Градинарство - моето хоби 23

  • 31 356
  • 774
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 309
Здравейте Simple Smile
някой да е подрязвал жив плет, за да ми даде насоки?
става въпрос за една градинка около блока. Септември месец засадихме лигуструм, тогава беше с височина около 50 см. Към момента взеха да пукат нови листенца, и са високи около 60см. Но са много рехави, буквално от 2-3 тънки пръчки всяко растение и някои са измръзнали/окрадени/, та сега са на разстояние от около 80 см всяко. струва ми се, че следва да се подрежат, но не знам колко...

# 481
  • София
  • Мнения: 115
За живия плет - ако се търси плътност, растенията първоначално се режат на височина 40см, за да се стимулират страничните пъпки и да се сгъстят, иначе отдолу много оредяват. След това през сезона се правят 3-4 резитби. Общо взето, през първата година не го пускайте да порасне повече от 1м, и то при условие, че е на добре осветено място, подхранена с азот почва и капково напояване.

 Разстояние от 80см между растенията е прекалено голямо - ако искате красив жив плет, трябва да насадите допълнителни растения. Стандартно се слагат през 25см, в два реда, шахматно. Март и април са подходящи за попълване на дупките. Успех!

# 482
  • Мнения: 5 313
Момичета, има ли нелистопадни лиани?

# 483
  • Мнения: 751
На орловия нокът стоят цяла зима листата.

# 484
  • Мнения: 5 313
Трябваше да уточня - нещо от този вид, не цяфтящо

# 485
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 153
това е канадска лоза, но е листопадна.
май не се сещам нещо, дето да е зелено целогодишно. Sad

# 486
  • Мнения: 5 313
Момичета, имам два въпроса.
Мога ли да засадя клематис и пасифлора до една и съща колона? Или едното ще убие другото?

Днес в средата на двора намерих тази красота. Плевел ли е или е нещо, което мога да пресадя  )))?

# 487
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 153
не знам къде си, но ако не си много на юг - Бургас - Резово или след Благоевград към Петрич, пасифлората няма да оцелее навън зимата.
Sad две мощни виещи се лози могат само да се задушат една друга.

# 488
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
В Шабла има пасифлора.

# 489
  • Пеликания
  • Мнения: 2 493
Моята пасифлора си вирее в североизтока. И не я прибирам или покривам зимата.

# 490
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 153
аз съм виждала жив плет от пасифлора само в Бургас и Синеморец.
значи и на север вирее навън, така ли?
интересно.

# 491
  • Мнения: 14 815
Това излиза за цветето:

# 492
  • Пеликания
  • Мнения: 2 493
Една година мислех, че е измръзнала ама изби от всякъде после Grinning
Миналата година подлудя за първи път така, ама сега я изместих, че беше до дюлята и я чакам (надявам се) да се е хванала на новите места.
Скрит текст:

# 493
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Много е красива!

Моята е бебе, мисля да я засадя в селото на мъжа ми в Пловдив. Дано се хване...

# 494
  • Варна
  • Мнения: 1 951

Днес в средата на двора намерих тази красота. Плевел ли е или е нещо, което мога да пресадя  )))?



Това е кукуряк - редовен в пролетния букет Simple Smile Само напролет цъфти, не бих го нарекла плевел, диворастящо е - като кокичетата и минзухара

Общи условия

Активация на акаунт