Великобритания - тема 79 Есенно- Зимна Коледна

  • 24 909
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 991
Ми то като намериш котка, не знаеш загубена ли е, да звъниш ли на някой или просто се разхожда. Тука на комшиите има един лигльо, Марцина пълна, на всеки се дава. Веднъж бях отворила вратата към двора да се приветрява, нещо шетах, обръщам се, марциньо вътре нашия. После ми миришеше едната обувка на препикано, че ги хвърли.
Излязоха ми и двете изследвания. Получих СМС че нямам рак на шийката на матката. После че холесрерола ми е леко завишен и че трябва да изляза на диета. Има ли някъде където мога да си видя пълните изследвания, както е в България, като например искам да знам хемоглобина колко ми е, не само че ми е в норма?

# 691
  • Мнения: 1 478
Ми то като намериш котка, не знаеш загубена ли е, да звъниш ли на някой или просто се разхожда. Тука на комшиите има един лигльо, Марцина пълна, на всеки се дава. Веднъж бях отворила вратата към двора да се приветрява, нещо шетах, обръщам се, марциньо вътре нашия. После ми миришеше едната обувка на препикано, че ги хвърли.
Излязоха ми и двете изследвания. Получих СМС че нямам рак на шийката на матката. После че холесрерола ми е леко завишен и че трябва да изляза на диета. Има ли някъде където мога да си видя пълните изследвания, както е в България, като например искам да знам хемоглобина колко ми е, не само че ми е в норма?

Питай в съджарито, май трябва да се напише писмо с искането и защо искаш да ги видиш. После май се плаща нещо и ако доктор прецени ще ти ги даде. Ама най-добре питай.
Така беше със записките ми в болницата, трябваше да подам молба, да се удобри и да платя.

# 692
  • UK , Somerset/BG Veliko Tarnovo
  • Мнения: 148
В нашето сърджари просто се обаждам или отивам на място на рецепция и искам да ми разпечатат копие от изследванията. Никога не са ми задавали въпроси. Може би политиката на различните мед. практики е различна...

# 693
  • Мнения: 9 991
Не ми е зор, че чак да плащам. Защото съм вегетарианка и все някой ми обяснява как не се храня пълноценно. На изследванията в България една диетоложка и докторка върла защитничка на месото ми обяснява, че не можело Жена да има такъв висок хемоглобин, че обвини лабораторията, че били смотани. Защото бяха по каса, че заради нея не отидох в друга да си пускам нови, че и да плащам. Тукашните трябва да са по-точни. Че е в норма чудесно, но съм свикнала да си ги гледам кое в кои граници е. По към долните или по към горните.

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 10:58 от adelinda

# 694
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Попитай, дали можеш да ги видиш, обикновено е достатъчно да се свържеш с рецепцията и от там ги вземаш. Няма нужда да се намесва GP, освен ако нямаш въпроси някакви или притеснения. Аз също не съм чувала да се плаща, но ако ти поискат пари, откажи да ги гледаш. И пиши тук, моля, да знаем дали е платено и при вас или не Simple Smile

# 695
  • Мнения: 8 891
И в старото, и в новото ни сърджари са ми давали резултати от изследвания без проблеми и условия. В първото плащах някаква минимална такса за принтиране, което си беше тяхна вътрешна политика.

Нещо не мога да си харесам коледен пуловер.Sad

# 696
  • Мнения: 9 991
Принтираха ми резултатите, без да плащам. Пак ми е висок хемоглобина 😁.

# 697
  • UK
  • Мнения: 4 308
Улични котки тук почти няма, всички са на някого, ако някоя се увърта постоянно и е видимо гладна и с болнав вид, можеш да я занесеш до близкия вет да я проверят за чип и по него да издирят собствениците.  Има практика, ако се притесняваш и животното те допуска, да му вържеш хартиена каишка с бележка и номера си, ако има собственици, те ще видят и ще ти се обадят.

# 698
  • UK
  • Мнения: 5 999
dejie едва ли, всички котки имат чип. Та, това с откриване на собственици, незнам, как ще стане 😁
Аз коледни дрехи на децата вземам, аз някакси не мога да си се представя с Олаф или Рудолф🤣

# 699
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Хартиената каишка е добър метод. При нас издириха собственика на една котка по чипа, но собственикът каза, че отдавна не била вече негова. Много странна работа. Как ще чипираш котката си, ще я дадеш на друг човек и ще забравиш да се обадиш да сменят адреса, ако наистина ти пука за животинчето Sad

В Next имаше интересни коледни роклета. Аз това мерих и мисля да си го взема. С плътни чорапогащи и сако става и за офиса Wink Има и други разни модели и разцветки на същия модел.
https://www.next.co.uk/g9978s18?itm=719014#719014

# 700
  • UK
  • Мнения: 5 999
Merry
Много е симпатична, аз ако ти кажа, че купих такава на една от дъщерите ми,  само че е от детската колекция 🤩
Около нас ходят много котани и котъовци. Някои имат верижки, ама има и такива без. Някои вече ги знам, от коя къща да, ама има и такива които за сефте виждам. Нашето също хайманосва, ама и вече спи в къщичката на двора. Не мога да я пусна вътре при децата да се катери по леглата абсурдно е. Пък и тя  посвърши бая бели и от лятото си е там. Храня я редовно, къпем я, когато позволи и дотам.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 464
Нашите котараци са апартаментски. Лъки е на 8 години, от бебе си го гледаме, една кака ни го даде, търсеше му човеци. Кеноби го взехме на Коледа преди 3 години - беше бездомниче и обикаляше пред блока.
Догодина ако вземем къща с двор не зная как ще бъде, много се притеснявам да не се изгубят, да не им се случи нещо... иначе са чипирани.
Иначе правят бели - нови и красиви дивани не могат да понасят и двамата, унищожават ги за нула време, Лъки, когато ми е сърдит ми е препикавал най-любимите ръчно изработени от естествена кожа обувки, чанти надрани ...
Има котки тук да обикалят полу бездомни май ... уж си имат човеци пък все навън...

# 702
  • Мнения: 9 991
Моята котка като беше на село така правеше. Иначе отраснала в апартамент, не ядат сурово месо и ако има бенто се прибираха на бенто да пикаят. Иначе голям страх в началото докато се престраши да излиза.

# 703
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Kokona, те са сет, ако пожелаеш, за майка и дъщеря Simple Smile

# 704
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
И ние на работа ще ходим с коледни униформи. Аз с джъмпър не мога, ще умра от жега, ходя с т-шъртка с коледно авокадо изрисувано и с една с еленче,  а на главата еленски рога😁 или снежни човеци. Ко да се прави! Шефката ходи с коледни рокли и поли. Вчера ми подари обувки за парти с токчета, че й били малки и не й се занимавало с връщане. Ами хубави са, с цвят на старо злато. Ще съ гиздосам на Нова година!😁

Общи условия

Активация на акаунт