаунт