Градинарство - моето хоби 23

  • 31 361
  • 774
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 12 256
Засадих бамбук в гигантски бели саксии, дано се хване. Но как мразя пластмаса, особено бяла! Поръчах за тях едни имитиращи ратан кашпи. И чак сега ми дойде мисъл, че те ще се  пълнят с дъждовна вода Thinking.
Скрит текст:
Преди време някой беше пускал линк за саморъчно направени бетонни саксии. Може би нещо подобно би свършило работа - http://www.comfort.bg/bg/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1 … %BE/view/422.html
Някой дали е пробвал и може да даде отзиви?

# 706
  • Мнения: 1 416
Здравейте, тази година правя първи опити за цветна градинка. Лека полека засадих различни цветя, някои есента някои март. Започнаха да поникват, някои цъфнаха други не. Имам някои въпроси, ако може по-опитните да ме посъветват:
1. Дадоха ми луковици на нарциси, засадих ги есента, поникнаха листа, но само един цъфна.
2. Свекърва ми даде коренче хризантема, по принцип техните са пълни с въшки, едни черни точки на гъсто. Коренчето беше чисто, засадих го есента, вече  пораста -10-15см, но гледам отгоре има въшки. Какво да правя?
3. На две места март засадих семена на Флокс и Богородичка, поникнаха само едните, много са мънички още с по две листенца и не мога да ги позная. Кои не са поникнали и защо?

Как се прави сапунена вода против въшки за хризантемата и ще помогне ли?

# 707
  • Мнения: 5 313
Aila, този линк го пусках ))), но торфен мъх не знам откъде да взема.

Нелка, при теб е цяла гора! Оставам с впечатление, че във вашия климат вирее всичко.

Последна редакция: ср, 08 апр 2020, 12:32 от La_Valletta

# 708
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Продава се и мъх, вероятно в по-големите магазини?
Има и други видове.



Валетке, докато пиша, ти си изкоментирала гората ми. Innocent
Има нещо такова, влажно е при мен и не е студено; всичко вирее.
Но плодните дръвчета страдат, тъкмо заради влагата.
А мъх - колкото искаш Grinning

# 709
  • Мнения: 5 313
Благодаря, ще питам моята цветарка! Ето ти идея за бизнес - мъх ))).

# 710
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Хехе, готово! Аз ти изпращам оттук бали с мъх, ти организираш разпространяване и продажба на местна почва. По-нататък ще умуваме какво да правим със спечелените милиони. Money

# 711
  • Мнения: 5 313
Няма да сме скромни, направо завод за саксии SmileSmileSmile .

# 712
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 473
colibri, а ти откъде ги взе, продават ли online? Аз също ги слагам с чорапчетата.

не съм в България, тук от началото на април продават сакъзи. Тази година заради короната предлагат да се обадиш предния ден със списък и те щ ети го подготвят и ти само отиваш и вземаш. Аз съм си харесала един разсадник и все от него купувам, като тази година ме изненадаха и са по 99цента.

# 713
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 161
заболя ме сърцето.
и аз искам китки по левче... Simple Smile Simple Smile Simple Smile
чакам си поръчката от сортови семена.
Sad

# 714
  • София
  • Мнения: 24 839
Преди месец Флориан бяха на промоция по 99 ст.  Всичко имаше, но малко купих, защото идея нямах какво ще стане. Сега ме е яд-можех да си направя разсади от всичко, което ми трябва.

# 715
  • Пеликания
  • Мнения: 2 493
Днес най-накрая отидох до село и всичко така хубаво разцъфнало.
Сях малко краставици, тиквички, грах и салата.


И едно цъфнало мушкато.

# 716
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Последният сняг ми скапа магнолията. Сега ще я чакам наново да цъфне.






# 717
  • Мнения: 2 642
Днес ми се обадиха от Ботаника  че някои от луковиците са свършили...жалко много красиви бях напълнила в кощницата. Също ми казаха че понеже са хибриди повече от година две не издържат. Това така ли е?

И също дайте идея за цъфтящи цветя за слънчево място под наклон. Миналата година засадих петуния - много красиви, но това махане на изсъхналия цвят ме побъркваше. Поръчах много далия и гладиоли, кана и кала.

# 718
  • Мнения: 7 776
Аз имам мускари,лалета и нарциси. Вече 3-4 година цъфтят.  Но лалетата трябва да се вадят.

# 719
  • Мнения: 2 642
А защо трябва да се вадят? Нали може и да останат?

Общи условия

Активация на акаунт