"Супер се получи!" - "Няма да повторя!" - изпитани ремонтни съвети

  • 47 039
  • 513
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9 875
Мисля, че гранитът е по-добър, даже най-добър. Мисля, че не е непосилно в този случай.
Simple Smile

# 151
  • Мнения: 13 188
Може и евтин да се намери. Пък е красиво.

# 152
  • Мнения: 513
Колко струва гранитният плот? Или технически камък май му викат? Аз мисля, че на моите 3.5 метра кухня, ще струва колкото са общо шкафовете и уредите...
Днес ми казаха 450 лв на метър и 450 мивка .кориан
А откъде са Ви дали тези цени, понеже и аз се интересувам от технически камък? Simple Smile

# 153
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Кориан и технически камък са подобни, различават се от съставките, предимство ми се вижда, че мивката е от същия материал, но гранита е разкош също.

Ето тук, но предполагам цената е около тази и на други места.
В Бургас:


Corian®
Скрит текст:
e високо-технологичен облицовъчен материал, глобален лидер в индустрията от 40 години. Съставен е от 2/3 минерални пълнители, 1/3 специална акрилна смола и екологични оцветители. Corian® е предпочитан материал от архитекти и дизайнери за сектори като хотелиерство, здравеопазване, фасади, офис сгради и разбира се жилища.   

Гравиране, термоформоване, палитра от 91 цвята. Corian® може да следва Вашите представи. Corian® Ви позволява да имате повърхности без фуги, огънати детайли, органични форми, дръзки ефекти от цвят или полупрозрачност – ако можете да си го представите, значи можете да го създадете с Corian®.Ние сме безкрайна еволюция

Технически камък
Скрит текст:
Техническият камък също е композитен материал, създаден от 95% естествен материал (кварц, гранит, мрамор) и 5% полиестерна смола. На външен вид той досущ прилича на истински камък, но, заради специфичната си технология на производство е с много по-висока здравина, якост и издръжливост на вода, химикали и други замърсители, в сравнение със своя оригинал. В същината си обаче техническият камък си остава много повече каменен блок, отколкото лист за мебелопроизводството. Стандартната дебелина на плоскостите, които се предлагат е 20 мм,  обработва се изцяло с каменерски инструменти и естествено е процесът му на дялане, рязане и полиране да е придружен от много прах. Техническият камък е подходящ за плотове на кухни, бани, облицовки на стени или фасади, защото създава линейни повърхости, които досущ имитират естествен камък, а са много по-лесни за обработка и полагане, а същевременно са по-здрави и устойчиви на вода и химически въздействия. Когато дизайнерският проект обаче изисква формоване по специална матрица, извиване под ъгъл различен от 45 градуса или пък невидимо слепване на детайлите, техническият камък няма шанс и трябва да отстъпи място на акрилния камък HI-MACS®.

# 154
  • Мнения: 9 656
На мен пък ми харесва изкуственият кварц, но не мога да кажа цена. Чувала съм, че бил по-евтин от гранита.

# 155
  • Мнения: 40 908
Какво е това изкуствен кварц?  newsm78 В чуждестранните сайтове казват кварц на техническия камък, защото се състои от над 95% кварц, но той съвсем не е по-евтин от гранита.

# 156
  • София
  • Мнения: 38 489
Вижте и тук /малко реклама, ама.../

# 157
  • Мнения: 9 656
Ами може и да бъркам, но техническият камък може да не е само от кварц, но и от друг естествен камък. Пък за цената - по разни клипчета и предавания много пъти съм чувала да слагат изкуствен кварц, за да спестят пари, защото гранитът бил по-скъп. Дали и в БГ е така, не знам..

# 158
  • Мнения: 40 908
И аз не знам. Но понеже казват кварц на изкуствените плотове (engineered countertops)може би е станало нарицателно и под същата графа попадат и изкуствените материали, които вероятно са по-евтини.

# 159
  • Мнения: 13 188
Гранитът е по-евтин.

# 160
  • Мнения: 375
Китайският гранит може да е по-евтин от кварца. Но хубавият гранит е доста по-скъп от кварца. Обаче шарките са много специфични.

# 161
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Простете невежеството, но цените на тези плотове на квадратен метър ли са, или на линеен?

# 162
  • Мнения: 9 787
А какъв му е проблемът на китайския гранит, по принцип, че и аз съм се насочила към естествен камък?

# 163
  • Мнения: 13 188
Всъщност никакъв. Това си е природно образувание.
Има някаква разлика в здравината на гранитите, зависи от вида им. По-светлите гранити са малко по-крехки. Поне така ми казаха в едната фирма.
Открих кратки клипчета за различни кухненски шкафчета, струва ми се полезно, за себе си открих, че не харесвам да отворя шкаф или чекмедже, за да отворя скрито чекмедже
https://www.youtube.com/watch?v=BGeuLayhC9Y&list=PLKBvJaA_Ny … fClSN&index=2

# 164
  • Мнения: 15 555
Момичета, събирам мнения за вградените хладилници. Аз много искам да е вграден, защото е много по-изчистено и красиво, обаче ММ казва, че те били по-тесни от нормалните и не събирали достатъчно продукти вътре.

Общи условия

Активация на акаунт