Очакват ли от вас мъжете ви да вършите всичко вкъщи?

  • 6 678
  • 154
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2 181
незнам какво очаква и няма как да разбера,защото винаги съм си свършила всичко Laughing

# 106
  • Мнения: 151
Аз май съм си имала неподозирано съкровище в къщи!За толкова години съвместно съжителство нито веднъж не ми е направил забележка,ако не е свършена някоя домакинска работа.А общоизвестно е че във всяка къща има такива моменти!И не мога да отрека,че ми помага!
Това все едно аз съм го писала  Peace

# 107
  • Мнения: 648
 Crazy Мне, няма такива очаквания и обратно Grinning

# 108
  • Мнения: 3 457
да аяма време = 0

# 109
  • Мнения: 334
За моя е обида да му кажа да пусне пералнята. #Crazy Sick

Боже, какви тесногръди мъже има!  ooooh!



По темата - Мъжът ми казва, че не се е оженил за чистачка и гоотвачка, затова нае жена да чисти,
готвя само когато имам желание - иначе поръчваме от заведения или излизаме.
От мен се очаква да съм щастлива и спокойна и децата да са добре.


И аз на моя непрекъснато му повтарям да си наеме чистачка и готвачка на щат щом пък толкова държи да му е чисто.Но нейсе...... no
Честно казано откакто взех да го игнорирам/като си мърмори ,че не било подредено ignore2/,и когато той почива/спи,гледа телевизия и пр./ и аз да правя същото,иска неиска и той взе да помага/да чукам на дърво/.Та да видим докога.

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
Помага ми ако е необходимо и вече не мрънка. Преди го е правил даже веднъж заплаш, че се прибира при майка си, но тогава още не бахме с малкия.

# 111
  • Мнения: 391
И двамата работим наравно и съответно задълженията в къщи се поделят по равно. Не мисли, че си е взел робиня за жена, а и като се хванем двамата с чистене и готвене, свършваме по-бързо и ни остава повече време за нас тримата, а това ни е приоритет.

# 112
Изцяло си въртя къщата аз и той не ми се бърка.Като го помоля ми помага,но се случва рядко.Например само той изхвърля боклука Laughing
Но ако нещо не съм направила не мрънка!

Мари ан а твоят мъж чисти ли,готви ли ,пере ли за да има претенции и ти да правиш същото?
[/quote                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        ama nee 4esno edin da var6i vsi4ko, da gleda decata,da 4isti,da gotvi pak ako moje i pari da iskara 6tee super .

# 113
 Laughing :hahaha:ama teb niakoi hubavo tee metnal :2gunfire:napravo go zastreliai toia toi razbira kolkoto teb Sick

# 114
  • Мнения: 1 517
При нас всички задължения са разделени по братски. Даже от година и половина той върши повечето домакинска работа, защото почива по 3 дена, а аз се прибирам късно. И децата гледа, пишат домашни с баткото...Общо взето върши по-простите неща: готви, мие чиниите и пуска пералня (понякога и прахосмукачка). Но не се сеща например, след чиниите да измие и мивката на две на три. Но аз и не го карам. Иначе основното почистване събота и неделя си го правя аз.
Не го карам, винаги го е правил - да се спуска да помага, това му е характера; даже понякога готви по-добре от мен.
НООООО...когато аз съм в кухнята, ме дразни, като почне да се суети около мен: това сложи ли, онова не е ли много...  #Cussing out Да не говорим, че първите 2-3 години си беше направо ад. Помага без да съм го карала, даже не ми дава възможност аз да го свърша нещото и ме изпреварва, а после - аз съм некадърна, нищо не правя, той всичко върши, пък аз само си отварям голямата уста и имам претенции (ако направя забележка за нещо). Ееее, моите уважения, ама и така не става.
Слава богу, това беше преди. Сега мнооооого рядко прави така, да не кажа съвсем не.  bowuu Просто всеки път вършим това, което е належащо. Понякога той започва нещо да готви, аз се прибира и го довършвам, а той захваща нещо друго.
Абе голям тандем сме, но има още какво да му изглаждам  Wink .Искам да се научи, че когато мен ме няма, може да действа както намери за добре спрямо моите задължения (деца, домакинство...). Но аз там ли съм, просто да си гледа неговите работи, а не да се вре в моите и да се меси. Все иска той да контролира всичко. Амам не става, щото и аз така искам  Joy
Но пък много си го обичам и за нищо не го давам.  bowuu

# 115
  • София
  • Мнения: 10 858
В къщи аз върша домакинската работа, а мъжа ми работи. Когато има нещо да се парви мъжко - прави го. От домакинските задължения негови са само изхвърлянето на боклуко /то не е закон, и аз го хвърлям, но той излиза първи/, миенето и почистването на фритюрника и правенето на някакъв тип скара - той е майстор по тая част.

# 116
  • Мнения: 6 643
Не даже той върши повечето неща,а хич не се и сърдя! Joy
Но пък моята работа е по ангажираща и напрегната.

# 117
  • sofia
  • Мнения: 8 957
Мразя да чистя.
Дрехите винаги са изпрани и подредени, ноооооо съм си мърла,, що се отнася до оправени легла, разхвърляни играчки и други неща...просто ги посритвам да не се спъна и когато съм на кеф ги прибирам.
По-често той мие пода, аз съм си заплюла банята  Mr. Green Печката ми доста често е в неприличен вид. Прозорци и пердета - веднъж годишно.
Та като стане прекалено само споменава.......

# 118
  • София
  • Мнения: 4 578
Очаква. Мисли, че съм длъжна. Даже ме попита, по този повод, веднъж : "К`во прави цял ден?Мислех, че като се прибера, ще има сготвено." Но той хвърля боклука. Ако нещо вкъщи трябва да се свърши, казва, да си викна майстор. Промени се след сватбата, може би, аз го промених. Thinking

# 119
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Съпругът ми много ми помага за домакинската работа. Нито се срамува, нито пък го карам на сила да свърши нещо. Той често простира, мие съдове, разтребва, къпе сина ни, пазарува. Изобщо всичко, за което казват, че е "женска работа"

Общи условия

Активация на акаунт