Майка му ни използва.

  • 9 238
  • 254
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 87
И петима мъже да има, той си остава нейн син. Щом тя го е изгледала не виждам причина да не и помага и да не я гледа той сега на свой ред. Това че нямат пари ми звучи на мен леко като оправдание ,,за да ги съжаляват” Работа има за целия китайски народ. Като не им стигат парите да работят повече, а и друго - след като на него не му тежи да помага, значи проблема е другаде. А ако проблема е в ходенето при свеки-снахата да не ходи.

# 91
  • София
  • Мнения: 29 050
И петима мъже да има, той си остава нейн син. Щом тя го е изгледала не виждам причина да не и помага и да не я гледа той сега на свой ред. Това че нямат пари ми звучи на мен леко като оправдание ,,за да ги съжаляват” Работа има за целия китайски народ. Като не им стигат парите да работят повече, а и друго - след като на него не му тежи да помага, значи проблема е другаде. А ако проблема е в ходенето при свеки-снахата да не ходи.
Това се отнася и за свекървата, обаче.
Плюс това, тя има мъж – при това положение, той е основният, който трябва да я гледа.

Макар че ми е странно защо една здрава и работеща жена на 50 години трябва да бъде гледана.

# 92
  • Мнения: 2 220
Тука не става въпрос за възрастна болна жена на легло. На 50 си е достатъчно млада да се гледа сама, да си работи и всичко. Явно е от тия, дето искат синчето до г*за си, затова и постоянно си измисля дейности да го занимава. Сакън да не си почива или да не е със жена си. При двама млади без деца, които по цяла седмица са на работа, най-нормалното е уикендите да са заедно. Дали ще се излежават или купонясват, тяхна си работа. Тая свекърва е от манипулаторките явно, щом само мрънка и реве.

# 93
  • Мнения: 87
Ами това е моето мнение спрямо инфото, което е дадено. Да се съгласим, че всички родители са досадни, но за съжаление не е ОК да се оправдаваме ,, ами тя си има мъж” или ,,здрава е и е на 50 години” и да си гледаме рахатлъка докато те живеят като скотове без пари и се мъчат да цепят дърва и тем подобни. Незнам... поне за мен не е ОК. Всеки има морално задължение към семейството си , което не приключва когато създаде ново. Просто задълженията стават повече Simple Smile Такъв е живота.
Не искам да съдя никого и да нападам никого, но момичето споменава, че се грижи за баща си и отделя пари и за него.Щом може за единия според мен би трябвало да може и за другият...

# 94
  • София
  • Мнения: 29 050
Е как ще живеят като скотове без пари, след като имало работа за целия китайски народ?



Тука не става въпрос за възрастна болна жена на легло. На 50 си е достатъчно млада да се гледа сама, да си работи и всичко. Явно е от тия, дето искат синчето до г*за си, затова и постоянно си измисля дейности да го занимава. Сакън да не си почива или да не е със жена си. При двама млади без деца, които по цяла седмица са на работа, най-нормалното е уикендите да са заедно. Дали ще се излежават или купонясват, тяхна си работа. Тая свекърва е от манипулаторките явно, щом само мрънка и реве.
За този манталитет споменах по-рано. Обаче синчето явно споделя същия. Така че авторката да прецени дали иска такъв за мъж. Сега е моментът, преди да имат дете, защото е възможно той и детето да не си гледа, а да ходи да при мама, без да има реална нужда от това.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 10:06 от milenaka

# 95
  • Варна
  • Мнения: 36 843
Оставям настрани всичко друго, но да знам, че детето ми бачка физически труд понеделник-петък и има вече болежки на 30 години (някъде там е май), а аз да го гърбя всеки уикенд да ми слугува и съвсем да си съсипва здравето... Не ми е ок това. Особено при наличие на втори мъж. Ми нека втория да цепи дървата и да пере килимите бе! Нали после той ще се топли на тия дърва и той ще стъпва на килима!

# 96
  • Мнения: X
Ако мъжът ми тръгне всяка събота и неделя да дондурка
успяхме да сведем ходенията до веднъж в месеца
Макар че ми е странно защо една здрава и работеща жена на 50 години трябва да бъде гледана.
Написах, че на 50г "здрава" е относително понятие.
Един път в месеца да се помогне с труд откъм физическа дейност,
обвързана с двор и къща проблем ли е?
Това момче нали там е отгледано? Не е цепил дърва от бебе?
Някой друг го е правил.

И защо авторът е написал в мн.ч. заглавието на темата?
Тя в единичните случаи, когато е ходила да не би да са я карали да копае градината и да сее зарзават?

Отглеждат ли животни?

А няма ли постъпления на зимнина?
Този месец имат да плащат общ данък
Какъв данък се плаща през октомври?
Апартамента, в който живеете чий е?

# 97
  • Мнения: 48 172
Аз пък мисля, че не е толкова лошо, че е грижовен
Граници може да се очертаят, с времето
Моята свекърва ни караше да се влачим с бебе да й тупаме килимите всяка седмица, а имаше двама мъже у дома си на разположение. Ходила съм, заради мъжът ми. В последствие нещата се промениха по една или друга причина.
Тези неща са прекрасен повод да си осмислите отношенията и приоритетите и да се види всеки от вас що за човек е.

# 98
  • Мнения: 8 031
Няма лошо да помагаш на майка си, има лошо да я поставяш пред жена си по важност. Другото кофти в тази ситуация е, че майката манипулира и се опитва да изпокара мъжа и жената, правейки се на жертва от поведението на снахата. Най-лошото от всичко е че мъжът досега се е преструвал, че не допуска влияние от майка си, но вече си е показал истинското лице - тоест "избирам да защитавам мама дори да не е права, а ти си общия ни враг, ако не си затваряш очите".  Няма оправия. Ако нямате деца се спасявай. Не можеш да изкорениш повредата и това е само началото на цирка между вас.

# 99
  • Мнения: 6 166
Оставям настрани всичко друго, но да знам, че детето ми бачка физически труд понеделник-петък и има вече болежки на 30 години (някъде там е май), а аз да го гърбя всеки уикенд да ми слугува и съвсем да си съсипва здравето... Не ми е ок това. Особено при наличие на втори мъж. Ми нека втория да цепи дървата и да пере килимите бе! Нали после той ще се топли на тия дърва и той ще стъпва на килима!

Нямаш техния манталитет, затова ти е сложно да го разбереш. Приеми го така - маминка е гледала синчето до 30. Готвила му е, перяла го е, учила го е как Тя иска да бъде гледана като принцеса от 30годишната инвестиция на старини. И ето, започнал е работа синчецът и сега трябва да дава, да работи и т.н.

Аз и в другата тема й писах на Органза да се научи и тя на тея пинизи. Естествено, че ще скача срещу нея мъжът й. Естествено, че ще й вика. Та тя спори с него и то срещу маминка. Маминка е винаги важна. Маминка всеки път като отиде там се оплаква от приятелката, че заради нея не го вижда толкова често, че тя ги разделя, че ох, ох, крокодилски сълзи, че тя иска да остави милата му майка сама, без помощ.

Ако не знаеш какво да правиш, пиши тук ситуации, ще те съветваме. Ето сега. Обувките ти се скъсали. Не ходиш да му казваш виж сега, ти на майка ти даде, на мене не щеш. Така не може да се конкурираш с нея. Почваш. Ох, обувката се скъса, сега какво да правя, нямам с какво да отида на работа, и сега какво ще правя. Ох, ох... И не му даваш уклон какво да прави. Утре пак така - ох, обувките, ох, нямам пари тоя месец да си купя други, какво ще правя. Ох, горката аз, ох.

След това като плати данъците -еййй, браво, голям си, браво. И след два часа, ох, пробитите ми обувки, от отдолу на подметката ми духаше днес, май и температура имам, ох, ще се разболея, какво да правя, не знам какво ...

# 100
  • Мнения: X
Няма лошо да помагаш на майка си, има лошо да я поставяш пред жена си по важност.
Ако "важност" са обувките,
то необходимостта за такива на авторката е възникнала след тази на майката. Не имало дилема.
Авторката не е написала,
че техните килими отказва да ги пере момчето,
а ходи само на майка си да върши тази дейност.

# 101
  • Мнения: 3 177
Ако не знаеш какво да правиш, пиши тук ситуации, ще те съветваме. Ето сега. Обувките ти се скъсали. Не ходиш да му казваш виж сега, ти на майка ти даде, на мене не щеш. Така не може да се конкурираш с нея. Почваш. Ох, обувката се скъса, сега какво да правя, нямам с какво да отида на работа, и сега какво ще правя. Ох, ох... И не му даваш уклон какво да прави. Утре пак така - ох, обувките, ох, нямам пари тоя месец да си купя други, какво ще правя. Ох, горката аз, ох.

След това като плати данъците -еййй, браво, голям си, браво. И след два часа, ох, пробитите ми обувки, от отдолу на подметката ми духаше днес, май и температура имам, ох, ще се разболея, какво да правя, не знам какво ...
Ако ще трябва да правя такива пинизи и простотии за едни обувки за 20-30 лв /защото и за толкова могат да се намерят, поне на първо време да не ходи бос човек/ то по добре да се разделям с този мъж и да си сядам яко на г@за и да бачкам и да уча, че следващия път да си купя обувки, когато искам и то при положение, че съм подсигурила на баща ми лекарствата преди това. Б@си и унижението за едни цървулки...

# 102
  • Мнения: 8 031
PAV1, разбира се, че нямам обувките предвид.Joy Такова издребняло мислене ми е непонятно. Имах предвид, че той допуска да влоши отношенията си с жена си, за да се разбира с майка си, която очевидно го върти на пръста си. Днес са обувки, утре ще е друго. Просто отсега щом са почнали да се карат на тема "срещу мама няма да застана" работата е зле и няма да става по-добре. Хай е много права, че не е нормално да не оставиш детето си, да си почине след тежък физически труд и здравословни проблеми. Майката е манипулативна и явно се "доказва" пред снахата, кой е по-голям авторитет пред мъжа, без да ѝ пука през какво ще мине.Това означава много нерви и дребнави селски истории оттук нататък.

# 103
  • Мнения: 6 622
Аз пък се чудя какво странно има в това, че авторката не иска да прекарва всяка събота и неделя или далеч от мъжа си или при свеки? Млади хора са, вместо да се радват на свободното си време заедно, ще се забиват при маминка. Тя нали си има мъж нека той ѝ помага, в противен случай сина е принуден да гледа и майка си и мъжа ѝ. А тя сега е само на 50, а като стане на 70 какво? Направо да се пренася при нея ли? Имам приятелка на 50, има здравословни проблеми жената, но работи и издържа студентка. Сигурна съм, че не ѝ е хрумнало да иска нещо в замяна.

# 104
  • Мнения: 6 166
Авторката да си прецени. Тази мама ще доживее и до 100 така. Тя ще може ли да си представи как децата им нямат тетрадки за училище, защото мама е проляла една сълза и мъжът й се е затичал да помага на нея, защото тя му е по-семейство.

Общи условия

Активация на акаунт