Забрал пръст/Врязан нокът

  • 4 925
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 188
памуче колкото оризово зърно да се напъха под нарасналия нокът напоена с йодасепт и да се подменя всекидневно докато зарастне.
То да тичаш на хирург много лесно. Той знае само да реже. После цяла седмица с шевове да лежиш вкъщи в неработоспособно положение. Но на който му изнася и му влиза в положение да си почине вкъщи, ок. При мен беше недопустимо да се осакатя и закуча вкъщи за толкова дълго време, затова и се оправих без "помощта" на хирурга, а положението беше още по-трагично. Йодасепт и промивки с калиев перманганат оправиха положението, а по-късно като повтори ( след година) медицински педикюр с метална шина на нокътя в чужбина.


Все още не ми е израстнал нокътя за да има място...пък и бори супер много дори като пипам тази облас.Коричката падна от ихтиола ,но отдолу има месо и не ми се ходи да ме режат изобщо 😨

# 16
  • Мнения: 1 120
сложете малко компресче и го подменяйте всеки ден докато израстне нокътя. Аз имах същия проблем и знам колко е болезнено. Ако е мокър нокътя омеква. Най-важното е след като израсте да не се реже в ъглите.

# 17
  • Мнения: 2 646
За да отмине възпалението задължително йодасепт

# 18
  • Мнения: 1
Здравейте!
Имам почти същия проблем само,че в доста по-напреднал стадии...големият ми пръст на крака е гноясал целия. Мъчих го 3 месеца с разни мазила,които помогнаха малко,но пръста все още е толкова подут,вече и син...Ходих на лекар,казаха ми,че има нужда от оперативна намеса,още се колебая дали трябва да отида понеже много ме е страх...Може ли някой,който се е подлагал на нещо подобно да ми разкаже как се случват нещата,дали боли много и дали въобще е помогнало това вадене на нокътя?

Общи условия

Активация на акаунт