Градинарство - моето хоби 23

  • 31 401
  • 774
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 315
LittleCactus🌵 link, благодаря! Много ми харесва формата на листата.

# 91
  • Мнения: 6 982
А под латинката, мини храстчето с плодове е пираканта кокцинея, при това в по-редкия жълт вариант на плодовете. Идеална е за жив плет.

# 92
  • Мнения: 5 315
Diorela, благодаря, не знаех! Купих две такива, но вече бяха оформени като бонсаи. Красиво цъфтят в бяло.

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 13:00 от La_Valletta

# 93
  • Мнения: 6 982
Тогава продължавай да ги поддържаш като бонсаи. Много е красив този храст, а и бодлив, гъст, затова е подходящ за жив плет.

# 94
  • Мнения: 317
La_Valletta, много хубава пираканта. Латинките ги има на семена  червени, оранжеви, жълти, шарени, висящи, пълзящи и т.н. Разсадът много го ядат охлюви и по-добре да си го отглеждаш вътре и после пресаждане в градината. Имам някакви спомени, че се ползваха листата за салата.
Всеки път си казвам последни цветове и все има нови Smile

# 95
  • Мнения: 9
Новата ни есенна тема започвам със снимката на dara888 - прекрасни есенни астри. Много непретенциозно растение, понася суша , цъфти и на полусянка. Всяка година туфата става все по-голяма Единственият недостатък е, че чакаш целия сезон, за да се зарадваш на пъстрото облаче едва сега.



Старата тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1110116

Привет на всички! Да, много е красиво! Аз имам същата красота и растението е доста височко, може би метър и нещо. Виждала съм обаче абсолютно същата астра в доста по-нисък вариант - около 40-50 см да речем. И въпросът ми е това различна разновидност ли е някаква или просто по случайност си е останало ниско. Защото ниското много ми допадна - като малко и кокетно храстче и, а и няма нужда от подпора и много искам да си отгледам такова. Или пък да накарам моите да растат по-малки Yum

# 96
  • Мнения: 317
Tonny.05, различни видове са. Едни са ниски,  други високи.

# 97
  • Мнения: 5 315
Milita, роза от снимката ти е розово  зелена? Какъв е сорт?

# 98
  • Мнения: 7 776
Води се алпийска астра тази ниската, aster alpinus.

# 99
  • Мнения: 6 982
На снимката на темата, ми се струва, че е едно друго, с лилави цветчета, има ниско и високо, расте на многогодишни туфи. Не зная как се казва, но не ми прилича на алпийска астра, както я видях на снимките. Листата и стръковете са по-различни.

# 100
  • Мнения: 317
Milita, роза от снимката ти е розово  зелена? Какъв е сорт?
Pastella, летният й цъфтеж го има в темата с розите. Есен, заради хладното време цветовете на розите стават по-ярки. Започнаха сланите и ще ги унищожат преди да са прецъфтяли.
Астрите и аз трудно ги различавам - коя е алпийска, коя е новобелгийска или новоанглийска. Предпочитания давам на ниските сортове.

# 101
  • Мнения: 5 315
Много е красива! Ще потърся същата ))).

Това дали е тя?
http://gardenrose.unas.bg/spd/462337/Pastella

Последна редакция: пн, 28 окт 2019, 17:45 от La_Valletta

# 102
  • Мнения: 317
Много е красива! Ще потърся същата ))).

Това дали е тя?
http://gardenrose.unas.bg/spd/462337/Pastella
Същата и е от там. Лятото цветовете не са така ярки и при прецъфтяване добива пастелени бяло-зелени окраски.

# 103
  • Мнения: 7 776
Дали можете да ми препоръчате откъде да поръчам и закупя хризантеми? Ама от тези високите, класическите, от на баба градината 😉 точно една съседка баба ми подари корени на една розова хризантема и е разкошна. Иска ми се още да насадя, но по сайтове откривам предимно едни мини, които не харесвам 😣
Приемам предложения и за дървета - ще се насадят на тротоар пред къща и да не представляват голям интерес за кози, крави и коне. Иглолистните отпадат, защото от лугата и солта зимата, ще изсъхнат.

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 754
Дали можете да ми препоръчате откъде да поръчам и закупя хризантеми? Ама от тези високите, класическите, от на баба градината 😉 точно една съседка баба ми подари корени на една розова хризантема и е разкошна. Иска ми се още да насадя, но по сайтове откривам предимно едни мини, които не харесвам 😣
Приемам предложения и за дървета - ще се насадят на тротоар пред къща и да не представляват голям интерес за кози, крави и коне. Иглолистните отпадат, защото от лугата и солта зимата, ще изсъхнат.





Хризантеми и сакъзи поръчвам от петя тодора /така се пише във фейса/ има фирма за цветя, винаги любезна за съвети и продажби, коректна и цветята са и хубави

Общи условия

Активация на акаунт