Великобритания - тема 79 Есенно- Зимна Коледна

  • 24 967
  • 741
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 582
Здравейте, момичета. От време на време хвърлям поглед към темата ви, но не успявам да я следя много все още. Декември месец ще ходим на гости на семейството на моя мъж. Ще им раздадем покани за сватбата ни, която ще бъде в България, защото се оказа, че най-вероятно и цялата 2020-та ще сме тук.

Аз имам един въпрос. Приятелката на единия брат на мъжа ми е... усобена. Ще я нарека Х. Или поне аз не съм свикнала на такъв характер. Тя е англичанка от т.нар. мидъл клас. Има добри обноски, винаги е усмихната и знае какво да каже, както го повелява английският етикет. Обаче е много фалшива в държанието и изказванията си.
Аз в България не бях срещала такова нещо. По мои наблюдения българите също могат да са лицемери, но то си личи и сме им свикнали, абе различно е това английското. Надявам се, че разбирате за какво говоря. С мъжа ми си говорехме на тази тема и той каза, че нейното поведение е често срещано сред англичаните, които се мислят за повече от останалите. Хем са усмихнати и възпитани, хем са супер студени.

Аз в началото много се обърквах спрямо поведението на Х., не знаех как да реагирам. И все още не знам!
Тя определено не ме харесва, защото първо - обръщам внимание на родителите на мъжа ми и прекарвам време с тях (за разлика от нея), от което те просто ме заобичаха супер много и сега ги чувствам като второ семейство, второ - защото ще се омъжвам преди нея, а тя няма предложение и трето - преди да се появя в семейството е била само тя и жената на другия му брат, която е много скромна. Обаче, когато се появих аз родителите на мъжа ми много ме харесаха, защото подходих към тях чисто човешки, видяха как се отнасям към сина им, че съм любознателна и сега ще записвам докторантура, че знам няколко езика и общо взето след като са казали на Х. какви са им впечатленията от мен, още при първата ми среща с нея тя дикретно си ме отряза.

Х. се държи по същия начин с родителите на мъжа ми. Надменна е, не съм сляпа все пак, виждала съм как общува с тях. Свекърва ми е много позитивен човек и винаги се фокусира върху позитивното, не вижда надменно отношение. Казва, че харесва Х., защото има добри обноски, много е възпитана, усмихната, идва от добро семейство. Но свекърът ми определено не ѝ е фен. Казвал ми е, че тя не влияе добре на сина му и че не е искрена. Него го е яд, но няма какво да направи, защото синовете им все пак са големи и сами решават с кого да бъдат.

След като мъжът ми съобщил за годежа на брат си, после разбрахме, че тя хич не се зарадвала на новината, ами направила проблем защо се омъжваме ние при положение, че те са заедно от 8 години. По-късно отидохме на рожден ден на брат му и тя се държа...нямам думи просто. Чак свекърва ми беше в шок.

Сега декември ще раздаваме покани. Чувствам се много притеснена. Не знам как да се държа с Х. Не мога да съм фалшива, аз исках да се разбираме и да станем приятелки, но тя ме отряза няколко пъти, когато се опитам да я попитам нещо, да завържа разговор. Просто ми хвърля няколко думи и след това или се обръща на другата страна, или говори през мен или не ме отразява...Определено в началото отношението ѝ беше...остава само да ме попита дали в България имаме ток. Беше все едно съм от някоя държава от третия свят. Аз тогава се издразних и доста добре ѝ отговорих. От тогава не ме е подкачала точно на тази тема.

Освен тези ми опити за разговор общо взето като сме се виждали четиримата гледам да съм кротка, усмихната... не говоря много. Мъжа ми хич не я харесва и много го е яд, че заради нея брат му не може да направи контакт с мен и реално да се опознаем, защото тя винаги обръща разговорите към себе си и просто има някакво ужасно напрежение и негативна енергия, когато е наоколо. Не може да се говори спокойно и нормално, не може да се пошегуваш...

Сега, дайте ми съвет, моля ви, как да подходя към нея, когато се видим. Направо като мисля за това и се паникьосвам. Чувствам се много дебилно около нея. Не искам да се карам с нея, не искам дори да я питам защо се държи така. Знам, че съм част от семейството на мъжа ми и се радвам много за това и знам, че трябва да съм в добри отношения с нея, защото не искам да разделям семейството. А също и не искам да се конкурирам с нея. Не го разбрам този т.нар. английски фейк полайтнъс.

# 436
  • Мнения: 1 923
Ами тя очевидно те игнорира, прави и ти като нея, игнор и толкова, общувай с другите роднини. Какво толкова ѝ се впечатляваш и се мъчиш да се сприятелите, че и анализи ѝ правиш.

# 437
  • Мнения: 8 894
Не я мисли толкова. И не я коментирай със свекър и свекърва. Фокусирай се върху сватбата ви и отношенията с твоя мъж.

# 438
  • Мнения: 582
Ами тя очевидно те игнорира, прави и ти като нея, игнор и толкова, общувай с другите роднини. Какво толкова ѝ се впечатляваш и се мъчиш да се сприятелите, че и анализи ѝ правиш.

Ами, защото се коментира в семейството нейното отношение и как въпреки, че не се отнася добре, трябвало да се разбираме, защото някой ден децата ни ще са братовчеди и не трябва да ги разделяме.

Честно казано и аз в началото грам не ѝ обръщах внимание. После, когато ме "просветиха" в семейните тайни разбрах, че хич не я харесват и ги е страх да не стане конфликт между мен и нея и съответно между двамата братя.

Не знам, явно безмислено съм влязла във филма покрай техните драматизации.

# 439
  • Мнения: 4 120
Ох, точно това отношение сякаш сме от третия свят ме е докарвало до лудост през годините работа с нисък клас Uk туристи. Абе виж се, че нямаш нормален смесител за баня, за нас си тръгнал да говориш...

# 440
  • Мнения: 3 222
Взела съм витимини и ги пие от седмица. Ще го следя. Той много си облизва устните и съм го заредила с няколко балсама. Друг е въпросът колко ги ползва. Дано да е от това, а не дефицит.

Моята нисък клас българска етърва е същата. И като капак постоянно прави интриги и се опитваше да ни изпокара с родата. Грам не й се връзвай! Пълен игнор. Държиш се възпитано и говориш само служебно. Колкото по-малко допирни точки имате и по-рядко се срещате, толкова по-добре. Даваш поканата и да не ти дреме. Ако ще да идва на сватбата. Проблемът си е нейн, а не твой. Приятелки няма да станете. Дано поне съумеете да седите на една маса на семейните сбирки!

# 441
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Usmvka, както и Памперс ти каза, гледай себе си и стои настрана от фамилните истории. Хич не се опитвай са се сближаваш с въпросната. За нея, а и вероятно за цялата фамилия ще си онази от третия свят. Хич не вярвай и на свекърите. Лицемерието е навсякъде и им е национална черта. Живея от 22 години тук ,приятелка англичанка нямам и няма и да имам.
Какъв мидъл клас е, че ми стана любопитно.

# 442
  • Мнения: 9 991
На мен не ми пречи това че са учтиви, напротив. Не може всеки да ме харесва, да се държи прилично ме устройва безкрайно. Това за англичанка та, защо споменаваме че е англичанка изобщо. Познавам куп такива българки. Завистта и злобата това правят от човек. Не им се меси в отношенията и не вярвай много на свекърска любов като я наричаш. Играй пас според мен, бъди и ти безкрайно учтива и това е.

# 443
  • Мнения: 1 673
Честито бебче на Памперс!

ТДИ, давай, момиче! Ще има стъпки назад, но ако успееш да вървиш напред - ще постигнеш много.

Усмивка, хехеее! Сигурно си много младо момиче, щом си седнала такъв голям пост да напишеш за "етървата". Моята английска етърва е също много труден човек. С изумление установих, че и тя ме намирала мен за трудна. Simple Smile)))) Едно време се сравнявахме двете - за хубост, за качества, за грижа (съвсем като теб). Сега пък, о, ужас, съпоставяме си децата. Кой къде учи, кой какво изкарал на изпита, кой има самочувствие... Очаквам, след още 20 години да се сравняваме пък по болежки и медицински картон, коя колко хапчета гълта и може ли още да качва стълбите лесно. Хахахаха!!!

За училищата - аз гледам процента деца на безплатен обяд и резултатите от изпитите. Това ми говори достатъчно.

# 444
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Усмивка, както говорят за нея на теб, по същия начин обсъждат теб пред нея.
 Фокусирай се върху вашето бъдещо семейство, а не върху това на мъжа ти. Нищо добро няма да излезе.

# 445
  • Мнения: 582
Да, да, ще си се фокусирам върху моето бъдещо семейство, което ще изградим. Няма да ѝ се впечатлявам или да обръщам внимание.
Иначе да ви кажа, преди имах връзка с един човек за доста години и в семейството му се чувствах зле. Майка му беше много кофти човек. Общо взето във връзките си съм попадала все на кофти свекърви. Тази е направо златна в сравнение с другите.

# 446
  • Мнения: 1 478
Аз имам една такава колежка, но германка. Много мила, много приятна, обаче... Добре, че засега нямам много взимане даване с нея.
А за наркоманите и метадона много мога да ви разкажа, нали от аптеките си го взимат 😂😂. Но те обикновено са най-спокойни и често вече и по име се знаем и не правят проблеми. А ако те и харесат, няма страшно. Обикновено им даваме метадон или има със същия ефект таблетки бупренорфин и има хора които са супервайзд. С тях се затварям в стаичката за консултация и трябва да ги гледам как си пият лекарството. Имала съм случаи на такива с таблетки да се опитват да ги крият, за да могат после пак да се друсат. Или ако не са на метадонова програма, а още на наркотици, им даваме нови китове със спринцовки, игли и всякакви такива приспособления, дори са им без пари. Смята се, че така е по-добре отколкото да ползват едни игли и да се заразяват с други болести. Но трябва да си хвърлят старите игли в кутия за игли и да ни я дават пълна. А за комуни, засега тук не съм чувала, може и да има., незнам.

# 447
  • Мнения: 582
Лелее, това звучи като опасна работа. Flushed

# 448
  • София
  • Мнения: 1 464
Усмивка, хич не си слагай на сърце тази жена, ох, никак не съм добре с конкретиката на родство (не зная каква ти се пада). Игнорираш я и не се и мъчи да се сближаваш с нея, щом многократно вече ти е демонстрирано, че желание за това няма. Планирай си сватбата, радвай се на това важно събитие, гледай си твоето семейство и не мисли много за нейните отношения с брата, те теб не те засягат. Бъди щастлива, радвай се на доброто и не обръщай много внимание на лошото!

# 449
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Да, да, ще си се фокусирам върху моето бъдещо семейство, което ще изградим. Няма да ѝ се впечатлявам или да обръщам внимание.
Иначе да ви кажа, преди имах връзка с един човек за доста години и в семейството му се чувствах зле. Майка му беше много кофти човек. Общо взето във връзките си съм попадала все на кофти свекърви. Тази е направо златна в сравнение с другите.

Да не ти охлаждам ентусизма, ама чак пък златна...едва ли. Плюс е англичанка.

Общи условия

Активация на акаунт