Градинарство - моето хоби 23

  • 31 457
  • 774
  •   1
Отговори
# 690
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 266
лалета, зюмбюли, кокичета и всичко, що цъфти пролетно време, се сади есента.
напролет се садят летните - гладиоли, далии, бегонии.
Simple Smile

# 691
  • Мнения: 5 320
При мен цъфти любимата бяло- синьо- лилава гама )))







Божурът е тръгнал


Anyyyone, на последната снимка оранжевко го мислех, че цъфти само лято-есен.
absurT, супер са, отдавна не ги бях виждала!
Нелка, птичето ти е добре гледано, загладено такова ))).
Креми, на твоите снимки е лято.

# 692
  • Мнения: 14 828
О невена цъфти от пролет до есен,самонасява се и се разпространява самичък. На мен не ми е любим,но така за цвят го оставих. Доста и изскубах. 😃
Флокса си го поръчах от олх и го садих по това време. Много е хубав,но за кратко. После си е само зелено килимче,при това бодливо.
Може и сега да се насадят кокичета и лалета,но ще цъфтят другата пролет,а и има опасност да ги отмъкне сляпо куче. Иначе няма проблем.

# 693
  • Мнения: 309

Ето за този бамбук писах,  какво да го правя според вас.?

# 694
  • Мнения: 5 320
Аз вчера писах, моите бамбуци засадих в големи саксии отвън.

# 695
  • Мнения: 302
По мои наблюдения бамбукът е много държеливо растение. Имаме на вилата, даже нямам идея как се самозася до кирпичената част от оградата. Мъжът ми го отряза, той си порасна. Изкопа го уж, той пак порасна.
Мисля, че ако го засадиш направо в земята, ще се хване и предполагам - размножи за няколко години.Ако не се хване и имаш мерак- ще откопая от нашия и ще пратя, когато падне карантната. Дано всички сме здрави, да можем да се насладим на Майката- Земя и плодовете й!

# 696
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Валетке, много ти е красива градинката и все по-красива става. И ние все следим как се развива Blush

А за пухчето (и Вещичка пита), как да не е охранено; такива количества храна унищожават ежедневно...а да не говорим колко разпиляват.Astonished
Тази година има някакво нашествие от сини синигери(???), никога не сме имали толкова много.

Нивеа, аз съм по флокса, безкрайно го обичам! През цялата година, с изключение на зимата, дърпам от него, бучкам другаде, вадя цели туфи и ги дели и/или местя, и всичко се захваща успешно. Вярно, при мен е по-влажно времето.

Галла, според мен можеш да засадиш бамбучето навън, а може би е още по-добре така, както Ла Валета е предложила. За начало. После вече ще го пресадиш на свобода.

Имам в долната част на двора един, за който не полагам абсолютно никакви грижи, а отделно има още и на други места.

# 697
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
И аз май го имам тоз бамбук.Изкарах си го от работата.Пред цялото училище го има и е на едни големи туфички.Разкош става.Дано се хване, ако не пак ще си вадя.

# 698
  • София
  • Мнения: 24 839
Внимавай какво си пожелаваш, защото бамбукът е като троскота и акацията. Няма отърване от него.

# 699
  • Norge
  • Мнения: 2 311
АбсурТ, Grinning, моят е заварено положение. За щастие, намира се на място, където рядко се мотая. То се и вижда; още не съм почистила всичко наронено под него след зимата.
Казват, че умирал след цъфтеж. Моят явно не е цъфтял. Joy

# 700
  • Варна
  • Мнения: 3 092
Здравейте, виждам, че сте доста вещи и с опит в тази тема. Имам нужда от помощ, искам да си купя разсад каскадни алпийски сакъзчета, но от тези, които правят хубавите дълги висящи "водопади". В годините забелязах, че тези които са с по-месести и твърди листа и по - кичести, не стават толкова висящи. С по - меките зелени листа и по-рехавите тръгват веднага надолу и висят. Запознати ли сте кои сортове кои са, та ако поръчвам онлайн да се ориентирам. Нямам време да обикалям да търся в града, а и в тази ситуация ще ми е по - лесно да поръчам онлайн. Има големи красоти, толкова ги обичам тези сакъзчета Simple Smile.

# 701
  • Мнения: 14 167
Да си похваля магнолийката. Три цвята имаше - един изсъхна, преди да цъфне, а вторият прецъфтя. Предполагам, че благодарение на застудяването, третият цвят все още е "свежарче". Мъничка е, затова много ѝ се радвам.




И аубриетата нацъфтя. Миналата година, през август, за една бройка си беше отишла от жегите. Добре, че внезапно позахладня, та оцеля.


И едни "парички". И единият флокс цъфна, но не го снимах.

# 702
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 490
Ивка, кичестите не правят водопод от цветове, рехавите се водят висящи. От кичестите има сортове полувисящи, но не се получава такъв ефект. Аз опитвам 4години с тях и не става, за това тази година си купих от рехавите и се надявам да станат. Отделно в оранжерията, откъдето купувами ми казаха, че трябва да ги торя всяка седмица, за да се постигне ефекта.

Аз имам друг въпрос, миналата година като ги присаждах, ми направи впечатление, че всяко растение е в нещо като чорапче и ги сложих в саксиите с него, но сега си мисля, че май трябва да се маха. Вие тук сте специялистките и се надявам на съвет.

# 703
  • Мнения: 11 465
И аз да покажа моята хубавица, още е бебе имаше 3 цвята, но единия като рязахме дървото над нея го счупихме, та остана с 2. Много й се радвам.

# 704
  • Варна
  • Мнения: 3 092
colibri, а ти откъде ги взе, продават ли online? Аз също ги слагам с чорапчетата.

Общи условия

Активация на акаунт