Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 59

  • 31 523
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 123
Банелите сигурно пречат лимфата да си се движи, но аз си ходя с такива сутиени на работа.

 Аз пък бях нощна птица преди,а напоследък заспивам пред телевизора още към 23-23.30.Обаче ставам за работа в 5.50 ч и не спя непробудно,както преди. Откакто съм на Золадекс,а от 10 дни и на Нолвадекс,се будя по 3-4 пъти поне и освен, че се потя - ми се и пика всеки път,а течности не пия повече от преди.

Gaia,стискам палци да нямаш повече проблеми и всичко да е в миналото.Контролните прегледи са си задължителни,но няма нужда и да се вманиачаваме .Май те познавам от един друг форум .

Казаха ми ,като започна Нолвадекс ,да отида на гинеколог да измери лигавицата и после на всеки 6м да ходя.Трябра ли да е с онкологична насоченост или може и обикновен.Ще ми се да ида на онкогинеколог,защото за мой срам,не съм ходила от 7г ,та да видя и там как са нещата.Някой да препоръчате в София?

# 46
  • Мнения: X
Зори - обикновен АГ. Не е нужно да се вманиачаваме. Дебелината на лигавицата се измерва лесно с ехографа.
Верно ли 7 години ...? Много си смела Grinning Аз за последните 7 години сигурно 10-15 пъти съм ходила Grinning
и да ви напомня - при каквото и да е кървене с Нолвадекс - Тамоксифен => задължително на преглед при АГ, веднага, да си знаете, ако трябва и в спешното. Аз направих два кръвоизлива с нолвадекса и ми го смениха с Анастрозол.

Хора, 6 години от операцията ми минали в петък, 4.10.2019, пропуснах да се сетя и да го отпразнувам....  Пожелавам ви все по-често да забравяте за болестта!

# 47
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 722
О, emma1_, кажи й, че ако ставаше с пазене на здравето всички щяхме да се пазим. А дъщеря ти да не обръща внимание. Като й кажат, че младите не могат да се научат, да каже - ето, аз съм тук, научи ме Simple Smile Имам желание, ама ти не искаш. Ще й каже така един два пъти и тая ще спре. Съжалявам, че такива проблеми има дъщеря ти, неприятно е от такива неща, но хората са зли. Понякога много се радвам, че живея в чужбина, тук всичко се дели на можещи и не можещи, а не на инвалиди, болни и здрави.
zori_g_n, възможно е да сме се засичали и другаде, аз обичам да се подвизавам по форумите с едни и същи никове. А за гинеколога, хубаво е на всеки 6 месеца да се прави профилактика. Верно да не се вманиачава човек, ама и да не забравя.
Фри хубаво е човек да забравя такива неща.

# 48
  • Мнения: 6 162
Емма, а ако се говори с директора на службата в която работи, че има лошо отношение към нея заради здравословните й проблеми и ежедневно търпи обиди може да има възможност да я сложат в стая където хората са нормални и добронамерени и момичето да работи в нормална среда вместо да търпи ежедневен тормоз.
Не всички са зли. Има прекрасни, разбиращи, подкрепящи, помагащи хора. Не може всички в тази служба да са лоши.

# 49
  • Мнения: 1 346
Мили жени, не знам дали директорката ще иска заради един инвалид да се разправя с подчинените си...Нали се сещате, че всеки има човек зад гърба си, който го е наредил там на топло място. Чудя се, какво и да направя...а и чакам МРТ и там е живо безпокойство. Благодаря ви за разбирането и съвет.

# 50
  • Мнения: 6 162
А няма ли пациентска организация, която да подпомага интегрирането на хората с проблеми на работното място и те да накарат директорката да се намеси вполза на дъщеря ти?

# 51
  • София
  • Мнения: 2 686
Фри, желая ти много, много по 6 години да минават, без да се сещаш изобщо!

# 52
  • Мнения: 1 346
А няма ли пациентска организация, която да подпомага интегрирането на хората с проблеми на работното място и те да накарат директорката да се намеси вполза на дъщеря ти?
То дъщерята е попаднала в тази програма без връзки, защото с въвеждане на нов закон за ТЕЛК инвалидите са останали масово без пенсия и са я взели, защото изискването е било висше образование и да е по-висока група, дори може и човек в инвалидната количка....Та не можеш и да се пожалиш, защото ще кажат, че хем е инвалид, хем е на чиста работа - а негодуват...А това е за показване по телевизия, как се "интегрират" хората с увреждания. Как не е дошъл там и някой в инвалидната количка...да са му разказали играта и това е в социалната служба. А кам ли другаде. Пенсионерката днес се разправя с дъщерята, че била е казала на познатите си, че има в социалните работа за тях - на мястото й. Това го е направила профилактично, защото се страхува някой гладен да не се натисне на мястото й и да не разгласи, че има там пенсионерка. Момичето не ходи никъде, то няма и сили...Няма служби за защитата на такива инвалиди..Лоши хора и това е. Но пък Бог им е дал здраве...И сега лежа и си мисля, как пък никоя не иска да отвори решението от ТЕЛКа й и да види, колко болести по това младо момиче...просто да се  замислят...

# 53
  • Мнения: 492
zori_g_n А аз се чудех какво е това среднощно ходене до тоалетната. Много рядко ми се е случвало преди  а сега почти всяка нощ. Явно е от хормоналните.

# 54
  • Мнения: 1 346
zori_g_n А аз се чудех какво е това среднощно ходене до тоалетната. Много рядко ми се е случвало преди  а сега почти всяка нощ. Явно е от хормоналните.
От хормоналните до днес ставам по 100 пъти през нощта... какво са увредили, не знам. Дори пиша в темата за свръхактивен пикочен мехур...Пия ношпа...за отпускането му...

# 55
  • Мнения: 84
Зори,много ти е рано да се настройваш за страничните ефекти от хормоналните лекарства.Не ги мисли толкоз.Следи си само дебелината на лигавицата на матката и скоро ще забравиш за превързочните материали на всеки 28 дни.И аз искам да се науча сама да си слагам золадекса.

# 56
  • Мнения: 7 930
Имам нужда от информация. Баба ми е с разсейки къде ли не. Отделно от това дълго време е пила Синтром, без никой да ѝ каже, че трябва да се изследва през няколко месеца. Кръвта ѝ не се съсирва, образува се огромен, ама огромен хематом на бедрото от спукана вена - предполагам, има не по-малко от литър кръв там, вече и некроза. В болницата установиха хемоглобин 39, намерихме кръводарители - няма смисъл - всичко изтича в крака ѝ. Никой не се нае да я оперира, кръвта продължи да не се съсирва въпреки лекарствата. Прибрах си я вкъщи, за да не умре в болницата и осигуряваме 24 часова грижа плюс лекарско наблюдение.
За последните десет дни е изяла 3 или 4 кофички мляко, не иска нищо друго.
Казаха ми, че когато хемоглобинът падне до 30,ще изпадне в кома - вярно ли е това? Тя много, много буйства и е на диазепам. От ниския хемоглобин и вероятно микроинсулти напълно загуби разсъдък. Но предишните дни диазепам не помагаше особено, а откакто е заспала снощи в 1 часа, не се е будила. Как да разбера това кома ли е? Не искам да я будя насила.

# 57
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 702
Ева, не знам от къде си, но трябва да я види хематолог. А за начало извикай спешен доктор да ти каже какво става.

# 58
  • Мнения: 7 930
Гледа я хематолог. Всички казаха, че е безнадеждно и да си я взема да умре вкъщи. Ще тормозя пак мой приятел лекар, колкото и да ми е неудобно вече. Моля се да си отиде в съня си и да не изпитва повече болка.

# 59
  • Мнения: 1 346
Къде сте всичките, сякаш сте се подговорили? Не пишете!

Общи условия

Активация на акаунт